niedziela, Sierpień 1, 2021

Sprzęt potrzebny do biegów na orientacje

Wizyty lekarskie w czasie koronawirusa

0
Wizyty lekarskie w czasie koronawirusa

Wskutek panującej pandemii koronawirusa wprowadzono teleporady i odwołano szereg zaplanowanych operacji. Jak pacjenci radzą sobie w czasach tak ogromnego kryzysu i ograniczeń w dostępie do pomocy medycznej?

Teleporady – jak działają?

Wystarczy zatelefonować do przychodni, w której pracuje lekarz, z którym chciał/abyś się skonsultować, i poprosić o teleporadę. Jeszcze tego samego dnia lekarz oddzwoni i na podstawie przeprowadzonego wywiadu wystawi zalecenia, receptę albo skierowanie w formie elektronicznej. Jeśli sytuacja tego wymaga, lekarz wskaże również termin wizyty w gabinecie lub pokieruje w inne miejsce, gdzie uzyskasz niezbędną pomoc. 

Wizyty lekarskie online

Świetnie sprawdzają się nie tylko wizyty lekarskie, lecz także na przykład psychoterapia online. To opcja zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Dzięki terapii drogą internetową nie trzeba nawet wychodzić z domu, by zadbać o swoje zdrowie psychiczne. Co więcej, taka terapia jest znacznie bardziej dyskretna, a nierzadko jest jedyną opcją uzyskania profesjonalnej pomocy (np. wtedy, gdy pacjent przebywa poza granicami kraju). Należy wziąć pod uwagę, że pacjenci z zaburzeniami lękowymi czy stanami depresyjnymi bezpiecznie czują się często tylko we własnym domu.

Wizyty u specjalistów

Jeśli stan zdrowia tego nie wymaga, nadal zaleca się odbywanie teleporad albo wizyt online. Sytuacja pandemiczna co prawda powoli się stabilizuje – coraz mniejsza liczba zakażeń pozwala przyjmować więcej chorych stacjonarnie, czemu sprzyja też okres letni, w którym transmisja różnych chorób jest spowolniona. Czy teleporady i wizyty online zostaną z nami na dłużej? Przewiduje się, że tak, chociaż wiadomo, że nie w każdym przypadku klinicznym jest to optymalne rozwiązanie. Taki rodzaj kontaktu z lekarzem zalecany jest w ramach psychoterapii, ale już niekoniecznie przy podejrzeniu stanu grypowego czy silnej alergii skórnej. Istnieją przypadki, kiedy lekarz, by wydać diagnozę, musi po prostu zobaczyć pacjenta. 

Dlaczego zwichnięcie kostki jest poważniejsze od skręcenia?

0
zwichnięcie kostki

Często mylone ze sobą urazy skręcenia i zwichnięcia kostki mają w zasadzie tylko jeden punkt wspólny – uszkodzenie torebki stawowej. W wyniku skręcenia kostki torebka ta zostaje naderwana lub całkowicie zerwana. W przypadku zwichnięcia torebka może być uszkodzona, ale niekoniecznie – główną kwestią w tym przypadku jest przesunięcie się względem siebie kości piszczelowej i skokowej.

Jakie są objawy i leczenie najczęściej występujących urazów stawu skokowego?

W przypadku objawów trudno jest samemu stwierdzić, z czym ma się właściwie do czynienia. W obrębie urazu występuje bowiem obrzęk, który może być zasiniony i zaakcentowany krwiakiem. Ostry ból trudno również sklasyfikować samodzielnie, dlatego też tak ważne jest szybkie zgłoszenie do CM Gamma.

Leczenie skręcenia stawu skokowego polega głównie na unieruchomieniu stawu i późniejszej rehabilitacji. Natomiast zwichnięcie kostki wymaga nastawienia kości, aby nie doszło do niepotrzebnych, później znacznie utrudniających życie powikłań.

