środa, Wrzesień 23, 2020

Pływanie w wodach otwartych – jak zacząć trening

0
Pływanie w wodach otwartych

Czym jest pływanie „open water”? Mówiąc najprościej i najkrócej, to pływanie w wodach otwartych, czyli jeziorach, rzekach lub morzach. W związku z odmiennymi warunkami do wykonywania aktywności niż te, które obowiązują na basenie, trzeba się do takiego wysiłku starannie przygotować. Jak zapewnić sobie bezpieczeństwo i spróbować swoich sił w wodach otwartych?

Open water – specyfika treningu

Termin open water oznaczający pływanie w wodach otwartych wykorzystuje się, by wyraźnie odróżnić go od tradycyjnego treningu na basenie lub zwykłego, rekreacyjnego pływania np. w jeziorze czy morzu na wakacjach. Taki trening to duże wyzwanie dla organizmu, gdyż woda jest chłodniejsza niż w basenie, często mętna, a dodatkowo tętni w niej życie. Konieczne jest więc odpowiednie przygotowanie fizyczne i zgromadzenie sprzętu, by móc bezpiecznie wypróbować nowej aktywności.

Open water – ubiór i akcesoria potrzebne na trening

ubiór i akcesoria potrzebne na trening

Dobrej jakości sprzęt to podstawa, by nie narażać się na niepotrzebne niebezpieczeństwo oraz by pływanie w wodach otwartych było przyjemne. Zacznijmy od ubioru. Oprócz wykonanych z szybkoschnących materiałów kąpielówek męskich lub stroju kąpielowego damskiego podstawę stanowi pianka triathlonowa. To ona chroni ciało przed wychłodzeniem w czasie pływania, gdyż zapewnia skuteczną izolację termiczną. Dodatkowo zwiększa też wyporność, dlatego jest najlepszym rozwiązaniem na trening. Wśród pływających wprawdzie zdarzają się osoby, które nie zakładają pianki, ponieważ ich nie lubią, ale są to raczej osoby zaawansowane, które rozgrzewają się, zwiększając liczbę wymachów ramion w czasie pływania.

Kolejny, bardzo ważny element, bez którego trudno się obejść w trakcie treningu open water to okulary. Mowa tutaj nie tyle o okularach na basen, ile o specjalnych okularach do pływania w wodach otwartych, które mają znacznie szerszy kąt widzenia i są przyciemnione, dzięki czemu zapewniają lepszą widoczność w różnych warunkach.

Wśród elementów wyposażenia bardzo ważna jest także boja asekuracyjna, która zwiększa poczucie bezpieczeństwa. Opcjonalnie można również dla własnego komfortu ubrać czepek pływacki.

Bazowe zasady bezpieczeństwa

Bazowe zasady bezpieczeństwa

Najczęściej podkreślanym aspektem związanym z treningiem open water jest oczywiście bezpieczeństwo. Każdy z pływających musi respektować te zalecenia. Na początek na pewno warto oswoić się z warunkami, w jakich przyjdzie nam pływać i jak najwięcej czasu spędzać w wodzie, by się z nią oswoić. Trzeba też nauczyć się tak pływać, by nie połykać ani wody, ani powietrza.

Na początku najlepiej pływać w swoim tempie, bez nastawienia na wyniki, dość blisko brzegu, by w razie potrzeby móc bezpiecznie zawrócić. Warto powoli przyzwyczaić swoje ciało do odmiennych warunków pływania i uczyć się orientacji w terenie. Oczywiście zawsze trzeba mieć przy sobie boję asekuracyjną. O ile to możliwe, najlepiej trenować z kimś, kto w razie potrzeby odholuje nas do brzegu lub przynajmniej poinformować innych o miejscu i czasie swojego treningu.

Pierwsze treningi w jeziorze, rzece lub morzu

Poniżej kilka wskazówek, które pomogą poczuć się pewniej w wodzie.

Zachowaj czujność. Zawsze patrz przed siebie do przodu w czasie pływania. Zanim nabierzesz powietrza, spójrz, gdzie płyniesz. Skup się, by nie stracić orientacji w terenie i poczucia bezpieczeństwa.

Myśl o celu. Zanim wypłyniesz, pomyśl, gdzie chcesz dotrzeć. Po wejściu do wody kontynuuj aktywność do samego końca, czyli do momentu, kiedy dotkniesz rękami dna. Wtedy możesz wyjść spokojnie z wody, by odpocząć i uspokoić oddech.

Sprawdzaj warunki pogodowe. Śledź na bieżąco prognozę pogody, a także natychmiast reaguj na wszelkie nagłe zmiany aury. Jedną z gorszych rzeczy jest nagłe pogorszenie pogody, które może nie tylko utrudnić, ale wręcz uniemożliwić bezpieczny trening.

