5 pomysłów na aktywne wakacje w mieście

0
13580

Żeby wypoczywać aktywnie nie musimy wcale opuszczać miasta! Choć klasyczny aktywny wypoczynek to górskie wędrówki czy żegluga, to także w mieście można zadbać o swoją formę. Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, jak wiele możliwości kryje się w każdej metropolii. Poniżej przedstawiamy pięć możliwości aktywnego spędzania czasu w mieście – co robić, dokąd pójść, w co się zaopatrzeć.

  1. Idź pobiegać

Choć w skwarze południa taki pomysł może wydawać się szaleństwem, to po zmroku czy wcześnie rano pogoda jest naprawdę przyjemna. Sowy, które tak czy siak chodzą spać późno, mogą wyjść do parku o dziewiątej czy dziesiątej wieczorem, kiedy czuć przyjemny wieczorny chłód, a nie skwar południa. Z kolei ranne ptaszki nastawiające budzik na szóstą rano, by zjeść lekkie śniadanie i przebiec kilka kilometrów nim gorąc na dobre rozpanoszy się w powietrzu mogą nie tylko zadbać o formę, ale także uregulować wolne dni.

  1. Idź do skateparku

Ale nie tylko po to, żeby popatrzeć jak dzieciaki robią sztuczki. Idź po to, żeby zobaczyć, jak dużo frajdy daje jeżdżenie na desce, rolkach czy hulajnodze. A może chcesz zachęcić dziecko do aktywnego spędzania wolnego czasu? Jeśli czujesz się za stary na wyczonowe skakanie po rampach i poręczach, rozważ zakup deskorolki longboard. Jest ona dłuższa i stabilniejsza niż zwykła deska i służy do zjazdów z górek, a nie tylko do skakania po rampach. Coś jak snowboard na kółkach.

  1. Idź na spacer

To propozycja dla osób starszych, naprawdę mało aktywnych i… towarzyskich. Dłuższy spacer w szybszym tempie, najlepiej z kijkami do Nordic Walking, to fenomenalne ćwiczenie fizyczne, które dużo mniej obciąż stawy niż np. bieganie, nie mówiąc już o sportach wyczynowych. Natomiast poza aspektem fizycznym spacerowanie może mieć również wymiar towarzyski – zamiast umawiać się ze znajomymi na kawę czy na piwo, możemy się  z nimi umówić na spacer… Miejski park czy las to równie dobre otoczenie do rozmowy, jak nasz salon czy restauracja.

  1. Idź na rower

Rower to od lat jeden z najlepszy środków transportu. Jest tani – okresowe naprawy czy przeglądy to naprawdę nic w porównaniu z kosztami utrzymania samochodu, a nawet karty miejskiej – a do tego wygodny i ekologiczny. Praktycznie każdy może wsiąść na rower i każdemu wyjdzie to na zdrowie – trochę ruchu dla rozruszania stawów, a mniejsze obciążenia niż przy bieganiu to dobre rozwiązanie dla osób w średnim wieku, które ostatnia styczność ze sportem miały w podstawówce.

  1. Idź do klubu

Fitness albo nocnego. W jednym i drugim spalisz kalorie, w jednym i drugim będziesz się świetnie bawić. W klubie fitness może chodzić na bieżnie i walkery, ale możesz też zapisać się na zajęcia z aerobiku lub fitnessu. Wiele osiedlowych klubów oferuje zajęcia taneczne w klimatach latino albo zumby. Można wyrobić sobie poczucie rytmu i nauczyć się nowych kroków. Natomiast w klubie nocnym można liczyć na dobrą zabawę i dużą dawkę ruchu – może nie tak usystematyzowanego jak na zajęciach zumby, ale równie męczącego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here