piątek, Styczeń 24, 2020

Szkolenia dla lekarzy, psychologów, rodzin pacjentów, wolontariuszy…, czyli każdemu potrzebne jest wsparcie?

0
Szkolenia dla lekarzy, psychologów, rodzin pacjentów, wolontariuszy…, czyli każdemu potrzebne jest wsparcie

Bycie psychologiem to bardzo trudne zajęcie. Codziennie ma się styczność z przypadkami osób ciężko chorych, dotkniętymi różnymi schorzeniami psychicznymi. Branie na siebie odpowiedzialności za ich uzdrowienie sprawia, że psychologowie sami często zapadają na choroby, które obciążają ich emocjonalnie. Aby radzić sobie z trudnościami, potrzebują wytchnienia i wsparcia. Jedną z form wspierania lekarzy są szkolenia dla psychologów.

Zaproszenia dla dzieci – czym się wyróżniają?

0
czy zaproszenie dziecięce powinno być wyjątkowe?

Jeżeli zbliża się ważna uroczystość naszego dziecka, wymaga ona wielu przygotować. Jednym z etapów takich przygotowań jest zaproszenie gości, którzy mają uczestniczyć w tym ważnym dniu dla dziecka.

Tradycja jest taka, że do wspólnego świętowania urodzin, chrztu czy pierwszej komunii zaprasza się gości, wręczając im papierowe zaproszenia. Zaproszenia pisemne, są doceniane przez gości. W takim zaproszeniu zawierają się podstawowe informacje na tem uroczystości, są to data i miejsce. Jakie zaproszenia wybrać?

Rodzaje zaproszeń dla dzieci

Zaproszenia na chrzest święty

Wiele osób traktuję zaproszenia na chrzest jako pamiątkę, po wielu latach. W sklepach wybór zaproszeń na taką uroczystość jest ogromny. Może wybrać wersję bardziej klasyczną, która spodoba się rodzicom. Większość wersji zaproszeń na chrzciny jest uniwersalna, charakteryzują się tym, że są dedykowane wszystkim dzieciom, bez względu na płeć. Wyróżniają się naturalną kolorystyką oraz klasycznymi wzorami. Najpopularniejsze wzory to te, które nawiązują do religijnego charakteru całej uroczystości.

Zaproszenia dla dzieci

 

 

Zaproszenia na komunię święta

Na pierwszą Komunię Świętą zazwyczaj zaprasza się najbliższą rodzinę. Zaproszenia na tą ważną uroczystość religijną dostępne są w różnych rodzajach i wzorach. Występują w wersji unisex oraz z podziałem na płeć.

Aby zaproszenie było odpowiednio dobrane należy dopasować je do okazji. Najlepsze są takie, które mają motyw komunijny. Jeżeli chodzi o kolorystę, zdecydowanie lepiej prezentują się zaproszenia utrzymane w jasnych barwach, bieli, srebrze i złocie. Sklepy oferujące zaproszenia na taką uroczystość, dają możliwość wyboru. Można wybrać zaproszenie z tekstem lub do samodzielnego wypisania. Obecnie najmodniejsze są zaproszenia w stylu minimalistycznym.

Zaproszenia na urodziny

Papierowe zaproszenia urodzinowe obecnie nie są już tak popularne, jednak nadal stanowią miły gest. W ten sposób podkreślamy, że goście są dla nas wyjątkowi. Jeżeli wybieramy zaproszenia na urodziny naszego dziecka, należy wybrać takie, które po pierwsze przypadną mu do gustu, a po drugie będą miały wzory dziecięce.

Przeczytaj też: http://www.ladnie-mieszkaj.pl/jakie-swieczki-urodzinowe-kupic-dziecku/

Jakie buty rowerowe MTB wybrać?

0
buty MTB

Każdy, kto podchodzi do kolarstwa bardziej poważnie, prędzej czy później rozważy zakup profesjonalnych butów MTB. Jest to typ obuwia sportowego przeznaczonego do jazdy na rowerze. Sprawdza się dużo lepiej od klasycznego obuwia turystycznego, mimo iż nie musi wcale więcej kosztować. A jakie buty rowerowe MTB kupić? Na co należy zwrócić uwagę w tym przypadku?