Naucz się oddychania w obie strony. Dzięki tej umiejętności efekty treningu staną się coraz lepsze. Oddychając w obie strony, będziesz sprawniej nabierać powietrze, lepiej nawigować i więcej dostrzegać.

Nie wpadaj w panikę. Kiedy zachłyśniesz się wodą lub złapie cię skurcz, mimo wszystko postępuj spokojnie i logicznie. Staraj się uspokoić oddech, by po chwili móc wrócić bezpiecznie na brzeg.

Nowa aktywność, nowe wyzwanie

Jeśli znudziły Ci się już treningi na basenie, możesz spróbować swoich sił w wodach otwartych. Jest to duże wyzwanie dla początkujących, ale dla triathlonistów jeden z podstawowych elementów treningu. Warto na początek na spokojne zgromadzić sprzęt i przemyśleć miejsca, gdzie można taki trening przeprowadzić. Z pewnością jest to aktywność, która daje dużo frajdy!

Pierwsze treningi w jeziorze, rzece lub morzu

Jeśli szukasz kąpielówek, w których będziesz mógł wygodnie trenować, to zajrzyj na stronę: https://outhorn.com/. Znajdziesz tam kąpielówki męskie i stroje kąpielowe damskie w bardzo przystępnych cenach, a także modną odzież na każde warunki pogodowe.

Spodenki rowerowe – jakie kupić?

0
spodenki rowerowe

Kiedy zaczynamy swoją przygodę z jeżdżeniem na rowerze, zaczynamy trenować, często jeździć lub chcemy, aby poprzez rower poprawić naszą kondycję oraz być zdrowym, zastanawiamy się nad doborem odpowiedniego sprzętu rowerowego. Gdy chcemy jeździć na rowerze w odpowiednim sprzęcie, zastanawiamy się nad jego jak najlepszym doborem. W takiej sytuacji najczęściej odwiedzamy profesjonalne sklepy rowerowe.

Poznaj najmodniejsze i najzdrowsze aktywności, czyli krótki poradnik o byciu fit, ale i podążaniu za trendami

0
Poznaj najmodniejsze i najzdrowsze aktywności, czyli krótki poradnik o byciu fit, ale i podążaniu za trendami

Bycie fit jest aktualnie na czasie, aż chce się powiedzieć, że co trzecia osoba jest aktualnie trenerem personalnym, przynajmniej tak sądzi, bo ukończyła kurs internetowy. Jednak bycie fit to coś więcej niż tylko papierek czy też moda. Wszak oznacza ono, że należy być aktywnym, ale i stawiać na zdrowe odżywianie. Jeżeli i wy aspirujecie do tego miana, to koniecznie poznajcie najlepsze aktywności, które suma summarum są dodatkowo modne.

Jazda na rowerze – trend, który się nie nudzi

Są ubrania, które wpisują się w klasykę i zawsze są modne, tak samo jest z pewną aktywnością, bo choć lata mijają, to zawsze jazda na rowerze jest ou mode. Zatem wpisuje się w obowiązujące trendy. Swoją drogą pozwala nie tylko zrzucić to, co nadprogramowe, ale i świetnie wymodelować ciało, dzięki temu będzie ono jeszcze bardziej jędrne. Ale ma także inną zaletę, wszak pozytywnie wpływa także na zdrowie psychiczne. Oczywiście przed wybraniem tej aktywności trzeba wcześniej pomyśleć o bezpieczeństwie, zatem kask i ochraniacze to absolutne must have. Jeżeli nie macie jeszcze jednośladu, to znalezienie ciekawego modelu wcale nie jest trudne, wszak wystarczy tylko wybrać się do sklepu rowerowego. Właściwie nawet nie musicie wychodzić z domu, bo przecież dostępny jest sklep online, gdzie wybór rowerów także jest przeogromny.

Bieganie – rano i wieczorem

Bieganie nigdy się nie nudzi, ale nie tylko wtedy, gdy biegniemy, bo jesteśmy spóźnieni. Jeszcze kilkanaście lat temu miłośników joggingu oglądaliśmy tylko w filmach amerykańskich, gdzie bohaterowie często uprawiali jogging, choć tu nasuwa się pytanie, bo skoro już wtedy był on w USA taki modny, to dlaczego Amerykanie są tacy otyli. Ale wracając do tematu, trzeba przyznać, że i w Polsce coraz więcej osób biega i lubi to robić. Na przebieżkę można wybrać się nie tylko przed pracą, ale i wieczorem. Trzeba przyznać, że nic tak nie relaksuje, a przy tym nie dodaje energii jak bieganie. Oczywiście i tutaj przypominamy, żebyście trudność i długość tras zwiększali stopniowo i zawsze mieli przy sobie bidon z wodą, bo nawadnianie jest najważniejsze. Przy dużych upałach należy także pamiętać, aby biegać wcześnie rano bądź późnym wieczorem.

