poniedziałek, wrzesień 20, 2021

Sprzęt potrzebny do biegów na orientacje

Co warto wiedzieć o spalaczach tłuszczu?

0
Co warto wiedzieć o spalaczach tłuszczu

W dzisiejszych czasach rośnie świadomość ludzi związana ze zdrowym odżywianiem oraz trybem życia, który jest dobry dla zdrowia i samopoczucia.

Bardzo istotną sprawą jest zrzucanie nadmiernych kilogramów, które sprawia, że ludzie czują się lepiej, nie mają problemów z kręgosłupem oraz innymi układami ludzkiego organizmu. Lepsze samopoczucie i zdrowie można osiągnąć poprzez regularne ćwiczenia fizyczne i aktywność. Bardzo ważne jest też stosowanie różnorodnych preparatów wspomagających spalanie tłuszczu. Warto dowiedzieć się czegoś więcej na ich temat.

Spalacze tłuszczu i informacje na ich temat

Tkanka tłuszczowa jest magazynowana przez ludzki organizm. Można ją spalać poprzez stosowanie odpowiedniej diety czy też aktywność fizyczną. Proces ten może być również wspomagany poprzez stosowanie specjalnych spalaczy tłuszczu. Są to suplementy, które pomagają w spalaniu nadmiaru tłuszczu nagromadzonego w organizmie. W składach takich suplementów znajdują się składniki naturalne, takie jak kofeina, zielona herbata czy też gorzka pomarańcza, które wspierają procesy mające na celu likwidację tłuszczu.Zdrowy i starannie opracowany plan odchudzania obejmuje między innymi wykorzystanie spalaczy tłuszczu. Nie są one jednak w stanie całkowicie zastąpić zbilansowanej diety i aktywnego trybu życia, ale potrafią za to skutecznie uzupełnić te procesy. Dzięki temu odchudzanie nie sprawia aż tak wielu trudności, nawet w przypadku osób początkujących, które dopiero zaczynają swoją walkę o pozbycie się nadmiernej tkanki tłuszczowej.Dobrą wiadomością jest fakt, że na polskim rynku dostępnych jest wiele preparatów wspomagających spalanie tłuszczu. Wiele praktycznych informacji na temat wybierania odpowiednich preparatów można znaleźć w Internecie, na przykład na stronie https://pasjonacizdrowia.pl/najlepszy-i-bezpieczny-spalacz-tluszczu/ oraz w innych serwisach prowadzonych przez specjalistów z branży dietetyki i dbania o zdrowie.

Trzy powody, dla których warto skorzystać z pomocy psychiatry online

0
pomocy psychiatry online

Zachowanie ciągłości leczenia psychiatrycznego może być sporym wyzwaniem. Dotyczy to zwłaszcza pacjentów z zaburzeniami psychicznymi utrudniającymi wyjście z domu, mieszkających za granicą czy też często udających się w delegacje. W takich sytuacjach idealnym rozwiązaniem mogą być konsultacje z psychiatrą online, które są równie skuteczne co tradycyjne spotkania w gabinecie.

Wysoki poziom komfortu psychicznego

Dla wielu pacjentów jedną z najważniejszych zalet terapii prowadzonej przez Internet jest możliwość zapewnienia sobie komfortu psychicznego podczas rozmowy ze specjalistą. Brak konieczności wychodzenia z domu w przypadku depresji, nerwicy natręctw lub fobii społecznej może zminimalizować stres i lęk, a to z kolei może przełożyć się na stan chorego. Ponadto samemu psychiatrze może łatwiej pracować się z osobą czującą się bezpiecznie.

Internetowa poradnia psychiatryczna to także idealne rozwiązanie dla osób mieszkających w innym kraju. Bardzo często sporą przeszkodą w podjęciu leczenia jest dla nich to, że nie mówią jeszcze płynnie w nowym języku. Mogą mieć problem z terminami medycznymi, opisaniem objawów czy też rozmową o emocjach. Możliwość komunikowania się w swoim języku ojczystym na pewno pozwala poczuć się pewniej podczas wideokonsultacji z psychiatrą.

Oszczędność czasu

W zabieganym świecie możliwość zaoszczędzenia czasu jest bardzo ważna. Należy pamiętać, że nie każde zaburzenie psychiczne oznacza, że cierpiąca na nie osoba nie pracuje, siedzi w domu i ma nadmiar wolnego czasu. W wielu przypadkach pacjenci sieci klinik PsychoMedic prowadzą zupełnie normalny tryb życia i zarezerwowanie np. kilku godzin tygodniowo na  dojazd do gabinetu lekarza i spotkanie z nim może być sporym wyzwaniem.