Zwichnięcie jest znacznie poważniejszym urazem, ponieważ dotyczy przemieszczenia się kości. Tutaj liczy się szybkie, konkretne działanie, które zostanie wdrożone natychmiast po zdiagnozowaniu problemu. Skręcenie kostki objawy będzie mieć więc praktycznie takie same, jak zwichnięcie kostki, dlatego też nie warto czekać z pokazaniem się w szpitalu.

Diagnoza, leczenie, rehabilitacja

Specjaliści zatrudnieni w CM Gamma zaczynają od zdiagnozowania problemu, czyli badania lekarskiego połączonego z dogłębnym wywiadem. W przypadku, w którym mają oni wątpliwości co do konkretnych uszkodzeń, zlecają diagnostykę obrazową w postaci USG, lub też MRI. Najważniejsze będzie tu badanie USG, które pozwoli ocenić rozległość uszkodzeń.

W każdym przypadku. po leczeniu stawu lub innego elementu ciała, należy pamiętać o rehabilitacji, bez której powrót do właściwej formy i kondycji sprzed urazu będzie albo trudny, albo niemożliwy do osiągnięcia.

To, o czym bezwzględnie należy pamiętać, to odciążanie stopy i umieszczenia jej wysoko. Dzięki temu leczenie staje stanie się znacznie skuteczniejsze. Jeżeli decyzja o poddaniu się rehabilitacji nie zostanie podjęta, należy liczyć się z ryzykiem powstania wspomnianych powikłań. Będą to zmniejszenie ruchomości stawu, przewlekł niestabilność stawu, czy też wciąż nawracające skręcenia.

Budowa masy mieśniowej – jak się za to zabrać?

0
Budowa masy mieśniowej

Najpierw masa, potem rzeźba! To powiedzenie jest szczególnie popularne, ma zresztą w sobie ziarnko prawdy. Czy wiesz, w jaki sposób budować masę mięśniową i jakie są najczęstsze problemy z jej budową?

Masa mięsniowa- dlaczego chcemy ją budować?

Coraz częściej spotykamy się z osobami, które są zainteresowane budowaniem masy mięśniowej. Dlaczego chcemy ją budować? Nie chodzi jedynie o siłę, choć przyrost masy mięśniowej rzeczywiście wpływa na fizyczną siłę. Często chodzi o wyrzeźbienie ciała, spalenie nadmiernej tkanki tłuszczowej i zastąpienie jej zdrowymi, silnymi mięśniami. Aby redukcja tkanki tłuszczowej była możliwa, konieczne jest wykonywanie wielu ćwiczeń i treningów.

Budowanie masy mięśniowej

Aby zwiększyć masę mięśniowa, nie wystarczy jedynie zażywać suplementy. Konieczne jest odbywanie treningów, które pozwalają na wyrzeźbienie ciała. Budowaniu masy mięśniowej sprzyjają ćwiczenia fizyczne, ale także odpowiednia dieta. Od ilości aktywności aktywności fizycznej w duże mierze zależne są osiągnięte efekty. Ćwiczenia siłowe można wykonywać na siłowni, ale równie dobrze można wykonywać je także w domu.

Problemy z budowaniem masy mięśniowej

Najprostszym sposobem, by zwiększyć masę mięśniową jest jedzenie więcej niż dotychczas. Wystarczy regularna nadwyżka kaloryczna, by masa ciała się zwiększyła. Pamiętaj jednak, że masa mięśniowa nie jest tym samym, co ogólna masa ciała. Mówiąc o masie ciała, bierzemy pod uwagę mięśnie, ale także tkankę tłuszczową. Im większe wydatkowanie energii, tym masa ciała będzie mniejsza. Aby jednak wzmocnić mięśnie, konieczne jest wykonywanie ćwiczeń minimum 3 razy w tygodniu.

