Żywa woda zdrowia doda – tak w skrócie moglibyśmy opisać korzyści płynące ze spożywania wody jonizowanej. Swoje dobroczynne właściwości wykazuje również w procesie gubienia zbędnych kilogramów. Jakie?

Moc minerałów

Alkaliczna woda jonizowana powstaje podczas procesu elektrolizy wody. Prąd elektryczny, który jest przepuszczany przez wodę, powoduje jej podział na część alkaliczną (z większością ujemnych jonów hydroksylowych – OH-) oraz kwaśną (tu dominują jony dodatnie wodorowe – H+). Sole, które podczas elektrolizy uległy rozpuszczeniu, rozkładają się na jony dodatnie metali: magnezu, potasu, sodu i wapna oraz reszty kwasowe, zawierające siarkę, chlor i fosfor. Po zakończonej elektrolizie woda poddawana jest działaniu jonizatora – tylko w ten sposób zostaną zachowane jej cenne właściwości.

Jak woda jonizowana działa na dodatkowe kilogramy?

Picie wody jonizowanej zwiększa stopień przyswajania składników odżywczych dostarczanych do organizmu wraz z codzienną dietą. Oznacza to, że wraz z jej pomocą po strawieniu, wchłonięciu i przejściu przez procesy metaboliczne wykorzystana zostanie większa ilość danego składnika. Picie tego rodzaju wody przekłada się na biodostępność żelaza, wapnia, cynku i magnezu, a to składniki, które pełnią istotną rolę w stosowaniu zbilansowanej diety – m.in. mają korzystny wpływ na poziom cukru i cholesterolu.

Poza tym, woda jonizowana zawiera dużo wolnych elektronów, które są zdolne przeciwdziałać wolnym rodnikom tlenowym i hydroksylowym – ich nadmiar prowadzi do uszkodzenia komórek organizmu i ich DNA, a to z kolei ma wpływ na występowanie chorób, w tym również otyłości, czy też nowotworów. Oznacza to, że picie „żywej” wody przyczynia się do ochrony zdrowych komórek i wzmacniania układu odpornościowego.

Kolejna zaleta związana jest z tym, że woda ta działa praktycznie od razu po spożyciu – od razu przenika przez błonę komórkową i aktywnie włącza się w proces przemiany materii, stymulując go, a przy okazji usuwając toksyny (dzięki zdolności do zobojętniania i rozpuszczania pozostałych części kwasowych).

Z czym łączyć wodę jonizowaną?

Woda ta efektywnie działa np. w połączeniu z odpowiednią dietą i suplementacją. Dobrze uzupełnia się m.in. z Bioxynem – naturalnym preparatem wspierającym bezpieczną redukcję wagi. Bioxyn także przyczynia się do szybszego wchłaniania ważnych dla organizmu składników odżywczych, m.in. witaminy B, beta-karotenu, selenu, czy też koenzymu Q10. Ponadto stymuluje proces produkcji enzymów trawiennych, ogranicza uczucie łaknienia i zwiększa wydolność fizyczną, co ma znaczenie np. w przypadku prowadzenia aktywności fizycznej.

W czasach, gdy z każdej strony otaczają nas produkty przetworzone, pełne sztucznych barwników i substancji, warto sięgnąć po coś, co nie tylko rozprawi się z wolnymi rodnikami, ale również będzie skutecznie wspomagać utratę wagi. Wypróbuj wody jonizowanej w połączeniu z odpowiednimi suplementami – na efekty nie trzeba będzie długo czekać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here