Możliwość umówienia się ze specjalistą na rozmowę w formie wideokonferencji pozwoli zaoszczędzić mnóstwo czasu potrzebnego na dotarcie do poradni psychiatrycznej. Dotyczy to zwłaszcza osób, które do gabinetu muszą dojechać np. z innej miejscowości lub drugiego końca miasta. W ten prosty sposób można zyskać kilka dodatkowych godzin, które można poświęcić na hobby czy też nawet na dodatkowe konsultacje z psychiatrą.

Specjalista na miarę potrzeb

W Polsce nadal w wielu miejscach dostęp do psychiatrów skupiających się na konkretnych zaburzeniach psychicznych jest dość niewielki. Dotyczy to zwłaszcza mieszkańców mniejszych miast i wsi, którzy często w najbliższej okolicy mają jednego lub dwóch psychiatrów, i to niekoniecznie specjalizujących się w ich przypadłości. Dzięki konsultacjom online można rozpocząć leczenie nawet u lekarza z drugiego końca kraju.

Ponadto w przypadku spotkań w sieci często możliwe jest umówienie się na sesję z psychiatrą w niestandardowych godzinach np. wieczorem albo wcześnie rano. Wiele poradni psychiatrycznych działających w sieci pracuje także każdego dnia tygodnia. W ten sposób można nieco łatwiej znaleźć moment, w którym np. nie będzie innych domowników w mieszkaniu.

Nerwica – co warto wiedzieć o jednym z najczęstszych zaburzeń psychicznych XXI wieku?

0
Nerwica

W kontekście zaburzeń psychicznych dotykających współczesne społeczeństwa, najwięcej mówi się o depresji. Co ciekawe, na różnego rodzaju nerwice cierpi znacznie więcej osób i to właśnie szeroko pojęte zaburzenia lękowe uważa się za najczęściej występującą trudność psychiczną. Niektóre statystyki wspominają nawet o 25%, przy czym w niektórych grupach zawodowych jest to nawet 40% populacji. Zwiększ swoją wiedzę o zdrowiu psychicznym i dowiedz się więcej o zaburzeniach nerwicowych.

Istnieje wiele rodzajów zaburzeń nerwicowych

Dwie osoby cierpiące na nerwicę mogą zmagać się z zupełnie różnymi problemami, bowiem zaburzenia lękowe mają różne rodzaje. W przypadku zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych problemem może być np. mycie rąk nawet kilkadziesiąt razy dziennie. Z kolei nerwica w formie fobii społecznej może przejawiać się np. w wycofaniu z życia towarzyskiego. W nerwicy depresyjnej stanom pobudzenia i niepokoju może natomiast towarzyszyć jednoczesne uczucie ciągłego przygnębienia.

Jak widać, nerwica to nie jedynie rozdrażnienie czy też uczucie ciągłego podenerwowania, choć takie objawy również mogą wystąpić. Z tego powodu nie należy podważać istnienia problemów z nerwicą u osób, które nie wpisują się w tradycyjny wizerunek tego typu zaburzeń. Ponadto czas trwania leczenia czy też jego skuteczność są bardzo indywidualnymi kwestiami, na które chory często nie ma wpływu.

Mogą wystąpić objawy somatyczne

Rozpoznanie nerwicy może zająć naprawdę dużo czasu. Ma to związek z tym, że dość powszechnym zjawiskiem jest pojawianie się różnego rodzaju objawów somatycznych, gdy dochodzi do zaburzenia równowagi psychicznej. Mimo to Pacjenci w zdecydowanej większości przypadków poszukują pomocy w pierwszej kolejności u lekarzy pierwszego kontaktu, neurologów, gastroenterologów czy innych specjalistów. Bardzo często bolesne dolegliwości ze strony np. układu pokarmowego nie znajdują jednak przyczyn medycznych po wykonaniu badań. Po wykluczeniu obecności chorób fizycznych często okazuje się, że przykładowy ból brzucha ma podłoże psychiczne.