Wiele osób skarży się, że pomimo wzrostu masy ciała, nie zaobserwowano wzrostu masy mięśniowej. Chodzi tutaj o znaczenie ruchu i ilości aktywności fizycznej. Problem z budowaniem masy mięśniowej można więc rozwiązać zazwyczaj poprzez zmianę trybu życia i zmianę ilości wykonywanych ćwiczeń fizycznych.

Jak budować masę mięśniową?

Jeżeli marzy Ci się umięśniona sylwetka, musisz włożyć w nią sporo pracy. Podstawą jest trening siłowy. Trenować można także w domu, więc brak siłowni nie jest żadną wymówką. Ciekawym rozwiązaniem jest także trening FBW, mający na celu redukcję tkanki tłuszczowej i wzmocnienie masy mięśniowej. Oprócz ruchu, który jest elementem nieodzownym, konieczna jest także dieta z nadwyżką kaloryczną. Chodzi o dostarczanie organizmowi więcej kalorii, niż jesteśmy w stanie zużyć w danej chwili. Jeżeli masz jakieś pytania, skontaktuj się z naszymi specjalistami tutaj: zapytaj.sfd.pl.

Czym jest liszaj? Przyczyny, objawy i leczenie choroby

0
liszaj

Przewlekłe choroby skóry to niekiedy bardzo groźne dla zdrowia i życia człowieka schorzenia. Często są również kłopotliwe do usunięcia, jak również wstydliwe dla pacjentów, nieładne czy szpecące ciało. Jedną z uciążliwych zmian na ciele jest liszaj. Czym one jest? Jakie są przyczyny jego powstawania? Czym się objawia? Jak wygląda leczenie liszaja?

Odżywki białkowe – jak wyłonić najlepszy produkt?

0
Odżywki białkowe

Twardy orzech do zgryzienia potrafią mieć klienci, których przedmiot zainteresowań stanowi najlepsza odżywka białkowa. Istotne znaczenie ma to, aby produkt charakteryzował się co najmniej 70-procentową zawartością białka, na co możemy liczyć już w wypadku koncentratu białka serwatkowego, który ponadto jest najtańszą odżywką białkową.

Odżywki białkowe pozwolą uzupełnić dietę w proteiny

Istotną sprawę stanowi fakt, aby odżywki białkowe stanowiły dodatek do odpowiednio zbilansowanej diety, ponieważ z ich pomocą nie będziemy w stanie zastąpić pełnowartościowych posiłków. Nie ulega wątpliwości, że wyższe zapotrzebowanie na białko występuje u osób, które są aktywne fizycznie. W sytuacji, gdy ćwiczymy w celach rekreacyjnych sprostać naszym oczekiwaniom może koncentrat białka serwatkowego, który potrafi kosztować zaledwie 30 złotych za 700 gramów. Bardziej wymagający klienci mogą zastanowić się nad zastosowaniem izolatu bądź hydrolizatu białka serwatkowego, który gwarantuje wyższą zawartość białka, aczkolwiek kosztuje adekwatnie więcej.

Kupuj odżywki białkowe od sprawdzonego producenta

Ważną sprawą jest to, aby nabywać odżywki białkowe ze sprawdzonego źródła, a więc najlepiej zaufanego producenta, który jest obecny na rynku od wielu lat. O jego wiarygodności mogą świadczyć również setki pozytywnych opinii oraz badania laboratoryjne, które nierzadko producenci odżywek decydują się dołączyć do opisu produktu. Warto dokładnie przeanalizować skład branej pod uwagę odżywki białkowej, aby mieć stuprocentową świadomość, że nie ma w nim żadnych niepożądanych składników.

Czy istotne znaczenie ma kiedy spożywasz białko?

Białko może być stosowane rano bądź bezpośrednio po treningu, gdy zdecydujemy się na zakup szybko przyswajalnego źródła protein, jakim jest izolat czy hydrolizat białek serwatkowych. W sytuacji, gdy planujemy spożywać białko bezpośrednio przed snem rekomendowanym rozwiązaniem będzie stosowanie wolniej przyswajalnych białek, wśród których plasuje się chociażby koncentrat WPC, kazeina bądź białko sojowe.

