Każdy z nas chce zadbać o swoje zdrowie – to rzecz całkowicie naturalna i w pełni zrozumiała. Jedna z zasad mówi o tym, że powinno się spożywać około 2- 3 litrów wody dziennie. Jaką wodę wybrać?

Woda – czy na pewno?

Przede wszystkim należy na początek stanowczo podkreślić, że chodzi o wodę, a nie o jakiekolwiek płyny. A zatem 4 kubki kawy i dwie filiżanki herbaty wcale nam nie pomogą. Jednak kiedy pójdziemy do sklepu, to nagle okaże się, że na sklepowych półkach jest wiele różnego rodzaju wód. Która to najlepsza woda? Na jaką powinniśmy się zdecydować?

Uniwersalna najlepsza woda – mit

Na początek warto zauważyć, że nie ma czegoś takiego jak uniwersalna najlepsza woda. Dla każdej osoby coś innego będzie dobrego – wodę bowiem tak samo zresztą jak i dietę, rodzaj aktywności fizycznej i wiele innych czynników powinniśmy dobierać indywidualnie do każdej osoby. Dlaczego? Dla przykładu warto tutaj wspomnieć, że sportowcy, osoby pracujące fizycznie, czy też takie, które często podejmują jakieś aktywności ruchowe będą potrzebowały na pewno wody o bogatszej zawartości minerałów. Z kolei osoby starsze, z chorymi nerkami powinny raczej wybierać wody niskozmineralizowane.

Rodzaje wód

A jakie wody mamy dostępne w sklepach? Otóż są to następujące rodzaje:

1) wody naturalne źródlane – to są wody z krystalicznie czystych źródeł, z powierzchownych warstw. Przeciwnicy tej wody mówią, że niestety czasem może ona być zanieczyszczona. Dlatego warto uważnie wybierać wodę źródlaną. Ten typ wody zazwyczaj jest niskozmineralizowany.

2) wody naturalne mineralne – one pozyskiwane są z odwiertów głębinowych. Dzięki temu zawsze mają stały skład chemiczny i nie powinny zawierać żadnych zanieczyszczeń. Ten typ wód jest najczęściej średnio albo wysoko zmineralizowany

3) wody stołowe – one najczęściej stanowią mieszankę wody wodociągowej z naturalnymi mineralnymi albo też po prostu są to wody wodociągowe z dodatkiem minerałów. Dzięki temu nie są bardzo wysoko zmineralizowane ale jest to całkiem dobrą opcją.

4) wody lecznicze – co jest szczególnie istotne to fakt, że także i dzisiaj ciągle stosowane są wody lecznicze. Można nawet powiedzieć, że przeżywają one swego rodzaju renesans. Wody lecznicze doskonale nadają się w przypadku problemów z nerkami, przewodem pokarmowym oraz drogami żółciowymi i wątrobą. Warto jednak podkreślić, że każda woda lecznicza ma inny skład, w związku z czym dedykowana jest dla innego rodzaju schorzeń. Powinien ją zapisać lekarz – a przynajmniej zaaprobować jej wybór, a ponadto tej wody zazwyczaj nie wolno pić więcej niż szklankę dziennie.

Najlepsza woda do picia

Którą wodę zatem najlepiej wybrać? Odpowiedź nie jest prosta. Najlepiej jest stosować różne rodzaje wody a ich proporcje dostosować do płci, masy ciała, aktywności fizycznej, diety oraz schorzeń. Która jest zatem najlepsza? Cóż – każda woda jest dobra, jednak w odpowiednich ilościach i proporcjach!

http://www.joujou.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here