Nordic Walking – nie tylko dla starszych pań

Nordic Walking inaczej zwany chodzeniem z kijkami jest także na czasie, ale bądźmy szczerzy, jeszcze dekadę temu kojarzył się raczej ze starszymi paniami, które ochoczo chodziły z kijkami. Ale te czasy mamy już za sobą. Aktualnie jest to jedna z najmodniejszych, ale i najprzyjemniejszych aktywności, niezależnie od płci i wieku. Otóż warto wiedzieć, że takie chodzenie  zwiększa pobór tlenu o 20-60%, w zależności od intensywności, zatem w ciągu godziny można spalić nawet 500 kalorii, a jeżeli wybierzecie bardzo trudną trasę to jeszcze więcej. Poza tym nordic walking to świetna dyscyplina do chodzenia w parach czy grupkach. Ale musimy jeszcze wspomnieć o jej wpływie na całą sylwetkę, wszak podczas wysiłku nie tylko mieśnie nóg pracują, ale także rąk czy brzucha, czego efektem jest smukła, ale i jędrna sylwetka.

Pływanie, a nie moczenie się w jacuzzi

Kolejną aktywnością, o której oczywiście musimy wspomnieć jest pływanie. Choć jeszcze do niedawna wybierając się do aqua parku większość osób poszukiwała jacuzzi i ślizgawek. Ale i te czasy mamy za sobą, wszak znowu pływanie wróciło to łask. Jeżeli jeszcze nie nauczyliście się pływać, to nie czekajcie, wszak wystarczy tylko zapisać się na zajęcia i tutaj przeszkodą nie jest nawet wiek, bo lekcje są także dla seniorów. Podczas pływania także aktywujecie pracę niemal wszystkich mięśni, a więc szybko pozbędziecie się nawet nadprogramowych kilogramów. Ale to nie wszystko, wszak jeżeli chcecie stracić jeszcze więcej kalorii, to wybierzcie się na basen, gdzie jest kąpielisko z tzw. Falami.

Oczywiście nie tylko aktywność fizyczna jest ważna. Na równi z nią jest także zdrowe odżywianie, a więc czas najwyższy zmienić nawyki żywieniowe i zrezygnować z jedzenia śmieciowego, a efekty zauważycie bardzo szybko, a jakby tego było mało to jeszcze lepiej się poczujecie i będziecie mieć więcej energii.

W jaki sposób zostać rybakiem?

0
rybak

Chociaż praca jako rybak może okazać się dość prymitywnym zajęciem, wymaga zawodowego przygotowania. Teoretycznie nie ma jednak żadnych formalnych wymogów dotyczących wykształcenia, jeżeli chcemy podjąć się takiego typu pracy. Zwłaszcza, że w obecnej sytuacji, ilość kandydatów na to stanowisko z roku na rok maleje. Dobrze jednak, jeżeli posiadamy dyplom ukończenia szkoły zawodowej, dotyczącej kierunku zbliżonym do naszej pracy. Przyda nam się również ukończenie kursu sternika łodzi motorowej, obsługi agregatów motorowych, a także z bezpieczeństwem na wodzie. Kurs udzielania pierwszej pomocy, rybackie BHP, są również bardzo ważnym atutem, jeżeli chodzi o staranie się o pracy jako rybak. Jakie wykształcenie zawodowe przyda się nam do pracy rybaka? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/jak-zostac-rybakiem-sprawdz-co-zrobic-by-otrzymac-prace-jako-rybak/

Wykształcenie zawodowe do pracy jako rybak

To, że nie musimy mieć ukończone i żadnej szkoły do podjęcia pracy jako rybak, nie oznacza jednak, że nie możemy kształcić się kierunkowo. Na rynku istnieją specjalne dwuletnie cykle zajęć dotyczące pracy przyszłych rybaków. Podczas edukacji na takich zajęciach dowiemy się jakie są zasady skutecznego połowu ryb, rodzaje ryb, a także metody ich przetwarzania. Zajęcia praktyczne będą w stanie nauczyć nas obsługi maszyn, prowadzenia Łodzi oraz dadzą nam potrzebne certyfikaty do pracy jako Rybak. Dodatkowo możemy takie kursy wyrabiać sobie we własnym zakresie. Wykształcenie rybackie poszerzyć możemy na studiach wyższych, ale liczba uczelni, które oferują takie kierunki z roku na rok maleje i traci na popularności.

Jak to było kiedyś?

