wtorek, Wrzesień 26, 2017

Jak znaleźć odpowiednie buty do piłki nożnej?

0

Dobry wybór butów do piłki nożnej może być trudny. Istnieje wiele różnych rodzajów butów i są one zaprojektowane specjalnie dla określonych typów graczy i warunków. Choć w pewnych okolicznościach szczególna para może być doskonała, może być bezużyteczne lub nawet niebezpieczne w niewłaściwym kontekście. Jeśli chcesz uzyskać właściwe korki, które pomogą Ci wznieść się na wyższy poziom gry – musisz dokładnie wiedzieć, czego szukać. Całe szczęście, zwykle każdy sklep dla piłkarzy, bez względu na to czy mowa o sklepie online czy stacjonarnym posiada kompetentnych sprzedawców, którzy udzielą fachowych porad w tym kontekście.

Podeszwa dopasowana do terenu

Jeśli grasz na naturalnej trawie, powinieneś użyć pary twardych butów. Firmowe buty tego rodzaju zazwyczaj mają dziesięć lub więcej długich kolców, które są równomiernie rozmieszczone w podeszwie buta. Zapewniają wystarczającą siłę trakcyjną w normalnych warunkach gry. Korki mogą być stożkowe lub słupkowe. Końcówki stożkowe są zaokrąglane na dole. Umożliwiają graczowi elastyczność ruchu. Korki w kształcie słupków są cieńsze w dolnej części buta. Mają dać graczowi lepszą trakcję. Nie oferują jednak tak dużej elastyczności, jak stożkowe, ponieważ wyjmowanie z gruntu jest trudniejsze. Natomiast buty na hale są pozbawione korków. W dobrym sklepie dla piłkarzy znajdziesz wszystkie te typy.

Wybierz buty zgodnie z pozycją!

  • Napastnik

Jeśli jesteś napastnikiem, Twoim głównym zadaniem na boisku jest strzelanie goli. Potrzebujesz buta z mocną strefą uderzenia, aby móc skutecznie manewrować piłką i mieć nieskazitelny kontakt z piłką. Strefa uderzenia znajduje się w górnej przedniej części buta. Na nią zwróć uwagę, jeśli grasz na tej pozycji.

  • Pomocnik

Jeśli jesteś rozgrywającym pomocnikiem, spędzisz większość meczu biegając w górę i w dół boiska. Potrzebujesz butów, które nie podrażnią Twoich stóp nawet po spędzeniu dziewięćdziesięciu minut na sprincie tam i z powrotem. Upewnij się, że masz buty z wygodnymi wkładkami – wkładki są miękkimi poduszkami wewnątrz butów. Niektóre buty piłkarskie mają wyciągane wkładki.

  • Obrona

Jeśli masz defensywne stanowisko, buty będą mieć sporo do zrobienia. Zdobądź buty z twardą podeszwą, która może wytrzymać te uszkodzenia. Trzeba będzie móc swobodnie się zatrzymywać i łatwo zmieniać kierunki podczas śledzenia ruchów przeciwnika. Musisz rozważyć uzyskanie butów z dużą przyczepnością. Być może chcesz, aby buty miały dużą strefę uderzenia, aby skutecznie manewrować piłką.

Bez względu na to, jakich butów szukasz – zawsze korzystaj z wiedzy doświadczonego sprzedawcy w sklepie piłkarskim.

Zalety kajaków z polietylenu

0

Polietylen jest coraz powszechniej stosowany jako podstawowy materiał konstrukcyjny wodnej infrastruktury turystycznej. Coraz więcej jest pomostów pływających, a nawet całych przystani wykonanych z tego materiału. Konstrukcje takie mają wiele zalet i nic dziwnego, że stają się coraz bardziej popularne.

Odzież na siłownię, czyli czym jest rashguard?