Teoretycznie wielu kolarzy, nawet tych zawodowych, na co dzień jeździ w zwykłych butach turystycznych i bardzo je sobie chwali. Łatwo można jednak dostrzec, że obuwie MTB oferuje sportowcom znacznie więcej. Przede wszystkim gwarantuje im nieoceniony komfort. Aby jeszcze bardziej go podnieść, koniecznie należy wybrać dla siebie buty w odpowiednim rozmiarze. Najlepiej przymierzyć je w sklepie stacjonarnym i przejść się w nich kilka minut, by zobaczyć, czy nie są one za ciasne i czy jednocześnie ściśle przylegają do stopy. Buty MTB na rower górski można oczywiście zamówić również przez Internet. W takim przypadku należy wcześniej dokładnie zmierzyć swoje stopy, by następnie wybrać właściwy rozmiar wkładki buta. Niektórzy specjalnie kupują lekko za luźne obuwie, ale nie jest to najlepsze rozwiązanie. Takie buty nie pozwolą na wygenerowanie maksymalnej energii.

Kolarz, który po raz pierwszy w życiu weźmie do ręki buty MTB, prawdopodobnie zdziwi się ich poziomem twardości. Są one znacznie twardsze i sztywniejsze od klasycznych butów turystycznych. Z tego względu w butach turystycznych człowiekowi jest na ogół wygodniej, gdy porusza się on po płaskiej powierzchni. Wszystko zmienia się w momencie wejścia na rower. Nagle okazuje się, że te sztywne i pozornie niewygodne buty gwarantują stopom i jednocześnie całej sylwetce dużo lepszą stabilizację. Dbają także o amortyzację. Pozwalają jeździć po bardzo zróżnicowanym terenie, nawet tym mocno górzystym czy pagórkowatym. Z tego właśnie powodu obuwie typu MTB to inaczej buty rowerowe do kolarstwa górskiego. Fantastycznie sprawdzają się one nawet w ekstremalnych warunkach, o czym wielu kolarzy mogło się już przekonać.

Bieganie w męskim stylu

0
Bieganie w męskim stylu

Bieganie stało się w ostatnich latach wyjątkowo modnym sportem. Może być uprawiane zarówno w klubie fitness, na bieżni, jak również w terenie. Każdy z tych sposób spędzania wolnego czasu ma swoje zalety, a przede wszystkim poprawia kondycję i zdrowie. Aby jednak nie narazić się na kontuzje, należy pamiętać o odpowiednim obuwiu. Jakim? Popatrzcie sami!

Podłoże, po którym biegamy

Podłoże, na którym będą uprawiane ćwiczenia, odgrywa znaczącą rolę podczas wybierania obuwia do biegania. Jeśli sport uprawiany jest na bieżni, to warunki zawsze są porównywalne i nie ma obawy o to, iż będą niesprzyjające. Jeśli jednak wybór padł na bieganie w terenie, spodziewać można się częstych zmian aury, od gorącego lata aż po zimowe mrozy. Na drodze pojawiać mogą się także różne nawierzchnie, zaczynając od miejskiego asfaltu czy kostki brukowej, a na nieutwardzonych leśnych ścieżkach kończąc.

W szczególności decydując się na bieganie w terenie, należy brać pod uwagę to, co może wydarzyć się w trakcie uprawiania sportu. Mokra, śliska nawierzchnia, wystające korzenie drzew, kamienie i piasek – wszystko to może dodatkowo obciążyć stawy. Każda nierówność i zmiana przyczepności może także doprowadzić do upadku. Dlatego należy zadbać przede wszystkim o dobrą przyczepność oraz amortyzację wstrząsów.

Amortyzacja

Za odpowiednią amortyzację podczas biegania odpowiada specjalna, miękka podeszwa, która odpowiednio sprężynuje przy każdym kroku. Dzięki temu poprawia ona komfort biegu i sprawia, że stopy i stawy są mniej narażone na wstrząsy i przeciążenia. Taką technologię oferują między innymi buty asics męskie, model Asics Gel Nimbus 21 LS. Zastosowany w nich żel na pewno sprawi, że każdy krok będzie prawdziwą przyjemnością. Posłużą zarówno osobom początkującym, dając im komfort i zachęcając do dalszych wysiłków, jak również zaawansowanym, pozwalając na pokonywanie maratonów.