Obecnie szkolnictwo w zakresie rybołówstwa cały czas się zmniejsza. Jeszcze nie tak dawno istniały sporo techników oraz szkół zawodowych, które zawód rybaka posiadały w swojej ofercie kształcenia. Przykładem były szkoły zawodowe oraz technika w w Sierakowie, Kocku, Giżycku lub Miastko. Jednak obecnie na próbna szukać tam szkolenia zawodowego z dziedziny rybackiej. Niemniej jednak wciąż można znaleźć takie szkoły, które oferują kształcenie w takim kierunku. Będą to głównie szkoły znajdującej się w pomorskim pasie nadbrzeżnym naszego kraju. Zawód ten jest ciężki oraz wymagający, ale cieszy się dużym szacunkiem ze strony społeczeństwa. Docenia się bawią smak oraz zalety zdrowotne ze spożywania ryb. Co za tym idzie docenia się ludzi, którzy je wyławiają.

Zobacz też: http://www.restbox.pl/ile-jest-w-stanie-zarobic-marynarz-zarobki-marynarza/

Obozy jeździeckie organizowane przez Kogis coraz popularniejsze

0
Obozy jeździeckie organizowane przez Kogis coraz popularniejsze

Chcecie zapisać własne pociechy na porządne obozy jeździeckie? Bardzo mocno zależy Wam na tym, aby wszystko było tutaj pieczołowicie zorganizowane? Może zatem warto zdecydować się na Kogis?

Na stronie internetowej kogis.pl nie brakuje opcji do wyboru. Ta witryna online popularna tak naprawdę przez cały rok kalendarzowy. Co może być jednak swobodnie wybrane? Dlaczego w ogóle warto zdecydować się na to rozwiązanie? Generalnie ten podmiot turystyczny może poszczycić się tym, że ma naprawdę bardzo dużo doświadczenia w ramach branży turystycznej. Czym jeszcze charakteryzuje się ta firma? To znakomite recenzje. Takie pozytywne opinie nie są natomiast w ogóle przypadkowe. O czym trzeba jeszcze wiedzieć? Tak, jak wspominaliśmy, tak naprawdę przez cały rok kalendarzowy można zdecydować się na rozmaite opcje turystyczne. Do wyboru są na przykład wspomniane obozy jeździeckie. Co jeszcze może być wybrane? Na powyższej stronie internetowej https://www.kogis.pl/rodzaje-obozow/jezdzieckie/ nie brakuje opcji do wyboru. Tak naprawdę bez żadnego problemu można zdecydować się na rozmaite obozy letnie. Do Waszej dyspozycji są obozy sportowe, artystyczne, aktorskie, językowe, naukowe itp. To jednak w tej materii nie wszystko. Bez żadnego problemu można również zdecydować się na wycieczki szkolne, zielone szkoły, zimowiska itp. Kogis zadbał o bardzo prostą w obsłudze wyszukiwarkę. Dzięki temu bez żadnego problemu możecie wyselekcjonować takie oferty, które będą dla Ciebie oraz dla Waszych dzieci po prostu optymalne. Jakie parametry mogą być zdefiniowane? To na przykład wiek dziecka, data wyjazdu, data przyjazdu, województwo, region, kwestie finansowe itp. Okazuje się, że na tej stronie internetowej można znaleźć obozy nie tylko odbywające się na terenie Polski, ale również poza granicami naszego kraju…

Statystyki wyraźnie pokazują, że nie brakuje rodziców, którzy chętnie zapisują pociechy na obozy jeździeckie organizowane przez te konkretne podmioty. Dlaczego jednak jest to rzeczywiście bardzo dobre rozwiązanie? Minimum z kilku względów. Kogis to taki podmiot turystyczny, który zatrudnia między innymi wyłącznie wykwalifikowanych pedagogów. Co warto wiedzieć na ich temat? Są to osoby niekarane. Już w tym momencie posiadają po prostu odpowiednie kwalifikacje do wykonywania zadań na tych stanowiskach. Bardzo ważna sprawa jest taka, że eksperci regularnie poprawiają swoje umiejętności. Zdają sobie sprawę, że w tym temacie tak naprawdę w ogóle nie można spoczywać na laurach. Wychowawcy potrafią przekazywać wiedzę teoretyczną oraz praktyczną związaną z takim tematem, jak obozy jeździeckie. Na kogis.pl można znaleźć wyłącznie takie opcje turystyczne. Dzieci są bezpieczne tak naprawdę w 100%. Choćby dlatego, iż obozy jeździeckie, oraz wszystkie inne, są w odpowiednim terminie zgłaszane do kuratorium. Gdyby coś było nie tak, to urzędnicy na pewno by zareagowali. Inna bardzo ważna sprawa jest taka, że na zajęciach korzysta się z odpowiedniego sprzętu. Ten sprzęt jest natomiast certyfikowany. Dzieci są 24 godziny na dobę pod opieką specjalistów…