Dmuchane parki wodne – czy warto wypożyczyć na wakacje

0
Aquapark

Dmuchany park wodny to jedna z najbardziej popularnych atrakcji wakacyjnych znajdujących się nad zbiornikiem wodnym. Pojawienie się takiej dmuchanej konstrukcji w pobliżu plaży czy w obrębie basenu umila czas całym rodzinom. Dodatkowo sprzyja ruchowi fizycznemu, gdyż bardzo często dmuchany park wodny to równocześnie wodny tor przeszkód.

Od wielu lat trudnimy się wypożyczaniem dmuchanych parków wodnych. Widzimy jak dużą popularnością cieszą się nasz konstrukcje.

Czas wakacji to idealny moment na ciekawe spędzenie wolnego czasu z dziećmi, ale nie tylko, a wodny plac zabaw niewątpliwie zapewni najmłodszym wiele powodów do uśmiechu i radości.

Przechodząc do konkretów, chcemy udowodnić, że wypożyczenie dmuchanego parku wodnego to jeden z lepszych pomysłów, który niewątpliwie podwoi Twój zysk.

Krok pierwszy – jakie warunki musisz spełnić?

Po pierwsze musisz dysponować zbiornikiem wodnym o określonej długości oraz głębokości – kontaktując się z nami zapoznamy Cię z tymi parametrami.

Musisz także określić czy chcesz stworzyć park wodny wyłącznie dla dzieci czy też dla całych rodzin. Jest to bardzo istotna kwestia, gdyż poszczególne elementy różnią się nieco swoją budową.

Istnieje możliwość stworzenia indywidualnych projektów, które będą łączyć ze sobą poszczególne elementy. Jesteśmy otwarci na potrzeby klienta, więc wspólnie staramy się znaleźć najdogodniejsze rozwiązanie.

Jak widzisz warunków do spełnienia jest naprawdę niewiele, a kwestie finansowe są do indywidualnego ustalenia.

Wypożyczenie czy zakup?

Jeżeli zapoznasz się z ofertami sprzedaży dmuchanych parków wodnych, to dojdziesz do wniosku, że jest to całkiem spora inwestycja. Dodatkowo musisz wziąć pod uwagę, że jest to atrakcja sezonowa, która znajdzie swoje zastosowanie przez 2-3 miesiące w roku. Poza tym musisz liczyć się z tym, że pogoda może być bardzo kapryśna, a lato niezbyt upalne, więc może okazać się, że wodny plac zabaw będzie służyć wyłącznie przez miesiąc.

Biorąc pod uwagę powyższy aspekt na pewno dojdziesz do wniosku, że zakup wodnego parku wodnego jest mało opłacalny i taka inwestycja może się nie zwrócić. Dlatego też wypożyczenie wydaje się być najrozsądniejszą opcją, gdyż płacisz znacznie mniejszą kwotę i wypożyczasz na taki okres czasu, jaki jest dla ciebie najkorzystniejszy.

Czasami bywa tak, że po latach doświadczeń, klient wie w jakim okresie wypożyczenie parku przyniesie mu największy zysk i będzie mu się to zwyczajnie opłacało.

Forma wypożyczenia jest również świetną metodą sprawdzenia, czy taka atrakcja będzie Ci odpowiadała i czy zyska sympatię użytkowników.

Wypożycz i sprawdź, które elementy będą cieszyły się aprobatą użytkowników

Dmuchany park wodny składa się z różnych elementów, jednym z nich jest np. trampolina wodna, która swoją drogą cieszy się dużą popularnością wśród klientów. Dmuchane tory przeszkód również mogą przybierać różne formy, a wypożyczenie parku gwarantuje możliwość modyfikacji – dołożenia lub usunięcia poszczególnych składowych parku wodnego.