Przyczepność

Wybierając się na jogging w terenie, należy zadbać również o przyczepność obuwia do każdego rodzaju podłoża, jakie możemy napotkać. Prawdziwi mężczyźni nie poddają się nawet w jesienno-zimowym sezonie, dlatego powinni pamiętać o śliskich liściach, zamarzniętych kałużach i ukrytych pod śniegiem wertepach.

Odpowiedzią na takie potrzeby są buty Asics Gel Sonoma 4 G-TX, które oferuje sklep dla biegaczy Runshop.pl. Posiadają agresywny protektor, dzięki któremu nawet jesień i las nie będą stanowiły zagrożenia dla zdrowia podczas biegu. Również wzmocniona, bezszwowa konstrukcja zapiętka jest specjalnie dostosowana do potrzeb biegaczy, pokonujących kilometry w terenie. Dzięki niej noga otrzymuje odpowiednią stabilizację w czasie sportu. Dodatkowym atutem jest cholewka z membraną Gore-Tex, zapewniająca ochronę przed wilgocią, a jednocześnie pozwalająca na oddychanie stopy.

Jak skutecznie leczyć łokieć golfisty – rehabilitacja?

0
Jak skutecznie leczyć łokieć golfisty - rehabilitacja

Macie tego typu kłopoty zdrowotne? Trzeba zwrócić uwagę na aspekt, że coraz więcej osób narzeka właśnie na łokieć golfisty rehabilitacja. Badania pokazują, że taka kontuzja jest coraz powszechniejsza. Czym to wszystko się objawia? Jakie kroki należy podjąć, aby ta kontuzja była możliwie jak najszybciej wyleczona? O tym można dowiedzieć się po przeczytaniu poniższego artykułu.

Na początku warto dowiedzieć się, czym charakteryzuje się łokieć golfisty rehabilitacja. Macie ból w łokciu? Dodatkowo czujecie, że chwyt jest zdecydowanie bardziej osłabiony w porównaniu do poprzedniego okresu? Wobec powyższego tak naprawdę nie możecie w ogóle wykonać zwykłego uścisku w Waszym miejscu pracy z Waszymi kolegami i koleżankami? Często dzieje się tak, że ta kontuzja oznacza również pojawienie się zgrubienia w obrębie stawu łokciowego. Takie właśnie kontuzje mogą być bardzo dokuczliwe. Sprawiają, że trudno jest normalnie funkcjonować i czerpać radość z każdego kolejnego dnia, prawda? Osoby mające łokieć golfisty rehabilitacja nie mogą swobodnie pracować lub nawet wykonywać prostych czynności związanych z własną higieną osobistą itp. W takiej sytuacji na pewno nie można wyłącznie się nad sobą użalać. Bardzo ważne jest to, aby możliwie jak najszybciej zgłosić się po prostu do odpowiednich specjalistów. Pamiętajcie, że w przypadku takiego urazu, jak łokieć golfisty rehabilitacja przeciążone są mięśnie odpowiadające za takie zadanie, jak zginanie nadgarstka. Co ciekawe, ta kontuzja może być nabyta na różne sposoby. Nie tylko chodzi o sportowców, ponieważ łokieć golfisty rehabilitacja może występować również po wykonaniu różnych domowych czynności.

