dzwonek rowerowy

Jazda na rowerze jest nie tylko duża przyjemnością, ale jeżdżąc na rowerze możemy także sporo zaoszczędzić, wszak ceny paliwa są bardzo wysokie. Jednak najważniejsze jest to, że dzięki temu robimy coś dobrego dla środowiska i stan powietrza może się polepszyć. Dla wszystkich ekomieszczuchów przygotowaliśmy nasze zestawienie top 5 akcesoriów rowerowych. Już teraz uchylimy wam rąbka tajemnicy i zdradzimy, że kosze na kierownice to absolutne must have.

Top 1: Kosze na kierownice – funkcjonalność i estetyka

kosz rowerowy

Jednym z najważniejszych akcesoriów są kosze na kierownice. Dzięki nim jazda jest jeszcze bardziej wygodna. Wszak w koszu może umieścić wszystko, choćby zakupy, czy też torebkę bądź dokumenty, jeżeli dojeżdżacie rowerem do pracy. Zatem odpowiednio dobrany kosz zapewni Wam większą funkcjonalność, ale i maksymalną wygodę. Do wyboru macie naprawdę sporo modeli, które mogą być zamocowane na wsporniku czy też wieszane na hak. Co także ważne, dostępne są zarówno te proste i minimalistyczne, wykonane z tworzyw sztucznych, jak i modele z wikliny, a także te wyścielane, czy też z delikatnej siatki. Zatem każdy znajdzie coś dla siebie.

Top 2: Licznik rowerowy – świadomość przejechanych kilometrów ma znaczenie

Bądźmy szczerzy, jazda na rowerze jest tak przez nas lubiana, gdyż dzięki niej możemy spalić sporo kalorii, a także liczyć na polepszenie samopoczucie. W końcu podczas wysiłku „produkujemy” hormony szczęścia. Zatem niezbędne jest także posiadanie licznika rowerowego, który nie tylko oblicza odległość, jaką przejechaliśmy, ale także pokazuje, ile kalorii przy tym spaliliśmy, a także jaka jest średnia prędkość, którą się poruszamy. Oczywiście możecie znaleźć jeszcze bardziej zaawansowane technologicznie modele. Alternatywą dla liczników rowerowych jest pobranie aplikacji na smartphona, która posiada podobne funkcje. Zatem wybór należy do Was.

Top 3: Coś dla bezpieczeństwa, ale i designu

dzwonek do roweru

Nasz kolejny dodatek, choć niewielki, ma bardzo duże znaczenie i niejako wpływa na bezpieczeństwo i komfort jazdy. Mowa tutaj o dzwonku rowerowym. Zatem bezwzględnie należy go posiadać, tym bardziej że stanowi on dodatkowo świetną ozdobę roweru. Dostępne są naprawdę przeróżne modele, przez klasyczne, ale także utrzymane w stylistyce retro czy też bardzo śmieszne, choćby przedstawiające zwierzęta. W rezultacie bardzo łatwo dobrać dzwonek do własnych upodobań, ale i estetyki roweru. Oczywiście nadal najważniejszy jest fakt, że dzięki niemu możecie szybko „informować” np. osoby, które weszły na ścieżkę rowerową, że jedziecie, a więc zapobiegacie w tym przypadku wypadkom. Jednocześnie mamy dla Was radę, a mianowicie: nie kupujcie dzwonków tzw. trąbek, gdyż rzeczywiście potrafią wystraszyć, a wtedy też zachowanie pieszego może być irracjonalne.

Top 4: Odblaski są ważne

O naszym następnym i jednocześnie niezbędnym elemencie wyposażenia każdego cyklisty często zapominamy, a ma on ogromne znaczenie. Mowa tutaj o odblaskach. Otóż dzięki nim jesteśmy zauważani dla innych rowerzystów, pieszych czy też kierowców. Dlatego też ich posiadanie jest niezbędne. Pamiętajcie, że nie wystarczy tylko jeden odblask. Otóż powinny się one znaleźć na rowerze, ale i na waszym ubraniu czy obuwiu. W ten sposób zdecydowanie zmniejsza się ryzyko wypadków nawet na fatalnie oświetlonych drogach lub gdy panuje mgła i szaruga.

Top 5: Wyposażenie ma znaczenie

Wiemy już jakie dodatki koniecznie trzeba wybrać, ale to nie wszystko. Trzeba także pamiętać o zestawie narzędzi rowerowych. Można zdecydować się na małe komplety, które nie zajmują dużo miejsca, a niejednokrotnie mogą być bardzo przydatne. Dodatkowo przyda się także pompka rowerowa w małym rozmiarze, ale i łaty, na wypadek pęknięcia opony. Nie zapomnijcie jeszcze o bidonach nie tylko, gdy jest upał, ale zawsze, w końcu trzeba się nawadniać.

Oczywiście chyba nie musimy nikomu przypominać, że jadąc nawet na krótką przejażdżkę rowerową trzeba założyć kask. Choć nie jest on wymagany przez prawo, ale przecież zapewnia ochronę w razie wypadku i zwyczajnie może uratować życie. Dlatego też jest niezbędny i o tym koniecznie pamiętajcie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here