sok

Soki są niezwykle często wybieranymi przez nas napojami, zwłaszcza w okresie letnim, kiedy wysoka temperatura zachęca do spożywania ich w większej ilości. Najczęściej wybieramy te w kartonie lub butelce, kierując się wygodą i łatwością ich użycia. Czy jednak jest to najzdrowsze i najlepsze rozwiązanie? Popatrzmy na alternatywę, jaką jest wyciskarka do soku.

Sok, nektar czy napój?

Na rynku dostępne są powszechnie soki, nektary i napoje. Każdy z nich różni się nieznacznie od pozostałych swoim składem, który determinuje także konkretną nazwę. Aby wybrać najwłaściwszy dla siebie, warto znać występujące pomiędzy nimi różnice.

Sok jest bez wątpienia najzdrowszym z tych trzech rodzajów produktów. Powstaje ze świeżych lub schłodzonych owoców, które są poddawane wyciskaniu i może składać się z jednego lub kilku gatunków. Może znajdować się w nim miąższ i miazga, zabronione jest jednak dodawanie do niego barwników, konserwantów, słodzików czy aromatów.

Nektar zawiera od 25% do 100% soku lub przecieru owocowego, do którego dodać można wody oraz cukru lub miodu, a także czasem kwasu cytrynowego jako regulatora kwasowości. Nie może zawierać w sobie aromatów, konserwantów i barwników.

Napoje to ostatnia i bardzo szeroka grupa produktów, która musi zawierać minimum 20% soku lub przecieru owocowego. W większości przypadków poddawane są procesowi pasteryzacji, dlatego nie wymagają używania konserwantów. Mogą znaleźć się w nich jednak aromaty, barwniki i inne dodatki, poprawiające smak i barwę.

Alternatywa dla kupowanych soków

Nawet najzdrowszy, 100% sok kupiony w sklepie, nie ma tego samego aromatu, jak świeżo wyciskany. Niestety, już sam proces przechowywania w plastikowej butelce lub kartonie może spowodować nieznaczną zmianę smaku. Co więcej, obróbka i przechowywanie niestety powodują, że część cennych składników rozkłada się i sok przestaje dostarczać aż tyle wartości odżywczych, ile byśmy oczekiwali.

Jeśli zatem pragniesz pić każdego dnia naprawdę zdrowy, w pełni aromatyczny sok, możesz zdecydować się na zakup wyciskarki. Jej wykorzystanie zapewni ci możliwość produkcji własnych soków, które bez wątpienia będą jeszcze smaczniejsze. Co więcej, wyciskarka to świetny sposób na kuchenne eksperymenty, gdyż pozwoli ci tworzyć wymarzone mieszanki owocowe, jakich nie znajdziesz na sklepowej półce.

Bez wątpienia używając wyciskarki do soków, niedługo zauważysz, że ta inwestycja szybko się zwraca. Jej wykorzystanie jest bowiem znacznie tańsze, niż kupowanie kolejnych kartonów i butelek. Co więcej, przyczynia się także do ochrony środowiska, gdyż będziesz wyrzucał jedynie skórki od owoców i warzyw, a nie plastikowe opakowania.

Jaką wyciskarkę najlepiej będzie wybrać?

Najlepszym pomysłem jest zakup wyciskarki wolnoobrotowej, która sprawi, że sok nie zostanie napowietrzony ani nagrzany. Dzięki temu zachowa najwyższe walory smakowe i pełnię dobroczynnych minerałów, witamin i przeciwutleniaczy. Co więcej, wolne obroty i perfekcyjna konstrukcja domowych wyciskarek to gwarancja uzyskania najlepszego, klarownego soku.

Podczas dokonywaniu wyboru istotna jest także siła urządzenia, która wpłynie na wydajność całego procesu. Warto sięgnąć także po urządzenie, które zawiera system Easy Cleaning, który umożliwi łatwe oczyszczenie bez rozkręcania i szorowania urządzenia. To szczególnie lnie przydatna cecha w domach, w których sok wykonywany jest nawet kilka razy dziennie.

Wszystkie te wymagania spełnia najnowsza wyciskarka Wartmann® WM 2021, dostępna pod adresem https://sklep.ronic.pl/. Bez wątpienia spełni oczekiwania najbardziej wymagających.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here