Coraz więcej osób w takiej sytuacji decyduje się po prostu na sprawdzone rozwiązania, które są praktykowane przez największych sportowców tego świata. To terapia ARPwave. Dlaczego taka metoda rehabilitacji jest często wybierana? Trzeba wziąć pod uwagę aspekt który oznacza, że generalnie wszystko odbywa się pod okiem specjalistów. Metoda ARPwave ma na celu przywrócenie siły oraz proporcji pracy mięśniom w łokciu. Na skutek tego nie dochodzi po prostu do dalszego przeciążenia konkretnych tkanek. To niezbędne, aby przeciążone albo uszkodzone tkanki mogły bez żadnego problemu zagoić się możliwie jak najszybciej. Jak to wszystko przebiega w określonej praktyce? Na samym początku jest przeprowadzany wywiad medyczny. Warto na pewno wziąć ze sobą odpowiednie dokumenty, aby w razie czego specjaliści mogli z tego skorzystać. W razie czego konkretnie badania muszą być dodatkowo wykonane. Należy zwrócić uwagę na aspekt, że łokieć golfisty rehabilitacja może być wyleczony zaledwie po 10 seriach. Metoda ARPwave ma zatem naprawdę bardzo skuteczne i efektywne działanie. Ulga jest natomiast odczuwalna już po pierwszym zabiegu. Fachowcy mają dużo wiedzy i doświadczenia, a także korzystają z fachowego, odpowiedniego sprzętu. Szkoda zatem niepotrzebnie męczyć się, skoro są tak dobre alternatywy.

Więcej na stronie: https://rehabilitacja-arpwave.pl/lokiec-golfisty-rehabilitacja-diagnozowanie-i-przyczyny

Dlaczego warto trenować strzelectwo sportowe?

0
Dlaczego warto trenować strzelectwo sportowe?

Trenowanie różnego rodzaju sportów wiąże się z wzmocnieniem w sobie takich cech, jak dyscyplina, samozaparcie, chęć zdobywania narzuconych sobie celów. Wielu ludzi w trenowaniu konkretnego sportu znajduje dla siebie pasję, która stanowi później punkt wyjścia do samorealizacji i spełnienia w życiu. Jednym ze sportów, który warto trenować jest strzelectwo sportowe. Choć powierzchownie tego rodzaju dyscyplina może wydawać się być skierowana raczej do aspirujących żołnierzy, policjantów czy myśliwych, to w rzeczywistości jest dla każdego, kto chce nauczyć się dokładności, walki i rzeźbienia umiejętności.

Czym jest strzelectwo sportowe?

Jest to rodzaj aktywności, polegający na szlifowaniu umiejętności strzelania do określonego celu z broni, wskazanej w odpowiedniej ustawie. Oczywiście jest to sport, wymagający nie tylko praktycznych umiejętności, ale także teoretycznej wiedzy, która zapewni nam bezpieczeństwo oraz komfort podczas treningu na strzelnicy. Wpajaniem podstawowych zasad dla uczniów na strzelnicach zajmują się zawodowi trenerzy, mający wieloletnie doświadczenie z bronią i posługiwaniem się nią. Uczą swoich uczniów tego, jak zachować się, kiedy w dłoni dzierżymy dłoń, o odpowiednim szacunku do tego narzędzia oraz jej pielęgnacji. Zwracają także uwagę na to, aby uczniowie odpowiednio czyścili swoją broń, co zaprocentuje tym, że posłuży im ona przez długie lata. Choć na pierwszy rzut oka może się wydawać, że ta czynność nie jest zbyt wymagająca, to w rzeczywistości musimy zastosować nie tylko odpowiedni sprzęt do samego czyszczenia, ale także odpowiednią polerkę oraz płyn no impregnacji broni. Decydując się na konkretną pielęgnację warto zajrzeć tutaj i wybrać coś dla siebie https://armytec.pl/pol_n_STRZELECTWO_czyszczenie-broni-248.html .

Niezmiernie ważny w strzelectwie sportowym jest duch walki. Wszelkiego rodzaju zawody, na różnych szczeblach, nauczą nas woli zwycięstwa i współzawodnictwa. Obok nich pojawi się także pokora, niezbędna wtedy, kiedy szala zwycięstwa przechyli się na stronę przeciwnika. Podczas strzelania będzie także rozwijali nasze zmysły – wzrok, równowagę oraz siłę fizyczną. Choć wydaje się, że podczas strzelania najważniejsze są oczy, to w rzeczywistości wszystkie inne zmysły również powinny być wytężone, aby oddać celny strzał. Wielu uczniów wydaje się być zaskoczonych, słysząc, że odpowiednia faza oddechu podczas oddawania strzału ma znaczenia. Jest to o tyle ważne, że podczas wdechu i wydechu nasze ciało znajduje się w ruchu. Aby oddać celny strzał potrzebny jest stan całkowitej równowagi – aby go osiągnąć musimy nauczyć się kontrolować nasz oddech.

