Nadwaga i otyłość to duży problem, który dotyczy coraz większej ilości ludzi. Nic więc dziwnego, że dużą popularnością cieszą się różnego rodzaju diety, które mają pomóc w szybkim pozbyciu się zbędnych kilogramów. Niestety nie istnieje coś takiego jak szybkie a zarazem zdrowe odchudzanie.

Oczywiście można w dość krótkim czasie schudnąć jednak ma to bardzo negatywny wpływ na organizm. Przed rozpoczęciem odchudzania warto poszerzyć swoją wiedzę na ten temat, by osiągnąć jak najlepsze i trwałe efekty, bez narażania się na utratę zdrowia.

Diety a szybkie odchudzanie

Szybkie odchudzanie nie tylko negatywnie wpływa na stan naszego zdrowia, ale również zwiększa ryzyko wystąpienia tak zwanego efektu jo-jo. Trudno więc uznać szybkie odchudzanie za dobry sposób na pozbycie się nadmiaru kilogramów.

Jednymi z bardziej znanych szybkich diet są tak zwane diety białkowe oraz dieta kopenhaska. Ich popularność jest czysto medialna. Nie istnieją żadne naukowe przesłanki przemawiające za tym, że są one skuteczne i zdrowe.

Pisząc o dietach odchudzających trudno nie wspomnieć również o rożnego rodzaju suplementach diety. Mają one rzekomo wspomagać proces spalania tkanki tłuszczowej. Niektóre specyfiki tego rodzaju są reklamowane, jako cudowne środki pozwalające uzyskać szybki efekt w bardzo krótkim czasie. Do substancji takich należy podchodzić bardzo sceptycznie, ponieważ mają one bardzo ograniczone działanie.

Należy zdać sobie sprawę, że skuteczność odchudzania jest uzależniona przede wszystkim od dobrze zbilansowanej diety oraz do systematycznej aktywności fizycznej. Pozbywanie się nadmiaru tkanki tłuszczowej wymaga trwałej zmiany nawyków żywieniowych oraz czasu.

Poradzenie sobie z nadwagą w przeciągu kliku tygodni jest możliwe jedynie w reklamach. Dlatego należy podchodzić do nich z dużą nieufnością.

Skuteczne odchudzanie

Skuteczne odchudzanie opiera się na prawidłowo opracowanej diecie oraz aktywnym trybie życia. Przy planowaniu diety należy skorzystać z pomocy specjalisty, czyli profesjonalnego dietetyka. Pozwoli to dostosować sposób odżywiania do naszych indywidualnych potrzeb. Dietetyk opracowując dietę bierze pod uwagę między innymi stan zdrowia oraz rodzaj wykonywanej pracy.

Kolejnym elementem jest aktywność fizyczna. Trudno uzyskać trwałe efekty nawet przy zastosowaniu dobrej diety bez odpowiedniej dawki ruchu. Ćwiczyć można wszędzie, nawet we własnym mieszkaniu. Wystarczy odrobina samozaparcia i odpowiedni sprzęt do ćwiczeń np. orbitrek Kettler, bieżnia elektryczna lub rower treningowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here