0

Dobry rashguard taki jak np. https://www.odziezuliczna.pl/sklep/rashguardy to podstawa stroju sportowego. Czym jednak charakteryzuje się ten typ ubioru? Rashgurad, pochodzący z Australii, gdzie chroni surferów przed palącym słońcem, znaczy dosłownie „ochrona przed wysypką”. Szybko znalazł zastosowanie w sportach walki takich jak MMA czy brazylijskie jiu jitsu no-gi. Jego zalety docenili także amatorzy innych sportów, takich jak strongman i kulturystyka.

Znaczenie beta alaniny w treningu siłowym

0

Suplementów diety obecnych w na naszym rynku mamy bardzo wiele. Oczywiście nie powiemy, że każdy z tych suplementów przeznaczonych dla sportowców jest taki sam, ma takie samo działanie i każdy możemy polecić. Tutaj będziemy chcieli w sposób szczególny skupić się na beta alaninie. Bez wątpienia jest to bardzo szczególny suplement diety dla sportowców z uwagi na to, że nie wpływa on bezpośrednio na budowanie masy mięśniowej czy też na redukcję tkanki tłuszczowej. Sekretem jego popularności jest zupełnie coś innego.

Piłkarskie lato

0

Od dawien dawna wiadomo, że w Polsce sportem narodowym jest piłka nożna. Niektórych to dziwi, zwłaszcza, że polskie kluby, a zwłaszcza polska reprezentacja w piłce nożnej jakieś sukcesy na skalę międzynarodową zaczęła odnosić dopiero stosunkowo niedawno, po kilkudziesięciu latach naprawdę słabej gry.

Woda jonizowana pomocna w odchudzaniu

0

Żywa woda zdrowia doda – tak w skrócie moglibyśmy opisać korzyści płynące ze spożywania wody jonizowanej. Swoje dobroczynne właściwości wykazuje również w procesie gubienia zbędnych kilogramów. Jakie?

Słuchawki Pioneer dla aktywnych

0

Wakacyjne miesiące to czas kiedy więcej czasu spędzamy aktywnie. Wycieczki rowerowe, bieganie, spacery, nordic walking, joga, siłownie na wolnym powietrzu. Wymieniać można bez końca. Sport uprawiamy sami, z przyjaciółmi czy z rodziną. A jak aktywność fizyczna to i koniecznie muzyka. W zależności od dyscypliny i naszego samopoczucia – dynamiczna, pobudzająca do działania lub wyciszająca, uspokajająca, relaksująca.

Sporty ekstremalne na co dzień

0

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że nawet jadąc na zimowy urlop w góry ma okazję uprawiać ekstremalne dyscypliny sportowe. Ze sportami podwyższonego ryzyka część osób ma styczność w każdym sezonie zimowym i czasem brak świadomości odnośnie ryzyka, jakie ich uprawianie niesie ze sobą może być tragiczna w skutkach.

Wakacje z adrenaliną

0

Jeśli tak jak spora część osób wakacyjny odpoczynek kojarzy ci się z wyjazdem nad morze to znaczy, że kochasz wodę, nawet wtedy gdy…jest zimna. Wiadomo, że nasz Bałtyk bywa kapryśny, tak samo jak aura nad morzem. Dla niektórych to duży problem – w końcu jadą nad morze po to by zażyć kąpieli morskich i słonecznych. Ale są i tacy, którym nie przeszkadza ani kapryśna pogoda ani pozostawiająca wiele do życzenia temperatura wody.

Jak podnieść poziom testosteronu?

0

Zazwyczaj testosteron kojarzy nam się z silnymi mężczyznami. Jest to jednak hormon, który odgrywa ważną rolę nie tylko w organizmie mężczyzn, ale także u kobiet. Dla nikogo nie będzie zaskoczeniem, że niedobór testosteronu ma negatywne skutki dla zdrowia mężczyzn, ale to, że nie wpływa też korzystnie na zdrowie kobiet, może wywołać zdziwienie u wielu. Jak więc podnieść i utrzymać testosteron na właściwym poziomie?