Podczas nauki strzelectwa nauczymy się także pozytywnego stosunku do broni. Wbrew telewizyjnej propagandzie nie ma ona służyć zabijaniu i szerzeniu zła – jeśli zachowa się do niej odpowiedni szacunek może być też świetną i rozwijającą zabawą, która sprawi, że zamiast poświęcać tyle czasu na gry komputerowe, wielu sięgnie po broń, aby nauczyć się kontrolowania swojego ciała i umysłu.

Co warto wiedzieć o koktajlach odżywczych?

0
Co warto wiedzieć o koktajlach odżywczych?

Obecnie bardzo popularne jest prowadzenie takiego życia, aby ciało pozostawało zdrowe, piękne i szczupłe. W tym celu chodzimy na fitness, stosujemy specjalne diety i dbamy o to, aby zachować harmonię pomiędzy ciałem i umysłem. W ten trend doskonale wpisują się koktajle odżywcze, jako rodzaj zarówno smacznej przekąski, jak i samodzielnego, zdrowego posiłku. Jakie są ich zalety? Skąd czerpać pomysły na ich przygotowywanie?

Walory koktajli odżywczych

Koktajle odżywcze mają cały szereg zalet, dzięki którym stały się tak popularne. Dla wielu osób najważniejszą z nich jest po prostu smak: mieszanka owoców, mleka i dodatków, na przykład korzennych przypraw, przypada do gustu nawet tym osobom, które zazwyczaj niechętnie spoglądały na zdrowe, warzywne i owocowe posiłki.

Prawdziwe zalety koktajli może jednak odkryć każdy, kto nie tylko delektuje się nimi, ale świadomie wybiera je zamiast swoich posiłków lub jako ich uzupełnienie. Przede wszystkim koktajle odżywcze Formuła 1 są przygotowywane z myślą o osobach, mających specjalne wymagania dietetyczne. Może to być utrzymanie wypracowanej, szczupłej sylwetki, zrzucenie zbędnych kilogramów, ale także zdiagnozowane alergie pokarmowe. Oczywiście dwie pierwsze opcje są najbardziej popularną przyczyną sięgania po koktajl.

Właśnie z myślą o tych wszystkich osobach przygotowano specjalne mieszanki, stanowiące bazę prozdrowotnych napojów. Znalazły się w nich wszystkie niezbędne witaminy i minerały, aby organizm człowieka rozwijał się prawidłowo. Dzięki nim, a także niewielkiej ilości kalorii, sięgając po napój mamy pewność, iż jest bogatym w składniki posiłkiem, który jednocześnie nie spowoduje wzrostu wagi.

Duża zawartość białka decyduje o dwóch rzeczach: po pierwsze, pomaga odżywić, w tym korzystnie wpływa na budowę masy mięśniowej u osób, które systematycznie uprawiają sport. Po drugie, białko korzystnie wpływa na proces odchudzania, dlatego również każdy, kto walczy z nadwagą, powinien po nie sięgać.

Kolejna ich zaleta to wygoda i szybkość podania: mając przygotowaną profesjonalną bazę, wystarczy jedynie wsypać ją do szklanki i wymieszać z mlekiem. Gotowe! Na przygotowanie takiego śniadania wystarczy minuta, a dostarczy ono tyle samo, albo więcej wartości odżywczych, niż mozolnie przyrządzony, skomplikowany posiłek. A ilu z nas ma czas na to, by rano szykować sobie pełnowartościowe śniadanie?

Ostatnia zaleta koktajli to możliwość zakupu ich nowych, ulepszonych wersji, przeznaczonych dla alergików. Nie zawierają one soi, glutenu i laktozy, dzięki czemu każdy, kto cierpi na nietolerancję pokarmową, również będzie mógł cieszyć się smakiem i pozytywnym wpływem na zdrowie Formuły 1.