Decydując się na zakup nie masz już takiej możliwości – kupujesz konkretne elementy, najczęściej zestaw, a każda modyfikacja łączy się z kolejnym zakupem. W przypadku wypożyczenia tor przeszkód na wodzie może wciąż zaskakiwać. Dokładanie czy wymiana elementów nie wiąże się z kolejnym dużym wydatkiem, co jest ogromną korzyścią dla klienta. Na początek możesz wybrać mniejszy zestaw, aby sprawdzić, czy jest to coś odpowiedniego dla danego miejsca. W każdej chwili możesz dokonać modyfikacji, a koszty jakie musisz ponieść są naprawdę niewielkie.

Wypożyczenie dmuchanego parku wodnego niesie najwięcej korzyści

Mamy nadzieję, że teraz już wiesz, że dmuchany park wodny w formie wypożyczenia to bardzo dogodna opcja dla klienta. Chcielibyśmy jeszcze podkreślić, że nasi stali klienci, odkąd rozpoczęli współpracę z nami – zwłaszcza Ci, którzy prowadzą przedsiębiorstwa turystyczno-wypoczynkowe – odnotowali większy przychód, ale też rodziny z dziećmi wyrażały ogromną aprobatę w kierunku tej atrakcji. Dzieci, ale również dorośli wymieniali wiele pozytywów płynących z aktywności na wodnym torze przeszkód.

Podsumowując wypożyczenie dmuchanego parku wodnego na wakacje ma wiele zalet, które dodatkowo mogą wpłynąć na uatrakcyjnienie danego miejsca i spowodować znaczne większe zainteresowanie wśród turystów.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Jakie są przyczyny zapalenia oskrzeli u dzieci i jak je leczyć?

0
Badanie osłuchowe potwierdza zapalenie oskrzeli
fot. Pixabay.com

Zapalenie oskrzeli u dzieci występuje bardzo często w okresie jesienno-zimowym. Dochodzi do niego wówczas, gdy wirusowa infekcja górnych dróg oddechowych nie jest wyleczona, a działanie wirusów przenosi się na dolne drogi oddechowe. Leczenie polega głównie na zminimalizowaniu uciążliwych objawów zapalenia. W tym celu podaje się leki przeciwkaszlowe oraz przeciwgorączkowe. 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/zapalenie-oskrzeli-u-dziecka-skad-sie-bierze-jak-leczyc-i-zapobiegac/

Jakie są przyczyny i objawy zapalenia oskrzeli u dzieci?

Dzieci na zapalenie oskrzeli mogą zachorować już przed ukończeniem drugiego roku życia. Po raz kolejny ryzyko zachorowania wzrasta, gdy dziecko osiąga wiek wczesnoszkolny. Infekcję tę wywołują wirusy, które najpierw atakują górne drogi oddechowe. Następnie infekcja przenosi się w dolne partie układu oddechowego, zajmując oskrzela i oskrzeliki. Do zakażenia wirusami wywołującymi chorobę dochodzi drogą kropelkową. Czynnikami, które sprzyjają rozwojowi zapalenia oskrzeli są przede wszystkim:

  • niedojrzałość układu oddechowego u dzieci,
  • przebywanie w dużych skupiskach jak żłobki, przedszkola, szkoły,
  • przebywanie w niewietrzonych pomieszczeniach.

Choroba zaczyna się zazwyczaj od kataru i bólu gardła. Następnie pojawia się kaszel – najpierw suchy, po kilku dniach mokry, któremu towarzyszy trudna do odkrztuszenia wydzielina. Czasem objawom tym towarzyszy również gorączka, a bardzo często osłabienie, senność, apatia.

Jak leczyć zapalenie oskrzeli u dzieci?