Jak natomiast konkretnie wyglądają tego typu zajęcia? Okazuje się, że pod wieloma względami są naprawdę wyjątkowo ciekawe. Oczywiście, obozy jeździeckie to przede wszystkim rozmaite ćwiczenia związane właśnie z motywem przewodnim. Od razu trzeba podkreślić, że kogis zadbał, by pociechy mogły zapisać się do różnych grup. Niektórzy są bowiem na początku swojej przygody związanej z tym tematem. Inni natomiast posiadają już stosowne kwalifikacje odnoszące się do tego konkretnego zagadnienia… O czym jeszcze nie można zapominać? Na stronie internetowej kogis.pl można bez żadnego problemu zdecydować się naprawdę na bardzo urozmaicone obozy jeździeckie. Na samym początku dzieci po prostu zdobywają niezbędne wiadomości teoretyczne. Potem nie brakuje oczywiście ćwiczeń typowo praktycznych. Co jeszcze odbywa się na zajęciach organizowanych przez ten konkretny podmiot turystyczny? Trzeba podkreślić, że ćwiczenia są naprawdę bardzo urozmaicone. Poza tym można jeździć na wycieczki, imprezy integracyjne, grać w gry i zabawy na dworze itp. Co jeszcze jest bardzo ważne dla każdej osoby zainteresowanej tym tematem? Na pewno takie aspekty, że pociechy mają odpowiednie warunki dotyczące zakwaterowania. Nikt nie narzeka również na posiłki. Z jednej strony są one smaczne. Z drugiej strony są natomiast zdrowe. Jest to możliwe, ponieważ dania są przygotowane przez wykwalifikowanych kucharzy. Posiłki są zaś podawane nawet kilka razy w ciągu jednego dnia. Trzeba podkreślić, że obozy jeździeckie organizowane przez Kogis charakteryzują się również bardzo atrakcyjnymi warunkami finansowymi.

Jaką rolę w treningu odgrywają spalacze tłuszczu?

0
spalacze tłuszczu

Rozpoczynając regularny trening, z pewnością stawiasz sobie za cel poprawę kondycji i wypracowanie idealnej sylwetki. Na ten proces składa się nie tylko rozbudowa tkanki mięśniowej. Bardzo ważne jest również pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej. W tym drugim procesie dużą rolę mogą odegrać spalacze tłuszczu. Przeczytaj, jak działają spalacze i w jaki sposób pomogą Ci osiągnąć efekt treningowy.

Specyfika działania spalaczy tłuszczu

Na wstępie musisz zdać sobie sprawę, że spalacze tłuszczu, które są dostępne w ofercie sklepów z suplementami, charakteryzują się szerokim spektrum działania. Ich podstawowym zadaniem jest rzecz jasna zmniejszenie uczucia łaknienia. Musisz wiedzieć, że dieta i ograniczenie spożywania pokarmów to najkrótsza droga do pozbycia się tkanki tłuszczowej. Niestety dla większości osób pozostanie w ścisłym rygorze żywieniowym przez dłuższy czas stanowi nie lada wyzwanie. Dlatego bardzo pomocna może okazać się odpowiednia suplementacja. Spalacze tłuszczu przyjmowane przed posiłkiem skutecznie hamują uczucie głodu i pozwalają na unormowanie ilości spożywanych pokarmów.

Redukcja objętości posiłków przekłada się na obniżenie ilości spożywanych kalorii. A to klucz do skutecznego spalania tkanki tłuszczowej. Musisz jednak pamiętać, że zbyt duże ograniczenia w tej kwestii sprzyjają osłabieniu organizmu, co przekłada się na efektywność treningu. Tu jednak możesz odczuć kolejny efekt działania spalaczy tłuszczu. Ich ważną funkcją jest bowiem wspomaganie organizmu w procesie odzyskiwania energii. Wszystko to dzięki kofeinie, która jest ważnym składnikiem tych suplementów.

Ale to nie koniec pozytywnych właściwości spalaczy. Spalacze tłuszczu znacząco wpływają na Twoją koncentrację w trakcie sesji treningowej. Oprócz tego podtrzymują na wysokim poziomie zdolności intelektualne. To sprawia, że intensywny trening i dieta nie odbijają się negatywnie na Twoim codziennym życiu.

Analizując spalacze tłuszczu, trzeba zaznaczyć, że mają one bardzo szeroki zakres działania. Przede wszystkim:

– poprawiają tempo metabolizmu,

– zmniejszają uczucie łaknienia,

– wpływają pozytywnie na działanie układu krwionośnego,

– poprawiają kondycję i ogólne funkcjonowanie organizmu.

Kiedy spalacze tłuszczu przyniosą oczekiwany efekt?

Rozpisaliśmy się na temat pozytywnego działania spalaczy tłuszczu. Powinieneś jednak wiedzieć, że suplementacja sama w sobie nie pozwoli Ci osiągnąć wymarzonej sylwetki. Stanowi ona jedynie uzupełnienie treningu i prawidłowego odżywiania. Bez regularnych ćwiczeń oraz ograniczenia kalorii na pewno nie uda Ci się zrzucić nadmiarowych kilogramów i wyrzeźbić sylwetki. Z drugiej strony stosowanie spalaczy tłuszczu pomoże Ci utrzymać reżim treningowy i żywieniowy. Spalacze tłuszczu sprawią, że zauważalne zmiany zaczną zachodzić szybciej. A to z kolei przełoży się na Twoją motywację do dalszej pracy.