Pomysły na koktajle

A co w chwili, w której smak koktajlu powtarzającego się każdego dnia zacznie być już zbyt jednostajny? Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wzbogacić go i urozmaicić o własnoręcznie wybrane owoce lub inne dodatki. Co będzie najlepiej pasować do jednego z wybranych smaków, możecie przekonać się sami, wypróbowując produkty dostępne na stronie https://24fitclub.pl/kategoria-produktu/herbalife/produkty-podstawowe/koktajle-odzywcze. Potem wystarczy jedynie dodać do nich ulubione owoce i eksperymentować.

Kinesiotaping: co to jest i jak naklejać taśmy kinezjologiczne?

0
Kinesiotaping: co to jest i jak naklejać taśmy kinezjologiczne?

Kto choć raz oglądał igrzyska olimpijskie, ten być może zastanawiał się, czym są kolorowe naklejki, jakie niektórzy lekkoatleci mają na swoim ciele. Czy są one ozdobą? A jeśli nie, to w jaki sposób pomagają? I czy przydają się wyłącznie profesjonalnym sportowcom?

Piłkochwyty — mocne i wytrzymałe zabezpieczenie obiektów sportowych

0
Piłkochwyty

Nowoczesna i sprawna infrastruktura na boiskach, w halach i salach gimnastycznych to dziś niezbędny warunek efektywnego treningu i każdej udanej imprezy sportowej. Jednym z takich elementów są siatki na piłkochwyty. Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego zabezpieczenia?

Czym w ogóle są piłkochwyty?

Sama nazwa sugeruje oczywistą odpowiedź — to siatki wyłapujące piłki i oszczędzające zawodnikom konieczności pokonywania dużych odległości w celu ich odzyskania. To oczywiście podstawowa funkcja takiej siatki, ale równie dobrze sprawdzają się one w roli ochronnej – na przykład w zabezpieczaniu terenów i sprzętu sportowego, czy jako ogrodzenie.

Siatka… nie tylko dla piłek

Użyteczność siatki do piłkochwytów sprawia, że jest ona powszechnie wykorzystywana do grodzenia terenów sportowych, osłony publiczności w trakcie meczu, tymczasowego lub trwałego podziału boiska czy placu oraz do wielu innych zastosowań.

Na terenach krytych siatki tego typu stanowią dobrą osłonę delikatniejszych elementów wyposażenia, jak lampy, żarówki, okna czy drzwi), na zewnątrz natomiast — dzięki swojej wytrzymałości i wodoodporności – są trwałym zabezpieczeniem boisk na wiele sezonów.

Piłkochwyty

Fot. Skuteczne zabezpieczenie oświetlenia i widowni dzięki siatce na piłkochwyty (cena takiego rozwiązania jest uzależniona od rodzaju siatki i wielkości osłanianej powierzchni).

Właściwości siatki na piłkochwyty

Właściwości materiału o tak specyficznym przeznaczeniu pozwalają na uzyskanie siatki o wysokiej elastyczności, odpornej na rozerwanie i sprawdzającej się w zmiennych warunkach atmosferycznych (zabezpieczanie terenów zewnętrznych, piłkochwyty na boiska i orliki). Na otrzymanie tak uniwersalnego produktu pozwala zastosowanie polietylenu lub polipropylenu.

Dzięki nim siatka jest w stanie wytrzymać uderzenie nie tylko piłki każdego rozmiaru, ale również krążków, kul i innych akcesoriów sportowych używanych w poszczególnych dyscyplinach, a które wymagają znacznie lepszych zabezpieczeń niż na przykład piłka do tenisa czy siatkówki. Domieszka specjalnych substancji pozwala na podwyższenie odporności siatki na promieniowanie UV.

Polietylen czy polipropylen — jak wybrać odpowiednią siatkę?

Obydwa tworzywa sprawdzają się w roli piłkochwytów:

  • Siatka polipropylenowa jest bardzo elastyczna, co czyni ją odporną na rozerwanie. Jest również produktem odpornym na wahania temperatury powietrza oraz lekkim – odpowiednim do używania na dużych powierzchniach.
  • Polietylen jest materiałem o podobnych właściwościach. Jako nieco mniej elastyczny od polipropylenu, wykorzystywany jest najczęściej do produkcji siatek metodą węzłową.

