Czy fotelik rowerowy służy tylko do siedzenia

Odwożenie dzieci do przedszkola to zmora każdego rodzica. Poranne korki czy częste tankowania samochodu potrafią uprzykrzyć życie. Dlatego warto rozważyć odwożenie dzieci do przedszkola rowerem. Ładna pogoda, brak opłat związanych z paliwem, oszczędność czasu poprzez unikanie korków to niemała zachęta do rozważenia tego środku transportu dziecka. Jednak generuje to pytanie jaki fotelik rowerowy kupić w tym celu.

Na rynku jest wiele różnych fotelików, ale najważniejszym kryteriów co do jego wybory powinno być bezpieczeństwo. Chcemy przecież, aby wszystkie wymienione wyżej korzyści nie były przyćmione przez brak bezpieczeństwa naszej pociechy. Dlatego należy rozważyć miejsce montażu fotelika, czy ma być to tył roweru czy też przód. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem wydaje się być przód, ponieważ wtedy rodzic ma swoje dziecko na oku.

Foteliki rowerowe dostosowane są do wagi dziecka, dlatego należy dobrać odpowiedni rozmiar wagowy dla dziecka. Warto również sprawdzić czy foteliki na rower spełniają określone normy bezpieczeństwa. Kolejnymi elementami wartymi uwagi są pasy bezpieczeństwa, powinny być one mocno przymocowane oraz odpowiednio ułożone, aby nie cisnęły nadmiernie dziecka. Im bardziej zabudowane foteliki na rower, tym lepiej. Pozwoli to uniknąć przechyleniu się dziecka i wypadnięciu z fotelika. Tak jak rower koniecznie musi być wyposażony w odpowiednie elementy odblaskowe, tak fotelik dosłownie powinien świecić w ciemności. Z każdej strony powinien być zaopatrzony w elementy odblaskowe, aby zwiększyć widoczność w pochmurny dzień czy pod wieczór. W dzisiejszym świecie cenione są także modne wzory i kolory, więc dobrze, gdy foteliki rowerowe ładnie się prezentują i nie kolidują kolorystycznie z odcieniem samego roweru. Aby dziecko nie miało problemów zdrowotnych istnieje możliwość zakupu fotelików z powłokami antybakteryjnymi czy pelerynek przeciwdeszczowych, zapobiegających przemoknięciu i przeziębieniu.

Jak widać zakup fotelika rowerowego to prawdziwe wyzwanie. Jednak analiza wszystkich aspektów pozwoli wybrać fotelik doskonały dla naszej pociechy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here