Jak ubrać się na surfing?

Surfing to jedna z najpopularniejszych wodnych aktywności sportowych. W każdym sezonie letnim coraz więcej osób próbuje nauczyć się pływania na desce. Jesteś jedną z nich? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, czy masz odpowiednie predyspozycje do uprawiania tego sportu, a także na jakie właściwości stroju na surfing należy zwracać uwagę przed zakupem.

Surfing – na czym polega ten sport

Surfingiem nazywa się tę aktywność sportową, która polega na ślizganiu się po falach morskich na specjalnie przystosowanej do tego desce. Surfing jest najpopularniejszy w Australii, ale również u wybrzeży Stanów Zjednoczonych. Zastanawiasz się, czy warto spróbować swoich sił na desce? Musisz wiedzieć, że ten rodzaj aktywności sportowej wymaga przede wszystkim:

  • dobrej kondycji,
  • doskonałej koordynacji ruchowej,
  • zmysłu równowagi,
  • odwagi,
  • umiejętności pływania na poziomie wysoce zaawansowanym.

Swoją przygodę z surfingiem zdecydowanie warto zacząć od kilku lekcji w profesjonalnej szkółce surfingowej lub w towarzystwie osoby doświadczonej. Kontakt z kimś, kto uprawiał już surfing pozwoli Ci poznać sprzęt, z którego będziesz korzystał. Taka osoba przekaże Ci również najważniejsze rady związane z pływaniem na desce oraz podpowie, gdzie szukać największych fal.

Surfing – jaki strój wybrać

Podczas trenowania surfingu Twoje ciało non stop będzie miało kontakt z wodą schładzającą organizm w znacznie większym stopniu niż na przykład powietrze. W zależności od miejsca, w którym będziesz uprawiał ten sport, temperatura wody może wynosić od kilku do nawet kilkudziesięciu stopni. W związku z tym musisz wybrać taki rodzaj odzieży, która dostosowana będzie do warunków, w jakich planujesz surfować. Strój do surfingu powinien być również wykonany z materiałów, które nie ulegną zniszczeniu w wyniku kilkugodzinnego kontaktu z wodą. Najlepszym rozwiązaniem będzie tak zwana pianka. W sklepach stacjonarnych i internetowych znajdziesz różne rodzaje pianek surfingowych. Wbrew powszechnym wyobrażeniom nie występują one wyłącznie w kolorze czarnym – na pewno znajdziesz stroje w różnych kolorach lub wzorach, które pozwolą Ci być bardziej widocznym na wodzie. Pianki na surfing powinno się wybierać, biorąc pod uwagę wysokość temperatury wody, w jakiej zamierzasz pływać. Piankę przed zakupem koniecznie należy zmierzyć i sprawdzić, czy leży idealnie na ciele, nie uwiera i nie krępuje ruchów.

Co ubrać na surfing zamiast pianki

Jeśli nie chcesz kupować specjalistycznej pianki surfingowej, możesz także spróbować tego sportu w spodenkach zwanych boardshortami. Ten rodzaj odzieży najczęściej wykonywany jest z miękkich, wygodnych i szybkoschnących materiałów. Boardshorty męskie występują w różnego rodzaju kolorach i wzorach – są doskonałym sposobem na wyrażenie swojego charakteru poprzez element ubioru. Oferta męskich boardshortów AdventureSports bogata jest w produkty wykonane przez znanych producentów (między innymi Rip Curl oraz Volcom) występujące w niewysokim przedziale cenowym.

Jak ubrać się na surfing – podsumowanie

Dobrej jakości ubranie surfingowe nie tylko ma zapewnić Ci wygodę podczas pływania na desce lub w czasie przechadzania się brzegiem morza, ale także ochronić Twoją skórę przed otarciami, siniakami i promieniami słonecznymi. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na męskie boardshorty, czy wysokiej jakości piankę surfingową, zawsze miej przy sobie dodatkową koszulkę na zmianę. Przyda Ci się ona w bardzo słoneczny dzień (jako dodatkowa ochrona przed słońcem) lub wieczorem, gdy na plaży zrobi się chłodniej. Męskie T-shirty AdventureSports są wykonane z poliestru lub wysokiej jakości bawełny i na pewno nie zajmą Ci dużo miejsca w plecaku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here