Spalacze tłuszczu to tylko jeden ze sposobów wspomagania codziennego treningu i planu żywieniowego. Zaglądając na stronę proteintower.eu, znajdziesz szeroki wybór spalaczy, odżywek, boosterów, witamin i minerałów niezbędnych dla osób aktywnie trenujących.

Jakie damskie stroje startowe będą najlepsze?

0
Jakie damskie stroje startowe będą najlepsze

Wiele kobiet z naszego kraju spędza sporo czasu na basenie. Dlaczego? Z jednej strony to znakomity sposób na to, aby się zrelaksować – na przykład po stosunkowo ciężkim dniu w pracy. To również metoda, by zadbać o lepsze zdrowie. Macie zamiar niedługo zdecydować się na damskie stroje startowe? Co wybrać biorąc pod lupę ten konkretny asortyment?

Obecnie coraz więcej kobiet chce po prostu kupić naprawdę porządne produkty tego konkretnego typu. Bardzo dobra informacja jest taka, że są rozmaite sklepy sprzedające między innymi damskie stroje startowe. Okazuje się, że coraz więcej osób wybiera zaś placówki internetowe. Na stronie internetowej http://strefaplywania.eu/22-damskie-stroje-startowe macie naprawdę sporo opcji do wyboru. Czym natomiast wyróżniają się tego typu sklepy? W pierwszej kolejności trzeba wspomnieć o tym, że posiadają stosunkowo spory staż na rynku. To natomiast oznacza, że wykonują po prostu swoje zadania w ramach tej konkretnej branży już bardzo długo. Inna istotna informacja, która absolutnie nie może być pominięta jest taka, że fachowcy nieprzypadkowo mają naprawdę bardzo dobre opinie na swój temat. Trzeba zwrócić uwagę na aspekty, że dobre sklepy mają między innymi bardzo wykwalifikowany personel. O jakim jeszcze aspekcie nie możemy zapominać? To współpraca z porządnymi producentami. W związku z tym kobiety, które chcą w najbliższym czasie zdecydować się na damskie stroje startowe będą naprawdę ukontentowane zrealizowanymi zakupami.

O czym jeszcze nie powinno się zapominać? Profesjonalne sklepy internetowe, które sprzedają na przykład damskie stroje startowe gwarantują naprawdę sporo opcji do wyboru. Oczywiście tych z najwyższej półki. Czym charakteryzują się porządne elementy garderoby tego typu? Na samym początku chcielibyśmy wyjaśnić, że są wykonywane z odpowiednich komponentów. Wybór właściwego materiału ma natomiast bardzo duże znaczenie. Na skutek tego damskie stroje startowe nie tylko odpowiednio się prezentują. Oczywiście dla kobiet ma to sporo znaczenie. Chyba każdy zgodzi się ze stwierdzeniem, że panie zawsze i wszędzie – niezależnie od sytuacji – chcą po prostu elegancko się prezentować. Poza tym wykonanie z porządnego materiału powoduje, że damskie stroje startowe są naprawdę wyjątkowo solidne oraz pod wieloma względami bardzo mocno i wytrzymałe… To natomiast oznacza, że jest to inwestycja tak naprawdę na długie lata. Naszym zdaniem warto decydować się jedynie na takie damskie stroje startowe. Wtedy będziecie bardzo zadowolone z poczynionych inwestycji właśnie w obrębie tego konkretnego tematu…

O czym jeszcze nie powinno się zapominać? Osoby, które chcą w najbliższym czasie zdecydować się na porządne damskie stroje sportowe powinny zwrócić uwagę również na inne aspekty. Chodzi o rozmiar. Dobra informacja jest taka, że producenci zapewniają Klientkom mnóstwo opcji do wyboru. W związku z powyższym jesteśmy tak naprawdę przekonani, że na pewno znajdziecie takie opcje, które przypadną Wam po prostu do gustu pod tym konkretnym względem. Dla wielu kobiet niezwykle istotne są również sprawy finansowe. W tym temacie również mamy bardzo dobre informacje dla wszystkich osób zainteresowanych tą sprawą. Okazuje się, że można naprawdę stosunkowo tanio kupić damskie stojan sportowe, które będą mogły być użytkowane z powodzeniem przez długie lata. Nie powinno zatem w ogóle zaskakiwać, że coraz więcej osób wyjątkowo chętnie decyduje się po prostu na tego typu nowoczesne placówki online.

