Snowboardowe kurtki damskie

Wiele osób nie może doczekać się zimowego sezonu. Dzieje się tak nie tylko ze względu na ferie, ale również dlatego, że jest to czas, który można spędzić aktywnie. Bardzo popularne są w tym okresie takie sporty, jak jazda na łyżwach, nartach czy snowboardzie. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że przed wyjazdem każdy chce zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt i odzież.

Sport dla każdego

Zarówno snowboard, jak i jazda na nartach, to sporty, które mogą być uprawiane przez dzieci, młodzież i dorosłych. Z tego względu coraz częściej na stołach zobaczyć możemy całe rodziny, korzystające z uroków śniegu i tej sezonowej aktywności.

Od wielu lat zwłaszcza snowboard cieszy się dużą popularnością. Jest atrakcyjną odmianą od klasycznych nart i wielu osobom wydaje się bardziej nowoczesny i żywiołowy. Oczywiście, jak każda aktywność, także i on wymaga odpowiedniego przygotowania. Zarówno kondycja fizyczna, umiejętności, jak i dobrze dopasowane ubranie wpłyną bowiem na bezpieczeństwo i przyjemność płynącą z jazdy.

Ciepłe ubrania dla kobiet

Na stoku w szczególności panie powinny zadbać o odpowiednie ubranie dla siebie. Częściej to one są przysłowiowymi zmarzluchami, jednak podczas jazdy potrafią o tym zapominać. Duża ilość ciepła, wydzielana podczas aktywności, szybko może przekonać je, że jest całkiem ciepło. Niestety, złudne wrażenie może skończyć się przeziębieniem i zepsuciem pozostałej części wyjazdu w góry. Z tego względu niezwykle ważnym elementem, o jakim powinna pamiętać każda miłośniczka snowboardu, jest odpowiednia kurtka.

Czym powinna charakteryzować się damska kurtka snowboardowa?

Kurtki damskie na snowboard charakteryzują się przede wszystkim bardzo wygodnym krojem, który pozwala na zachowanie pełnej swobody podczas aktywności. Warto pamiętać, że kurtka tego typu nie może być nadmiernie dopasowana do ciała, aby nie utrudniała ruchów, ale jednocześnie nie powinna być zbyt obszerna, gdyż i wówczas mogłaby zawadzać.

Kolejna ważna cecha ubrania snowboardowego to jego grubość. Kurtka powinna być wodo- i wiatroszczelna, a także wyposażona w membranę, która zagwarantuje dobrą przepuszczalność powietrza i termoregulację. Jej zastosowanie gwarantuje, że nadmiar ciepła zostanie usunięty, co przekłada się na brak potu i chroni przed przeziębieniem. Jednocześnie ubranie nie może być też nazbyt grube, aby nie powodowało gwałtownego przegrzewania organizmu.

Kupując kurtkę snowboardową warto zwrócić także uwagę na jej dodatkowe wyposażenie, takie jak wygodne kieszenie na rękawiczki, gogle, czy skipass. Ze względu na posiadanie wszystkich tych ułatwień, serdecznie polecamy kurtkę Alaska Gagboo. Oprócz wymienionych już chęć, posiada wbudowaną przy kapturze maskę, która może zastąpić  na stoku kominiarkę, a także rękawy zabezpieczające przed dostawaniem się śniegu. Dzięki temu jest wprost idealna na każdy zimowy wypad na stok.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here