Poznaj najmodniejsze i najzdrowsze aktywności, czyli krótki poradnik o byciu fit, ale i podążaniu za trendami

Bycie fit jest aktualnie na czasie, aż chce się powiedzieć, że co trzecia osoba jest aktualnie trenerem personalnym, przynajmniej tak sądzi, bo ukończyła kurs internetowy. Jednak bycie fit to coś więcej niż tylko papierek czy też moda. Wszak oznacza ono, że należy być aktywnym, ale i stawiać na zdrowe odżywianie. Jeżeli i wy aspirujecie do tego miana, to koniecznie poznajcie najlepsze aktywności, które suma summarum są dodatkowo modne.

Jazda na rowerze – trend, który się nie nudzi

Są ubrania, które wpisują się w klasykę i zawsze są modne, tak samo jest z pewną aktywnością, bo choć lata mijają, to zawsze jazda na rowerze jest ou mode. Zatem wpisuje się w obowiązujące trendy. Swoją drogą pozwala nie tylko zrzucić to, co nadprogramowe, ale i świetnie wymodelować ciało, dzięki temu będzie ono jeszcze bardziej jędrne. Ale ma także inną zaletę, wszak pozytywnie wpływa także na zdrowie psychiczne. Oczywiście przed wybraniem tej aktywności trzeba wcześniej pomyśleć o bezpieczeństwie, zatem kask i ochraniacze to absolutne must have. Jeżeli nie macie jeszcze jednośladu, to znalezienie ciekawego modelu wcale nie jest trudne, wszak wystarczy tylko wybrać się do sklepu rowerowego. Właściwie nawet nie musicie wychodzić z domu, bo przecież dostępny jest sklep online, gdzie wybór rowerów także jest przeogromny.

Bieganie – rano i wieczorem

Bieganie nigdy się nie nudzi, ale nie tylko wtedy, gdy biegniemy, bo jesteśmy spóźnieni. Jeszcze kilkanaście lat temu miłośników joggingu oglądaliśmy tylko w filmach amerykańskich, gdzie bohaterowie często uprawiali jogging, choć tu nasuwa się pytanie, bo skoro już wtedy był on w USA taki modny, to dlaczego Amerykanie są tacy otyli. Ale wracając do tematu, trzeba przyznać, że i w Polsce coraz więcej osób biega i lubi to robić. Na przebieżkę można wybrać się nie tylko przed pracą, ale i wieczorem. Trzeba przyznać, że nic tak nie relaksuje, a przy tym nie dodaje energii jak bieganie. Oczywiście i tutaj przypominamy, żebyście trudność i długość tras zwiększali stopniowo i zawsze mieli przy sobie bidon z wodą, bo nawadnianie jest najważniejsze. Przy dużych upałach należy także pamiętać, aby biegać wcześnie rano bądź późnym wieczorem.

Nordic Walking – nie tylko dla starszych pań

Nordic Walking inaczej zwany chodzeniem z kijkami jest także na czasie, ale bądźmy szczerzy, jeszcze dekadę temu kojarzył się raczej ze starszymi paniami, które ochoczo chodziły z kijkami. Ale te czasy mamy już za sobą. Aktualnie jest to jedna z najmodniejszych, ale i najprzyjemniejszych aktywności, niezależnie od płci i wieku. Otóż warto wiedzieć, że takie chodzenie  zwiększa pobór tlenu o 20-60%, w zależności od intensywności, zatem w ciągu godziny można spalić nawet 500 kalorii, a jeżeli wybierzecie bardzo trudną trasę to jeszcze więcej. Poza tym nordic walking to świetna dyscyplina do chodzenia w parach czy grupkach. Ale musimy jeszcze wspomnieć o jej wpływie na całą sylwetkę, wszak podczas wysiłku nie tylko mieśnie nóg pracują, ale także rąk czy brzucha, czego efektem jest smukła, ale i jędrna sylwetka.

Pływanie, a nie moczenie się w jacuzzi

Kolejną aktywnością, o której oczywiście musimy wspomnieć jest pływanie. Choć jeszcze do niedawna wybierając się do aqua parku większość osób poszukiwała jacuzzi i ślizgawek. Ale i te czasy mamy za sobą, wszak znowu pływanie wróciło to łask. Jeżeli jeszcze nie nauczyliście się pływać, to nie czekajcie, wszak wystarczy tylko zapisać się na zajęcia i tutaj przeszkodą nie jest nawet wiek, bo lekcje są także dla seniorów. Podczas pływania także aktywujecie pracę niemal wszystkich mięśni, a więc szybko pozbędziecie się nawet nadprogramowych kilogramów. Ale to nie wszystko, wszak jeżeli chcecie stracić jeszcze więcej kalorii, to wybierzcie się na basen, gdzie jest kąpielisko z tzw. Falami.

Oczywiście nie tylko aktywność fizyczna jest ważna. Na równi z nią jest także zdrowe odżywianie, a więc czas najwyższy zmienić nawyki żywieniowe i zrezygnować z jedzenia śmieciowego, a efekty zauważycie bardzo szybko, a jakby tego było mało to jeszcze lepiej się poczujecie i będziecie mieć więcej energii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here