5 pomysłów na aktywne wakacje w mieście

0
5 pomysłów na aktywne wakacje w mieście

Żeby wypoczywać aktywnie nie musimy wcale opuszczać miasta! Choć klasyczny aktywny wypoczynek to górskie wędrówki czy żegluga, to także w mieście można zadbać o swoją formę. Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, jak wiele możliwości kryje się w każdej metropolii. Poniżej przedstawiamy pięć możliwości aktywnego spędzania czasu w mieście – co robić, dokąd pójść, w co się zaopatrzeć.

  1. Idź pobiegać

Choć w skwarze południa taki pomysł może wydawać się szaleństwem, to po zmroku czy wcześnie rano pogoda jest naprawdę przyjemna. Sowy, które tak czy siak chodzą spać późno, mogą wyjść do parku o dziewiątej czy dziesiątej wieczorem, kiedy czuć przyjemny wieczorny chłód, a nie skwar południa. Z kolei ranne ptaszki nastawiające budzik na szóstą rano, by zjeść lekkie śniadanie i przebiec kilka kilometrów nim gorąc na dobre rozpanoszy się w powietrzu mogą nie tylko zadbać o formę, ale także uregulować wolne dni.

  1. Idź do skateparku

Ale nie tylko po to, żeby popatrzeć jak dzieciaki robią sztuczki. Idź po to, żeby zobaczyć, jak dużo frajdy daje jeżdżenie na desce, rolkach czy hulajnodze. A może chcesz zachęcić dziecko do aktywnego spędzania wolnego czasu? Jeśli czujesz się za stary na wyczonowe skakanie po rampach i poręczach, rozważ zakup deskorolki longboard. Jest ona dłuższa i stabilniejsza niż zwykła deska i służy do zjazdów z górek, a nie tylko do skakania po rampach. Coś jak snowboard na kółkach.

  1. Idź na spacer

To propozycja dla osób starszych, naprawdę mało aktywnych i… towarzyskich. Dłuższy spacer w szybszym tempie, najlepiej z kijkami do Nordic Walking, to fenomenalne ćwiczenie fizyczne, które dużo mniej obciąż stawy niż np. bieganie, nie mówiąc już o sportach wyczynowych. Natomiast poza aspektem fizycznym spacerowanie może mieć również wymiar towarzyski – zamiast umawiać się ze znajomymi na kawę czy na piwo, możemy się  z nimi umówić na spacer… Miejski park czy las to równie dobre otoczenie do rozmowy, jak nasz salon czy restauracja.

  1. Idź na rower

Rower to od lat jeden z najlepszy środków transportu. Jest tani – okresowe naprawy czy przeglądy to naprawdę nic w porównaniu z kosztami utrzymania samochodu, a nawet karty miejskiej – a do tego wygodny i ekologiczny. Praktycznie każdy może wsiąść na rower i każdemu wyjdzie to na zdrowie – trochę ruchu dla rozruszania stawów, a mniejsze obciążenia niż przy bieganiu to dobre rozwiązanie dla osób w średnim wieku, które ostatnia styczność ze sportem miały w podstawówce.

  1. Idź do klubu

Fitness albo nocnego. W jednym i drugim spalisz kalorie, w jednym i drugim będziesz się świetnie bawić. W klubie fitness może chodzić na bieżnie i walkery, ale możesz też zapisać się na zajęcia z aerobiku lub fitnessu. Wiele osiedlowych klubów oferuje zajęcia taneczne w klimatach latino albo zumby. Można wyrobić sobie poczucie rytmu i nauczyć się nowych kroków. Natomiast w klubie nocnym można liczyć na dobrą zabawę i dużą dawkę ruchu – może nie tak usystematyzowanego jak na zajęciach zumby, ale równie męczącego.

Bieganie jest modne

0
modne bieganie
fot. pexels.com

Jednym z ostatnich trendów sportowych jest bieganie. Zdaje się, że jego popularność wciąż rośnie i coraz więcej osób decyduje się na to by biegać w miarę swoich możliwości. Ci bardziej zaawansowani coraz chętniej biorą również udziały w maratonach, w których wyznaczają sobie nowe rekordy życiowe i z chęcią po nie sięgają. Dlaczego bieganie jest takie popularne?

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/moda-na-bieganie/

Bieganie jest zdrowe!

Bieganie to świetna forma cardio dla osób, które nie mają i nie chcą inwestować w profesjonalne sprzęty do wykonywania sportów. Bieganie to po prostu odpowiednie buty, a reszta zależy już od ciebie, czy chcesz mieć markowy strój do biegania, czy będziesz to robić w zwykłym dresie.

Bieganie to również świetna forma relaksu po ciężkim dniu, gdzie możesz zostać sam na sam ze swoimi myślami i przemierzać kolejne kilometry. Dodatkowo to sport, który będziesz uprawiać na dworze, a w tym tkwi cały sekret jego zdrowotności!