Dość często objawy somatyczne mogą pojawiać się jednocześnie w kilku układach narządów. Osoba cierpiąca na nerwicę może zatem spędzić dobre kilka lat na wizytach u lekarzy, zanim trafi do psychiatry lub psychoterapeuty. Dotyczy to zwłaszcza przypadków, gdy silne dolegliwości fizyczne odwracają uwagę od ewentualnych problemów psychicznych. Czasami być może warto byłoby po prostu odwiedzić najpierw gabinet np. psychiatry.

Nerwicę można wyleczyć

Zaburzenia nerwicowe nie są wyrokiem i można się od nich uwolnić. Należy liczyć się z tym, że w wielu przypadkach terapia może potrwać nawet kilka lat (choć pierwsze efekty są zazwyczaj odczuwane przez Pacjenta znacznie szybciej). Ponadto leczenie może mieć charakter złożony i stanowić połączenie kilku metod. Do odniesienia sukcesu w terapii może okazać się niezbędne wprowadzenie – obok spotkań z psychoterapeutą – również farmakoterapii. Z tego powodu konieczna może być współpraca z psychiatrą i psychoterapeutą z kliniki PsychoMedic.

Na każdym etapie leczenia bardzo ważne jest wsparcie otoczenia. I niekoniecznie chodzi tu o specjalne traktowanie czy też okazywanie współczucia. Zazwyczaj wystarczy po prostu zaakceptować obecność zaburzeń nerwicowych w życiu bliskiej osoby, a także otoczyć ją opieką, gdy będzie tego potrzebować.

Wizyty lekarskie w czasie koronawirusa

0
Wizyty lekarskie w czasie koronawirusa

Wskutek panującej pandemii koronawirusa wprowadzono teleporady i odwołano szereg zaplanowanych operacji. Jak pacjenci radzą sobie w czasach tak ogromnego kryzysu i ograniczeń w dostępie do pomocy medycznej?

Teleporady – jak działają?

Wystarczy zatelefonować do przychodni, w której pracuje lekarz, z którym chciał/abyś się skonsultować, i poprosić o teleporadę. Jeszcze tego samego dnia lekarz oddzwoni i na podstawie przeprowadzonego wywiadu wystawi zalecenia, receptę albo skierowanie w formie elektronicznej. Jeśli sytuacja tego wymaga, lekarz wskaże również termin wizyty w gabinecie lub pokieruje w inne miejsce, gdzie uzyskasz niezbędną pomoc. 

Wizyty lekarskie online

Świetnie sprawdzają się nie tylko wizyty lekarskie, lecz także na przykład psychoterapia online. To opcja zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Dzięki terapii drogą internetową nie trzeba nawet wychodzić z domu, by zadbać o swoje zdrowie psychiczne. Co więcej, taka terapia jest znacznie bardziej dyskretna, a nierzadko jest jedyną opcją uzyskania profesjonalnej pomocy (np. wtedy, gdy pacjent przebywa poza granicami kraju). Należy wziąć pod uwagę, że pacjenci z zaburzeniami lękowymi czy stanami depresyjnymi bezpiecznie czują się często tylko we własnym domu.

Wizyty u specjalistów

Jeśli stan zdrowia tego nie wymaga, nadal zaleca się odbywanie teleporad albo wizyt online. Sytuacja pandemiczna co prawda powoli się stabilizuje – coraz mniejsza liczba zakażeń pozwala przyjmować więcej chorych stacjonarnie, czemu sprzyja też okres letni, w którym transmisja różnych chorób jest spowolniona. Czy teleporady i wizyty online zostaną z nami na dłużej? Przewiduje się, że tak, chociaż wiadomo, że nie w każdym przypadku klinicznym jest to optymalne rozwiązanie. Taki rodzaj kontaktu z lekarzem zalecany jest w ramach psychoterapii, ale już niekoniecznie przy podejrzeniu stanu grypowego czy silnej alergii skórnej. Istnieją przypadki, kiedy lekarz, by wydać diagnozę, musi po prostu zobaczyć pacjenta. 

Dlaczego zwichnięcie kostki jest poważniejsze od skręcenia?

0
zwichnięcie kostki

Często mylone ze sobą urazy skręcenia i zwichnięcia kostki mają w zasadzie tylko jeden punkt wspólny – uszkodzenie torebki stawowej. W wyniku skręcenia kostki torebka ta zostaje naderwana lub całkowicie zerwana. W przypadku zwichnięcia torebka może być uszkodzona, ale niekoniecznie – główną kwestią w tym przypadku jest przesunięcie się względem siebie kości piszczelowej i skokowej.

