rybak

Chociaż praca jako rybak może okazać się dość prymitywnym zajęciem, wymaga zawodowego przygotowania. Teoretycznie nie ma jednak żadnych formalnych wymogów dotyczących wykształcenia, jeżeli chcemy podjąć się takiego typu pracy. Zwłaszcza, że w obecnej sytuacji, ilość kandydatów na to stanowisko z roku na rok maleje. Dobrze jednak, jeżeli posiadamy dyplom ukończenia szkoły zawodowej, dotyczącej kierunku zbliżonym do naszej pracy. Przyda nam się również ukończenie kursu sternika łodzi motorowej, obsługi agregatów motorowych, a także z bezpieczeństwem na wodzie. Kurs udzielania pierwszej pomocy, rybackie BHP, są również bardzo ważnym atutem, jeżeli chodzi o staranie się o pracy jako rybak. Jakie wykształcenie zawodowe przyda się nam do pracy rybaka? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/jak-zostac-rybakiem-sprawdz-co-zrobic-by-otrzymac-prace-jako-rybak/

Wykształcenie zawodowe do pracy jako rybak

To, że nie musimy mieć ukończone i żadnej szkoły do podjęcia pracy jako rybak, nie oznacza jednak, że nie możemy kształcić się kierunkowo. Na rynku istnieją specjalne dwuletnie cykle zajęć dotyczące pracy przyszłych rybaków. Podczas edukacji na takich zajęciach dowiemy się jakie są zasady skutecznego połowu ryb, rodzaje ryb, a także metody ich przetwarzania. Zajęcia praktyczne będą w stanie nauczyć nas obsługi maszyn, prowadzenia Łodzi oraz dadzą nam potrzebne certyfikaty do pracy jako Rybak. Dodatkowo możemy takie kursy wyrabiać sobie we własnym zakresie. Wykształcenie rybackie poszerzyć możemy na studiach wyższych, ale liczba uczelni, które oferują takie kierunki z roku na rok maleje i traci na popularności.

Jak to było kiedyś?

Obecnie szkolnictwo w zakresie rybołówstwa cały czas się zmniejsza. Jeszcze nie tak dawno istniały sporo techników oraz szkół zawodowych, które zawód rybaka posiadały w swojej ofercie kształcenia. Przykładem były szkoły zawodowe oraz technika w w Sierakowie, Kocku, Giżycku lub Miastko. Jednak obecnie na próbna szukać tam szkolenia zawodowego z dziedziny rybackiej. Niemniej jednak wciąż można znaleźć takie szkoły, które oferują kształcenie w takim kierunku. Będą to głównie szkoły znajdującej się w pomorskim pasie nadbrzeżnym naszego kraju. Zawód ten jest ciężki oraz wymagający, ale cieszy się dużym szacunkiem ze strony społeczeństwa. Docenia się bawią smak oraz zalety zdrowotne ze spożywania ryb. Co za tym idzie docenia się ludzi, którzy je wyławiają.

Zobacz też: http://www.restbox.pl/ile-jest-w-stanie-zarobic-marynarz-zarobki-marynarza/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here