Bieganie na dworze nie tylko pozwoli ci na codzienne zażywanie świeżego powietrza, ale również zahartuje twój organizm i jesienią oraz zimą będziesz znacznie mniej chorować. Bieganie to również wspaniały moment na podziwianie okoliczności przyrody. W zależności od tego gdzie biegasz i o jakich porach, możesz podziwiać wschody, zachody słońca, lasy lub piękne łąki.

Bieganie szybko spala tłuszcz

Bieganie to forma aktywności, która pozwala na bardzo szybką utratę kilogramów. Jest to bardzo intensywny trening, który pozwoli ci na szybkie spalanie kalorii i to wyłącznie z dodatkiem własnego ciężaru i możliwości!

Bieganie to czynność, w której pracuje każdy twój mięsień i w zależności od tego, ile kilometrów biegasz, tyle kalorii jesteś w stanie spalić. To nie tylko super trening, który ma mnóstwo właściwości zdrowotnych, ale również pozwala na szybką utratę zbędnych kilogramów. Dlatego też coraz więcej osób decyduje się na uprawianie tego sportu!

Przeczytaj też: http://trenujmadrze.pl/cwiczenia-silowe-sekret/

Trzy obuwnicze klasyki, które każda kobieta powinna mieć w swojej szafie

0
buty

Szafa pełna butów to marzenie niemalże każdej kobiety. Rzeczywistość ciasnych mieszkań często jednak zmusza do ograniczenia się do niezbędnego minimum. W kobiecej garderobie powinny znaleźć się pewne klasyki, które sprawdzą się podczas wielu okazji i mogą być łączone z różnymi stylizacjami. Sprawdź, jakie obuwie warto mieć w swojej kolekcji.

Nieśmiertelne trampki

Wiek nie odgrywa w tym przypadku roli. Trampki nie wychodzą z mody i mogą być idealnym uzupełnieniem casualowej stylizacji kobiety po czterdziestce czy też dodać dziewczęcego charakteru outfitowi studentki. Najlepszym wyborem będą oczywiście ponadczasowe trampki Converse Chuck Taylor, które są dostępne w kilku wersjach kolorystycznych oraz w różnych długościach. W sklepach obuwniczych można także znaleźć trampki z kolorowymi wzorami.

Takie buty idealnie pasują do młodzieżowej sukienki oraz klasycznych dżinsów. Mogą również świetnie wyglądać w połączeniu ze stylizacjami inspirowanymi morskimi klimatami, zwłaszcza jeśli postawi się na trampki w czerwonym kolorze. Sportowe obuwie warto także zapakować do wakacyjnej walizki, ponieważ może stworzyć zgrany duet z szortami, dżinsową spódniczką oraz sukienką w sportowym stylu.

Klasyczne szpilki

Nawet panie nienoszące na co dzień butów na wysokim obcasie powinny mieć w swojej szafie przynajmniej jedną parę wygodnych szpilek. Warto wybrać klasyczny model bez zbędnych zdobień oraz w dość neutralnym kolorze, który będzie pasował do większości ubrań w garderobie. Szpilki mogą przydać się podczas wesela, sylwestrowej imprezy, ważnych uroczystości rodzinnych czy też spotkań biznesowych.

Po buty na obcasie można także sięgnąć w przypadku randki z ukochanym, zwłaszcza jeśli w planach nie ma długiego spaceru po bruku. Nie należy oczywiście przesadzać z rozmiarem szpilki, ponieważ kobieta wygląda w wysokich butach dobrze tylko wtedy, gdy potrafi w nich chodzić. W przypadku przeciwwskazań do noszenia szpilek można zastąpić je klasycznym modelem czółenek, które również sprawdzą się w sytuacjach wymagających elegancji.

Uniwersalne baleriny

Zdecydowana większość kobiet nie wyobraża sobie życia bez balerinek. W ofercie sklepu Sneaker Peeker można znaleźć kilka ciekawych modeli, które sprawdzą się nie tylko na co dzień. Jedną z największych zalet balerin jest ich uniwersalność. Tę samą parę butów można włożyć zarówno do casualowych stylizacji z jeansami, jak i do sukienki na randkę czy też nawet do  eleganckiej kreacji weselnej. Można je także śmiało łączyć z letnimi ubraniami.

Ze względu na częste noszenie balerinek warto postawić na wygodny model wysokiej jakości, który nie spowoduje otarć, uczucia dyskomfortu czy też pocenia się stóp. Warto ponadto pamiętać, że ten rodzaj obuwia może być szkodliwy dla kręgosłupa ze względu na płaską podeszwę. Baleriny nadal jednak są lepszym i zdrowszym wyjściem niż długie godziny spędzone w butach na obcasie.

ZOBACZ TEŻ

O damskich butach sportowych słów kilka

O damskich butach sportowych słów kilka

Nie tylko szpilki, czyli o damskich butach sportowych słów kilka... nie każda z nas wie jak istotny jest odpowiedni dobór obuwia sportowego. Amortyzacja,...