Jakie są objawy i leczenie najczęściej występujących urazów stawu skokowego?

W przypadku objawów trudno jest samemu stwierdzić, z czym ma się właściwie do czynienia. W obrębie urazu występuje bowiem obrzęk, który może być zasiniony i zaakcentowany krwiakiem. Ostry ból trudno również sklasyfikować samodzielnie, dlatego też tak ważne jest szybkie zgłoszenie do CM Gamma.

Leczenie skręcenia stawu skokowego polega głównie na unieruchomieniu stawu i późniejszej rehabilitacji. Natomiast zwichnięcie kostki wymaga nastawienia kości, aby nie doszło do niepotrzebnych, później znacznie utrudniających życie powikłań.

Zwichnięcie jest znacznie poważniejszym urazem, ponieważ dotyczy przemieszczenia się kości. Tutaj liczy się szybkie, konkretne działanie, które zostanie wdrożone natychmiast po zdiagnozowaniu problemu. Skręcenie kostki objawy będzie mieć więc praktycznie takie same, jak zwichnięcie kostki, dlatego też nie warto czekać z pokazaniem się w szpitalu.

Diagnoza, leczenie, rehabilitacja

Specjaliści zatrudnieni w CM Gamma zaczynają od zdiagnozowania problemu, czyli badania lekarskiego połączonego z dogłębnym wywiadem. W przypadku, w którym mają oni wątpliwości co do konkretnych uszkodzeń, zlecają diagnostykę obrazową w postaci USG, lub też MRI. Najważniejsze będzie tu badanie USG, które pozwoli ocenić rozległość uszkodzeń.

W każdym przypadku. po leczeniu stawu lub innego elementu ciała, należy pamiętać o rehabilitacji, bez której powrót do właściwej formy i kondycji sprzed urazu będzie albo trudny, albo niemożliwy do osiągnięcia.

To, o czym bezwzględnie należy pamiętać, to odciążanie stopy i umieszczenia jej wysoko. Dzięki temu leczenie staje stanie się znacznie skuteczniejsze. Jeżeli decyzja o poddaniu się rehabilitacji nie zostanie podjęta, należy liczyć się z ryzykiem powstania wspomnianych powikłań. Będą to zmniejszenie ruchomości stawu, przewlekł niestabilność stawu, czy też wciąż nawracające skręcenia.

Budowa masy mieśniowej – jak się za to zabrać?

0
Budowa masy mieśniowej

Najpierw masa, potem rzeźba! To powiedzenie jest szczególnie popularne, ma zresztą w sobie ziarnko prawdy. Czy wiesz, w jaki sposób budować masę mięśniową i jakie są najczęstsze problemy z jej budową?

Masa mięsniowa- dlaczego chcemy ją budować?

Coraz częściej spotykamy się z osobami, które są zainteresowane budowaniem masy mięśniowej. Dlaczego chcemy ją budować? Nie chodzi jedynie o siłę, choć przyrost masy mięśniowej rzeczywiście wpływa na fizyczną siłę. Często chodzi o wyrzeźbienie ciała, spalenie nadmiernej tkanki tłuszczowej i zastąpienie jej zdrowymi, silnymi mięśniami. Aby redukcja tkanki tłuszczowej była możliwa, konieczne jest wykonywanie wielu ćwiczeń i treningów.

Budowanie masy mięśniowej

Aby zwiększyć masę mięśniowa, nie wystarczy jedynie zażywać suplementy. Konieczne jest odbywanie treningów, które pozwalają na wyrzeźbienie ciała. Budowaniu masy mięśniowej sprzyjają ćwiczenia fizyczne, ale także odpowiednia dieta. Od ilości aktywności aktywności fizycznej w duże mierze zależne są osiągnięte efekty. Ćwiczenia siłowe można wykonywać na siłowni, ale równie dobrze można wykonywać je także w domu.

Problemy z budowaniem masy mięśniowej

Najprostszym sposobem, by zwiększyć masę mięśniową jest jedzenie więcej niż dotychczas. Wystarczy regularna nadwyżka kaloryczna, by masa ciała się zwiększyła. Pamiętaj jednak, że masa mięśniowa nie jest tym samym, co ogólna masa ciała. Mówiąc o masie ciała, bierzemy pod uwagę mięśnie, ale także tkankę tłuszczową. Im większe wydatkowanie energii, tym masa ciała będzie mniejsza. Aby jednak wzmocnić mięśnie, konieczne jest wykonywanie ćwiczeń minimum 3 razy w tygodniu.

