Rolki to sport dla każdego
fot. Pixabay.com

Od jakiegoś czasu rolki biją w naszym kraju rekordy popularności. Obok biegaczy i osób jeżdżących na rowerze spotykamy również wielu rolkarzy. Organizowane są już nawet wspólne przejazdy przez miasta i miasteczka, a szczególnie popularne są te, które odbywają się nocą. Jak więc wybrać odpowiednie rolki? Zapraszamy do lektury!

Przeczytaj też: http://www.and1.pl/jakie-rolki-wybrac/

Jak wybrać rolki dla dzieci?

Na rolkach jeździ dziś młodzież, dorośli, a nawet seniorzy. Wiadomo więc, że wśród rolkarzy nie może zabraknąć także dzieci. Jak dobrać najlepsze dla nich rolki?

Dla najmłodszych najlepsze będą takie, których rozmiar jest regulowany. Dzieciom bardzo szybko rośnie stopa, jej rozmiar w ciągu roku może zmienić się nawet o kilka numerów, więc taka inwestycja będzie najbardziej wskazana. System regulacji może polegać na tym, że reguluje się tylko wnętrze rolki, a skorupa pozostaje takiej samej długości lub też taki, w którym dopasowuje się rozmiar całego buta.

Dla naszych pociech, które mają problem z utrzymaniem równowagi i są dopiero w trakcie uczenia się koordynacji na takim sprzęcie, warto również zainwestować w rolki z jednym kółkiem z przodu i dwoma z tyłu. Najczęściej takie rozwiązanie jest do modyfikacji, gdy dziecko już nabiera śmiałości i pewności w jeżdżeniu. Wówczas kółka można ustawić w jednym rzędzie i nie będzie to już powodowało problemów z utrzymaniem równowagi.

Rolki rekreacyjne i wyczynowe dla starszych

Po ten pierwszy rodzaj rolek sięgamy najchętniej. Do jazdy po ścieżkach czy parkach najlepiej sprawdzą się właśnie rolki rekreacyjne. Nie rozwiną one wprawdzie zawrotnej prędkości, ale sprawią, że jazda będzie dynamiczna i komfortowa. Regularna jazda na rolkach to bardzo duże wzmocnienie mięśni łydek i ud. Ponadto pomaga znacznie dotlenić organizm oraz zrzucić zbędne kilogramy i pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej.

Dla wyczynowców i prawdziwych pasjonatów stworzone zostały bardziej profesjonalne rolki, które pozwalają na bardzo dynamiczną i agresywną jazdę, a nawet na wykonywanie różnego rodzaju akrobacji. Tego typu rolki mają inaczej skonstruowane buty niż ma to miejsce w przypadku rolek rekreacyjnych, mają większe koła i szybsze łożyska. Niektóre rodzaje nie posiadają nawet hamulców. Z tych modeli powinni jednak zdecydowanie korzystać profesjonaliści.

Zobacz też: http://www.leczsiezdrowo.pl/witaminy-i-mineraly-gdzie-powinnismy-ich-szukac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here