snowboard

Snowboard to jeden z ulubionych sportów zimowych wielu Polek i Polaków. Uprawiają go zarówno osoby młode, stawiające swoje pierwsze „kroki” na stokach, jak i wprawieni amatorzy deski. Również zapaleni narciarze decydują się na spróbowanie zjazdu na desce, a niejednokrotnie – przerzucają się na nią na stałe. Zapraszamy do lektury, w trakcie której podpowiemy – jak rozpoznać deskę snowboardową dobrej jakości oraz na co zwrócić uwagę podczas przeglądania dostępnych, by uniknąć nieudanego zakupu.

Deska do snowboardu – dla rozpoczynających przygodę ze snowboardem

Snowboard to niezwykły rodzaj sportu. Nie będzie wielkim zaskoczeniem, gdy zdradzimy – że do jego uprawiania konieczne jest dysponowanie deską snowboardową. O ile pozostałe elementy wyposażone stanowią (istotne) dodatki, to jednak bez deski nie przejedziemy ani metra.

Wchodząc po raz pierwszy do sklepu dla snowboardzistów, możesz zostać oczarowany ilością dostępnych desek oraz rozmaitością wzorów, w których występują. Ich rozbudowana szata graficzna, elektryzujące motywy, którymi zostały pokryte, zachęcają do zakupu. Tymczasem, przystępując do przeglądania desek do snowboardu, powinniśmy jednak zwrócić uwagę na inne, niż wyłącznie wizualne, parametry.

Najważniejsze kryteria w wyborze deski do snowboardu

Rozmiar danej deski to jej podstawowe i najważniejsze parametry. Oczywiście, deskę dobieramy względem rozmiaru naszego organizmu – a dokładnie takich parametrów jak wzrost, ciężar i rozmiar buta. Na tej podstawie dobieramy deskę o określonej długości oraz szerokości. Możemy w tym celu skorzystać z różnych tabel rozmiarów, które dołączane są przez producentów do swoich produktów.

Ponadto, istotna będzie także twardość danej deski. Osobom początkującym polecamy sięgać po modele stabilne, które będą gwarantować bezpieczną i kontrolowaną jazdę.

Dostępne rodzaje desek snowboardowych

Można wskazać na trzy najpopularniejsze modele desek snowboardowych. Są to deski: flat, rocker i all mountain.

Deski flat to deski uniwersalne, o płaskim profilu. Są uważane za najbardziej stabilne spośród wszystkich dostępnych, a jednocześnie – reagują dość zwrotnie na ruchy stopy. Są to deski, na których jeździmy bez nadmiernego wysiłku, z przyjemnością i bez obaw o potknięcia lub upadek. Szczególnie polecamy deski snowboardowe Burton w modelach flat, dedykowane dla początkujących i średniozaawansowanych snowboardzistów.

Deski typu rocker to kolejny popularny rodzaj. Są nieco bardziej zwrotne oraz gwarantują szybką jazdę. Co prawda, nieco gorzej radzą sobie z jazdą na krawędzi, za to wypadają idealnie podczas jazdy na świeżym śniegu.

Deski all mountain to dobry wybór, jeśli poszukujesz deski na lata. Zgodnie z opinią specjalistów, są to najbardziej uniwersalne modele desek, dedykowane dla osób w różnym stopniu zaawansowania. Nadają się zarówno do stabilnej jazdy osób początkujących, jak i do dynamicznej jazdy, pełnej niespodziewanych zwrotów i wyskoków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here