Wiele osób skarży się, że pomimo wzrostu masy ciała, nie zaobserwowano wzrostu masy mięśniowej. Chodzi tutaj o znaczenie ruchu i ilości aktywności fizycznej. Problem z budowaniem masy mięśniowej można więc rozwiązać zazwyczaj poprzez zmianę trybu życia i zmianę ilości wykonywanych ćwiczeń fizycznych.

Jak budować masę mięśniową?

Jeżeli marzy Ci się umięśniona sylwetka, musisz włożyć w nią sporo pracy. Podstawą jest trening siłowy. Trenować można także w domu, więc brak siłowni nie jest żadną wymówką. Ciekawym rozwiązaniem jest także trening FBW, mający na celu redukcję tkanki tłuszczowej i wzmocnienie masy mięśniowej. Oprócz ruchu, który jest elementem nieodzownym, konieczna jest także dieta z nadwyżką kaloryczną. Chodzi o dostarczanie organizmowi więcej kalorii, niż jesteśmy w stanie zużyć w danej chwili. Jeżeli masz jakieś pytania, skontaktuj się z naszymi specjalistami tutaj: zapytaj.sfd.pl.

Czym jest liszaj? Przyczyny, objawy i leczenie choroby

0
liszaj

Przewlekłe choroby skóry to niekiedy bardzo groźne dla zdrowia i życia człowieka schorzenia. Często są również kłopotliwe do usunięcia, jak również wstydliwe dla pacjentów, nieładne czy szpecące ciało. Jedną z uciążliwych zmian na ciele jest liszaj. Czym one jest? Jakie są przyczyny jego powstawania? Czym się objawia? Jak wygląda leczenie liszaja?

Odżywki białkowe – jak wyłonić najlepszy produkt?

0
Odżywki białkowe

Twardy orzech do zgryzienia potrafią mieć klienci, których przedmiot zainteresowań stanowi najlepsza odżywka białkowa. Istotne znaczenie ma to, aby produkt charakteryzował się co najmniej 70-procentową zawartością białka, na co możemy liczyć już w wypadku koncentratu białka serwatkowego, który ponadto jest najtańszą odżywką białkową.

Odżywki białkowe pozwolą uzupełnić dietę w proteiny

Istotną sprawę stanowi fakt, aby odżywki białkowe stanowiły dodatek do odpowiednio zbilansowanej diety, ponieważ z ich pomocą nie będziemy w stanie zastąpić pełnowartościowych posiłków. Nie ulega wątpliwości, że wyższe zapotrzebowanie na białko występuje u osób, które są aktywne fizycznie. W sytuacji, gdy ćwiczymy w celach rekreacyjnych sprostać naszym oczekiwaniom może koncentrat białka serwatkowego, który potrafi kosztować zaledwie 30 złotych za 700 gramów. Bardziej wymagający klienci mogą zastanowić się nad zastosowaniem izolatu bądź hydrolizatu białka serwatkowego, który gwarantuje wyższą zawartość białka, aczkolwiek kosztuje adekwatnie więcej.

Kupuj odżywki białkowe od sprawdzonego producenta

Ważną sprawą jest to, aby nabywać odżywki białkowe ze sprawdzonego źródła, a więc najlepiej zaufanego producenta, który jest obecny na rynku od wielu lat. O jego wiarygodności mogą świadczyć również setki pozytywnych opinii oraz badania laboratoryjne, które nierzadko producenci odżywek decydują się dołączyć do opisu produktu. Warto dokładnie przeanalizować skład branej pod uwagę odżywki białkowej, aby mieć stuprocentową świadomość, że nie ma w nim żadnych niepożądanych składników.

Czy istotne znaczenie ma kiedy spożywasz białko?

Białko może być stosowane rano bądź bezpośrednio po treningu, gdy zdecydujemy się na zakup szybko przyswajalnego źródła protein, jakim jest izolat czy hydrolizat białek serwatkowych. W sytuacji, gdy planujemy spożywać białko bezpośrednio przed snem rekomendowanym rozwiązaniem będzie stosowanie wolniej przyswajalnych białek, wśród których plasuje się chociażby koncentrat WPC, kazeina bądź białko sojowe.

