Suche kombinezony i grube pianki czyli pływanie zimą

0
4581

Sezon letni trwa w Polsce pojedyncze kilka miesięcy. Przyjemnie jest pływać w szortach i koszulce z lycry, jednak na ten luksus możemy pozwolić sobie jedynie w najcieplejsze dni lata. Co zrobić aby przedłużyć nasz sezon o miesiące jesienne a nawet zimowe?

Grube pianki

Nie każdy jest tak twardy i odporny za zimno jak morsy. Na przestrzeni ostatnich lat technologia produkcji kombinezonów neoprenowych przeznaczonych do uprawiania sportów wodnych w niskich temperaturach ewoluowała. Obecne pianki neoprenowe potrafią być bardzo ciepłe, nie przepuszczają wody ani wiatru a przy tym nie krępują ruchów, są bardzo elastyczne. Szwy, zamki i kołnierze są dokładnie uszczelnione, nie wpuszczają wody. Ciepło ciała jest zatrzymywane przez użycie wysokiej jakości najnowszych materiałów w wewnętrznej warstwie. Takie kombinezony umożliwiają pływanie na windsurfingu czy kitesurfingu nawet w temperaturach zbliżających się do 0 stopni! Przy takich ekstremach konieczna będzie też neoprenowa czapka lub kaptur, buty oraz być może rękawiczki. “Zimowa” grubość pianki to od co najmniej 5/3mm do 6/5mm, gdzie pierwsza wartość to grubość neoprenu na korpusie a druga na nogach i rękach. Warto zwrócić uwagę na firmę XCEL, która specjalizuje się w strojach do uprawiania sportów wodnych.

Należy pamiętać, że jeżeli chcemy pływać w piance na SUPie nie musimy wybierać tej najgrubszej. Lepiej zarzucić cienką wiatrówkę na wierzch, szczególnie jeśli zamierzamy pływać w tempie sportowym.

Grube pianki

Suche kombinezony

W sukurs surferom chcącym pływać nawet w najzimniejsze dni przychodzą tzw. Suchary. To specjalne kombinezony wywodzące się ze sztormowej odzieży żeglarskiej. Zapewniają one całkowitą nieprzepuszczalność wody. Nie przylegają do ciała – są “luźne”. Posiadają całkowicie szczelne kołnierze. Pod spód możemy założyć bieliznę termiczną lub nawet dresy, aby dodatkowo się docieplić. Suchy kombinezon to spory wydatek. W zamian otrzymujemy najwyższej jakości, wielowarstwowe oddychające materiały i najwyższą dbałość o wykończenie. Ten ubiór nadaje się zarówno to windsurfingu, kitesurfingu jak i SUPa w najzimniejsze dni. Czołową firmą produkującą Suche Kombinezony jest kanadyjskie Ocean Rodeo.

kombinezony sucheOto wypowiedź jednego z zadowolonych użytkowników Suchara: “Ocean Rodeo SOUL odmienił moje życie na lepsze! W zasadzie to zdanie mówi wszystko samo za siebie jednak rozwinę trochę moją myśl. Od listopada 2017 jestem posiadaczem Soula i stanowczo mogę stwierdzić, że był to najlepszy zakup i najlepiej wydane pieniądze w ostatnich latach. Z dniem zakupu Suchacza okazało się, że sezon na windsurfing i SUP’a nie ma końca! – to tak jakby lato się nigdy nie kończyło! Od tego dnia jedynym ograniczeniem w uprawianiu powyższych sportów może okazać się zamarznięte jezioro”.

Więcej o Suchych Kombinezonach możecie przeczytać w tym artykule.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here