Suplementów diety obecnych w na naszym rynku mamy bardzo wiele. Oczywiście nie powiemy, że każdy z tych suplementów przeznaczonych dla sportowców jest taki sam, ma takie samo działanie i każdy możemy polecić. Tutaj będziemy chcieli w sposób szczególny skupić się na beta alaninie. Bez wątpienia jest to bardzo szczególny suplement diety dla sportowców z uwagi na to, że nie wpływa on bezpośrednio na budowanie masy mięśniowej czy też na redukcję tkanki tłuszczowej. Sekretem jego popularności jest zupełnie coś innego.

Beta alanina efekty

Mówiąc o efektach, które możemy uzyskać dzięki regularnej suplementacji beta alaniny, będziemy wskazywać na:

  • wzrost siły mięśniowej,

  • wzrost wydolności organizmu,

  • wzrost wytrzymałości mięśniowej.

  • Opóźnienie uczucia zmęczenia.

Tym samym jest to suplement diety, który w sposób szczególny polecany jest tym osobom, które są związane z wytrzymałościowymi oraz siłowymi dyscyplinami sportowymi. Mowa chociażby o podnoszeniu ciężarów, mowa jest o bieganiu na długich dystansach, o triathlonie jak i wielu innych sportach. Jak już wspomniano, nie mamy do czynienia z bezpośrednim wpływem tego aminokwasu na budowę białek, na budowę masy mięśniowej. Mamy natomiast do czynienia z bardzo pozytywnym działaniem w nieco innym obszarze. Sekretem popularności beta alaniny jest to, że powoduje ona obniżenie poziomu karnozyny w ludzkich mięśniach, co ma bezpośrednie przełożenie na zmniejszoną ilość wytwarzanego kwasu mlekowego. To z kolei prowadzi do lepszej, do szybszej regeneracji organizmu po wysiłku, prowadzi także do możliwości dłuższego trenowania.

Beta alanina dawkowanie

Sama skuteczność działania beta alaniny nie jest niczym tajemniczym i nieznanym, ale nie oznacza to wcale, że można ją dawkować w dowolny sposób i oczekiwać takich samych efektów za każdym razem. Ilość spożywanego suplementu diety jest tutaj bardzo istotna i to od niej również zależą uzyskiwane efekty. Najbardziej efektywne okazuje się przyjmowanie dawki od 3,2 do 6,4 grama na dzień, niemniej jednak zauważono, że największą efektywność uzyskuje się przy dawce 4,5 grama. Oprócz tego, że bardzo ważna jest ilość przyjmowanej odżywki, nie można również pominąć takiego elementu, jakim jest pora, w której ją zażyjemy. Zaleca się, aby beta alaninę przyjąć bezpośrednio przed treningiem lub też bezpośrednio po treningu, ale to również jeszcze nie będzie wszystko, co musimy wiedzieć. Warto wraz z porcją beta alaniny przyjąć także porcję węglowodanów, ponieważ wówczas możemy mówić o znacznie lepszych efektach, możemy mówić o szybszym jej wchłanianiu przez ludzki organizm.

Beta alanina skutki uboczne

Pozostaje nam jeszcze zapytać o jeden bardzo istotny element, a mianowicie o bezpieczeństwo stosowania beta alaniny. Sugerując się przeprowadzonymi badaniami, możemy niemalże na pewno powiedzieć, że jest ona bardzo bezpieczna dla każdego bez wyjątku, że jest to jeden z tych najbezpieczniejszych suplementów diety dla sportowców, jaki mamy obecny na naszym rynku. Jedynym objawem, na który należy zwrócić uwagę, jest uczucie mrowienia pod skórą, które może, aczkolwiek nie musi wystąpić po zażyciu dawki beta alaniny. Tym jednakże na pewno nie należy się przejmować, ponieważ tak naprawdę nie można tego zakwalifikować jako skutek uboczny.

Beta alanina to suplement diety, który z powodzeniem można przyjmować jako dodatek do swojego treningu, jako suplement, który może nam pozwolić osiągnąć naprawdę bardzo wiele w bardzo krótkim czasie, osiągnąć zakładane wcześniej cele.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here