Leczenie zapalenia oskrzeli u dzieci polega przede wszystkim na łagodzeniu objawów. Lekarz zaleca więc najczęściej podawanie leków przeciwkaszlowych i przeciwgorączkowych. Jeśli infekcja jest już na etapie mokrego kaszlu, wówczas stosowane są lekarstwa, które rozrzedzają wydzielinę oraz pomagają w jej odkrztuszaniu. W ten sposób przeciwdziała się zapaleniu płuc. Podczas leczenia również ważne jest wietrzenie pomieszczenia, w którym przebywa dziecko, podawanie płynów, aby odpowiednio nawodnić organizm, utrzmywanie w domu temperatury w okolicach 18 stopni Celsjusza oraz nawilżanie powietrza.

Zobacz też: http://www.leczsiezdrowo.pl/jakie-sa-przyczyny-i-objawy-zapalenia-oskrzeli/

Dobór kasku rowerowego

0
kask

Każdy kolarz przed rozpoczęciem przygody z dwoma kółkami powinien zaopatrzyć się w kask rowerowy. Wbrew pozorom dobór odpowiedniego produktu nie jest prosty. Szukając odpowiedzi na pytanie jaki kask na rower kupić, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim aspekt aby leżał on perfekcyjnie na głowie użytkownika. Pozostałe cechy takie jak kształt, kolor czy wzór są drugorzędne.

Jakie rolki będą dla nas najlepsze?

0
Rolki to sport dla każdego
fot. Pixabay.com

Od jakiegoś czasu rolki biją w naszym kraju rekordy popularności. Obok biegaczy i osób jeżdżących na rowerze spotykamy również wielu rolkarzy. Organizowane są już nawet wspólne przejazdy przez miasta i miasteczka, a szczególnie popularne są te, które odbywają się nocą. Jak więc wybrać odpowiednie rolki? Zapraszamy do lektury!

Przeczytaj też: http://www.and1.pl/jakie-rolki-wybrac/

Jak wybrać rolki dla dzieci?

Na rolkach jeździ dziś młodzież, dorośli, a nawet seniorzy. Wiadomo więc, że wśród rolkarzy nie może zabraknąć także dzieci. Jak dobrać najlepsze dla nich rolki?

Dla najmłodszych najlepsze będą takie, których rozmiar jest regulowany. Dzieciom bardzo szybko rośnie stopa, jej rozmiar w ciągu roku może zmienić się nawet o kilka numerów, więc taka inwestycja będzie najbardziej wskazana. System regulacji może polegać na tym, że reguluje się tylko wnętrze rolki, a skorupa pozostaje takiej samej długości lub też taki, w którym dopasowuje się rozmiar całego buta.

Dla naszych pociech, które mają problem z utrzymaniem równowagi i są dopiero w trakcie uczenia się koordynacji na takim sprzęcie, warto również zainwestować w rolki z jednym kółkiem z przodu i dwoma z tyłu. Najczęściej takie rozwiązanie jest do modyfikacji, gdy dziecko już nabiera śmiałości i pewności w jeżdżeniu. Wówczas kółka można ustawić w jednym rzędzie i nie będzie to już powodowało problemów z utrzymaniem równowagi.

Rolki rekreacyjne i wyczynowe dla starszych

Po ten pierwszy rodzaj rolek sięgamy najchętniej. Do jazdy po ścieżkach czy parkach najlepiej sprawdzą się właśnie rolki rekreacyjne. Nie rozwiną one wprawdzie zawrotnej prędkości, ale sprawią, że jazda będzie dynamiczna i komfortowa. Regularna jazda na rolkach to bardzo duże wzmocnienie mięśni łydek i ud. Ponadto pomaga znacznie dotlenić organizm oraz zrzucić zbędne kilogramy i pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej.

Dla wyczynowców i prawdziwych pasjonatów stworzone zostały bardziej profesjonalne rolki, które pozwalają na bardzo dynamiczną i agresywną jazdę, a nawet na wykonywanie różnego rodzaju akrobacji. Tego typu rolki mają inaczej skonstruowane buty niż ma to miejsce w przypadku rolek rekreacyjnych, mają większe koła i szybsze łożyska. Niektóre rodzaje nie posiadają nawet hamulców. Z tych modeli powinni jednak zdecydowanie korzystać profesjonaliści.