Dmuchane parki wodne – czy warto wypożyczyć na wakacje

0
Aquapark

Dmuchany park wodny to jedna z najbardziej popularnych atrakcji wakacyjnych znajdujących się nad zbiornikiem wodnym. Pojawienie się takiej dmuchanej konstrukcji w pobliżu plaży czy w obrębie basenu umila czas całym rodzinom. Dodatkowo sprzyja ruchowi fizycznemu, gdyż bardzo często dmuchany park wodny to równocześnie wodny tor przeszkód.

Od wielu lat trudnimy się wypożyczaniem dmuchanych parków wodnych. Widzimy jak dużą popularnością cieszą się nasz konstrukcje.

Czas wakacji to idealny moment na ciekawe spędzenie wolnego czasu z dziećmi, ale nie tylko, a wodny plac zabaw niewątpliwie zapewni najmłodszym wiele powodów do uśmiechu i radości.

Przechodząc do konkretów, chcemy udowodnić, że wypożyczenie dmuchanego parku wodnego to jeden z lepszych pomysłów, który niewątpliwie podwoi Twój zysk.

Krok pierwszy – jakie warunki musisz spełnić?

Po pierwsze musisz dysponować zbiornikiem wodnym o określonej długości oraz głębokości – kontaktując się z nami zapoznamy Cię z tymi parametrami.

Musisz także określić czy chcesz stworzyć park wodny wyłącznie dla dzieci czy też dla całych rodzin. Jest to bardzo istotna kwestia, gdyż poszczególne elementy różnią się nieco swoją budową.

Istnieje możliwość stworzenia indywidualnych projektów, które będą łączyć ze sobą poszczególne elementy. Jesteśmy otwarci na potrzeby klienta, więc wspólnie staramy się znaleźć najdogodniejsze rozwiązanie.

Jak widzisz warunków do spełnienia jest naprawdę niewiele, a kwestie finansowe są do indywidualnego ustalenia.

Wypożyczenie czy zakup?

Jeżeli zapoznasz się z ofertami sprzedaży dmuchanych parków wodnych, to dojdziesz do wniosku, że jest to całkiem spora inwestycja. Dodatkowo musisz wziąć pod uwagę, że jest to atrakcja sezonowa, która znajdzie swoje zastosowanie przez 2-3 miesiące w roku. Poza tym musisz liczyć się z tym, że pogoda może być bardzo kapryśna, a lato niezbyt upalne, więc może okazać się, że wodny plac zabaw będzie służyć wyłącznie przez miesiąc.

Biorąc pod uwagę powyższy aspekt na pewno dojdziesz do wniosku, że zakup wodnego parku wodnego jest mało opłacalny i taka inwestycja może się nie zwrócić. Dlatego też wypożyczenie wydaje się być najrozsądniejszą opcją, gdyż płacisz znacznie mniejszą kwotę i wypożyczasz na taki okres czasu, jaki jest dla ciebie najkorzystniejszy.

Czasami bywa tak, że po latach doświadczeń, klient wie w jakim okresie wypożyczenie parku przyniesie mu największy zysk i będzie mu się to zwyczajnie opłacało.

Forma wypożyczenia jest również świetną metodą sprawdzenia, czy taka atrakcja będzie Ci odpowiadała i czy zyska sympatię użytkowników.

Wypożycz i sprawdź, które elementy będą cieszyły się aprobatą użytkowników

Dmuchany park wodny składa się z różnych elementów, jednym z nich jest np. trampolina wodna, która swoją drogą cieszy się dużą popularnością wśród klientów. Dmuchane tory przeszkód również mogą przybierać różne formy, a wypożyczenie parku gwarantuje możliwość modyfikacji – dołożenia lub usunięcia poszczególnych składowych parku wodnego.

Decydując się na zakup nie masz już takiej możliwości – kupujesz konkretne elementy, najczęściej zestaw, a każda modyfikacja łączy się z kolejnym zakupem. W przypadku wypożyczenia tor przeszkód na wodzie może wciąż zaskakiwać. Dokładanie czy wymiana elementów nie wiąże się z kolejnym dużym wydatkiem, co jest ogromną korzyścią dla klienta. Na początek możesz wybrać mniejszy zestaw, aby sprawdzić, czy jest to coś odpowiedniego dla danego miejsca. W każdej chwili możesz dokonać modyfikacji, a koszty jakie musisz ponieść są naprawdę niewielkie.