Piłkochwyty są ekonomicznym i skutecznym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba zabezpieczenia osób i mienia przed uszkodzeniem lub zniszczeniem. Możliwość zastosowania ich do powierzchni każdego rozmiaru pozwala na używanie ich niemal w każdej sytuacji — siatki wykonywane na wymiar dopasowane są zawsze do indywidualnych potrzeb. Szukasz siatek na piłkochwyty? Sprawdź ofertę producenta – firmy Symar: https://symar.pl

Jaki drążek do podciągania warto kupić?

0
Jaki drążek do podciągania warto kupić?

Posiadanie własnego drążka w domu umożliwia każdemu wykonanie podstawowego treningu Jest to bardzo uniwersalny przyrząd do ćwiczeń i zarazem niezbędny. Dzięki jego pomocy zbudujemy szerokie plecy oraz muskularne ramiona. W połączeniu z dietą wysokobiałkową nawet dzięki samym ćwiczeniom na drążku, jesteśmy w stanie zbudować solidną muskulaturę. Musimy uzbroić się jedynie w cierpliwość i systematyczną pracę. Jednak wybór solidnego drążka do podciągania to druga, bardzo ważna kwestia. Postaramy się udzielić solidnej odpowiedzi i przekonać Cię, że jest to sprzęt, na który może sobie pozwolić każdy, kto chce zbudować muskulaturę rodem z antycznej Grecji.

Jaki ten drążek?

Przede wszystkim drążek zajmuje mało miejsca w domu i możemy umieścić go praktycznie wszędzie. Potrzebujemy jedynie mocnej ościeżnicy w przypadku drążków na futrynę/rozporowych lub kawałka ściany czy sufitu w przypadku pozostałych. Montaż jest banalnie prosty i nikomu nie sprawi problemu. Wyróżniamy cztery podstawowe rodzaje drążków:

– Drążek na futrynę

– Drążek do sufitu

– Drążek rozporowy

– Drążek ścienny – https://benchk.com/kategoria-produktu/porecze-drazki/.

Poza tymi rodzajami, są jeszcze różne opcje takie jak; drążek wygięty, prosty, z uchwytem lub bez. Te udogodnienia są raczej zmianami kosmetycznymi i nie zmienią podstawowej funkcji każdego drążka, tj. ćwiczeń, a więc nie będziemy poruszać tej kwestii.

Drążek ścienny jest gwarancją solidności, ponieważ montuje się go do ściany i przykręca w kilku pozycjach, co pozwala na szerokie rozstawienie rąk podczas ćwiczeń. Jednakże zabiera dużo miejsca, ponieważ jest montowany w ścianie. Drążek rozporowy z kolei to bardzo popularna opcja wybierana przez młodych adeptów kulturystyki – montuje się go w obrębie futryny lub ściany. Jedyną przeszkodą w jego użytkowaniu jest bardzo duża waga (może uszkodzić futrynę, ścianę i po prostu się osuwać podczas ćwiczeń). Drążek na futrynę to natomiast rozwiązanie bardzo wygodne. Montujemy go w futrynie i bardzo łatwo demontujemy. Warto mieć na uwadze fakt, że starsze domy mogą mieć futryny w niezbyt dobrym stanie i mogą nie wytrzymać ciężaru ćwiczącej osoby. Drążek do sufitu nie jest zbyt często spotykany w domach, ale z pewnością zyskuje na popularności. Nie zajmuje miejsca i jedyne czego potrzebujemy, to solidnej konstrukcji sufitu.

Jak więc łatwo można zauważyć, wybór drążka to kwestia indywidualna i każda decyzja powinna być adekwatna do sytuacji w pomieszczeniu. Każdy z nich spełnia swoje zadanie. Niemniej jednak drążek na ścianę i drążek sufitowy to w tym momencie najsolidniejsze rozwiązania.

Więcej informacji na temat tego typu urządzeń i możliwości ich wykorzystania znaleźć można na https://benchk.com/blog/.

ZOBACZ TEŻ

Rezygnacja z urlopu rodzicielskiego

Jeszcze do niedawna to matka przede wszystkim zajmowała się opieką nad dzieckiem. Tak w dużej mierze zostało to kulturowo uwarunkowane. Jednak czasy się zmieniają,...