Zobacz też: http://www.leczsiezdrowo.pl/witaminy-i-mineraly-gdzie-powinnismy-ich-szukac/

Jak leczyć otyłość dietą?

0
Dobrze zbilansowana dieta to najlepsza droga do pokonania otyłości
fot. Pixabay.com

Otyłość można leczyć zarówno farmakologicznie, chirurgicznie, jak i dietetycznie. Najłatwiej zacząć od tej ostatniej, jednak zrzucanie zbędnych kilogramów to trudny i wymagający proces. Prawda jest również taka, że nawet jeśli ktoś zdecyduje się na operację bariatryczną lub przyjmowanie środków farmakologicznych, muszą one zostać połączone z właściwym odżywianiem. Inaczej walka z otyłością jest spisana na straty.

Przeczytaj też: http://wolnezdrowie.pl/leczenie-dietetyczne-otylosci/

Co powinna zawierać dieta w walce z otyłością?

Otyłość bierze się z różnych czynników, ale zdecydowanie tymi dominującymi w tym względzie przyczynami są nieprawidłowe odżywianie i brak aktywności fizycznej. Osoby z nadwagą, które sięgają po potrawy bogate w tłuszcze nasycone, fast foody, słodycze, kolorowe napoje gazowane, bardzo często nie zauważają nawet, kiedy ich nadwaga przeradza się w otyłość. Dlatego też dietoterapia w leczeniu otyłości polega przede wszystkim na całkowitej zmianie trybu życia i wcześniejszych zwyczajów żywieniowych.

Jadłospis w walce z otyłością musi być oparty na najważniejszych składnikach odżywczych, takich jak białka, zdrowe tłuszcze, węglowodany złożone, witaminy i minerały. Codzienne posiłki powinny być różnorodne i oparte na produktach pełnoziarnistych, mlecznych, mięsie, rybach, tłuszczach, owocach i warzywach. Ponadto posiłki powinny być spożywane w regularnych odstępach czasowych co 3-4 godziny. Porcje również powinny być diametralnie mniejsze od tych, które chory spożywał wcześniej. Przede wszystkim ich zadaniem jest zaspakajanie głodu, a nie doprowadzanie się do stanu przejedzenia. Dietoterapię warto podjąć pod okiem lekarza oraz dołączyć do niej regularną aktywność fizyczną.

Dieta ograniczająca pomoże zwalczyć otyłość

Dobrym przykładem diety ograniczającej dla osoby, która chce pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, jest tak zwana dieta ubogoenergetyczna. Ogranicza się w niej tłuszcze pochodzenia zwierzęcego oraz węglowodany proste i produkty o wysokim indeksie glikemicznym. Aby ograniczyć spożycie tłuszczów odzwierzęcych należy sięgać po chudy drób, cielęcinę, ryby, pić odtłuszczone mleko i na nim przygotowywać posiłki, jeśli są w planie dietetycznym, całkowicie zrezygnować z fast foodów, słonych przekąsek, słodyczy i kolorowych napojów gazowanych.

Osoby z otyłością nie powinny również jeść smażonych pokarmów, a zamiast tego piec je w folii, grillować, gotować w wodzie lub na parze, dusić bez dodatku tłuszczu. Warto również zrezygnować z nadmiernej ilości soli, a do przyprawiania posiłków używać soku z cytryny, ziół, cebuli, czosnku, goździków, wanilii, cynamonu.

Zobacz też: http://www.leczsiezdrowo.pl/jakimi-srodkami-farmakologicznymi-leczy-sie-otylosc/

ZOBACZ TEŻ

Zdrowotne działanie olei

Zdrowotne działanie olei

Oleje są niezwykle bogate w środki odżywcze, witaminy, kwasy tłuszczowe (nienasycone) i wiele innych substancji pomocnych dla organizmu. Ich zastosowanie jest ogromne. Można je...