Wypożyczenie dmuchanego parku wodnego niesie najwięcej korzyści

Mamy nadzieję, że teraz już wiesz, że dmuchany park wodny w formie wypożyczenia to bardzo dogodna opcja dla klienta. Chcielibyśmy jeszcze podkreślić, że nasi stali klienci, odkąd rozpoczęli współpracę z nami – zwłaszcza Ci, którzy prowadzą przedsiębiorstwa turystyczno-wypoczynkowe – odnotowali większy przychód, ale też rodziny z dziećmi wyrażały ogromną aprobatę w kierunku tej atrakcji. Dzieci, ale również dorośli wymieniali wiele pozytywów płynących z aktywności na wodnym torze przeszkód.

Podsumowując wypożyczenie dmuchanego parku wodnego na wakacje ma wiele zalet, które dodatkowo mogą wpłynąć na uatrakcyjnienie danego miejsca i spowodować znaczne większe zainteresowanie wśród turystów.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Jakie są przyczyny zapalenia oskrzeli u dzieci i jak je leczyć?

0
Badanie osłuchowe potwierdza zapalenie oskrzeli
fot. Pixabay.com

Zapalenie oskrzeli u dzieci występuje bardzo często w okresie jesienno-zimowym. Dochodzi do niego wówczas, gdy wirusowa infekcja górnych dróg oddechowych nie jest wyleczona, a działanie wirusów przenosi się na dolne drogi oddechowe. Leczenie polega głównie na zminimalizowaniu uciążliwych objawów zapalenia. W tym celu podaje się leki przeciwkaszlowe oraz przeciwgorączkowe. 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/zapalenie-oskrzeli-u-dziecka-skad-sie-bierze-jak-leczyc-i-zapobiegac/

Jakie są przyczyny i objawy zapalenia oskrzeli u dzieci?

Dzieci na zapalenie oskrzeli mogą zachorować już przed ukończeniem drugiego roku życia. Po raz kolejny ryzyko zachorowania wzrasta, gdy dziecko osiąga wiek wczesnoszkolny. Infekcję tę wywołują wirusy, które najpierw atakują górne drogi oddechowe. Następnie infekcja przenosi się w dolne partie układu oddechowego, zajmując oskrzela i oskrzeliki. Do zakażenia wirusami wywołującymi chorobę dochodzi drogą kropelkową. Czynnikami, które sprzyjają rozwojowi zapalenia oskrzeli są przede wszystkim:

  • niedojrzałość układu oddechowego u dzieci,
  • przebywanie w dużych skupiskach jak żłobki, przedszkola, szkoły,
  • przebywanie w niewietrzonych pomieszczeniach.

Choroba zaczyna się zazwyczaj od kataru i bólu gardła. Następnie pojawia się kaszel – najpierw suchy, po kilku dniach mokry, któremu towarzyszy trudna do odkrztuszenia wydzielina. Czasem objawom tym towarzyszy również gorączka, a bardzo często osłabienie, senność, apatia.

Jak leczyć zapalenie oskrzeli u dzieci?

Leczenie zapalenia oskrzeli u dzieci polega przede wszystkim na łagodzeniu objawów. Lekarz zaleca więc najczęściej podawanie leków przeciwkaszlowych i przeciwgorączkowych. Jeśli infekcja jest już na etapie mokrego kaszlu, wówczas stosowane są lekarstwa, które rozrzedzają wydzielinę oraz pomagają w jej odkrztuszaniu. W ten sposób przeciwdziała się zapaleniu płuc. Podczas leczenia również ważne jest wietrzenie pomieszczenia, w którym przebywa dziecko, podawanie płynów, aby odpowiednio nawodnić organizm, utrzmywanie w domu temperatury w okolicach 18 stopni Celsjusza oraz nawilżanie powietrza.

Zobacz też: http://www.leczsiezdrowo.pl/jakie-sa-przyczyny-i-objawy-zapalenia-oskrzeli/

ZOBACZ TEŻ

Wybieramy łyżwy

Wybieramy łyżwy – o czym powinniśmy wiedzieć?

„Hokejówki”, „figurówki”, panczeny – trzy najpopularniejsze odmiany łyżew. Znając ich przeznaczenie, budowę, rodzaje i zalety, będziesz w stanie dokonać samodzielnego wyboru – kupić własne...