Odzież, w której ćwiczymy ma ogromny wpływ na komfort podczas treningu, a także na jego efektywność. Większość z nas zwraca największą uwagę na odzież wierzchnią, ignorując zupełnie rodzaj noszonej bielizny. Okazuje się jednak, że to spory błąd, ponieważ jakość bielizny również ma znaczenie dla naszej wygody.

Bielizna sportowa

Jeżeli nie zmieniasz bielizny przed przystąpieniem do ćwiczeń, koniecznie musisz zmodyfikować swoje nawyki. Jest to niezwykle ważne nie tylko dla wygody, ale również dla zdrowia. Przeważnie na treningu mamy na sobie zwykłą bieliznę, a zmieniamy jedynie buty i odzież wierzchnią. Często są to majtki wykonane z koronki, jedwabiu lub innych delikatnych materiałów. Takie tkaniny odznaczają się bardzo słabą oddychalnością i nie wchłaniają potu, który powstaje w czasie wysiłku. Trudno też oczekiwać, że koronka będzie odprowadzać wilgoć na zewnątrz. To z kolei powoduje powstawanie środowiska idealnego do rozwoju grzybów i bakterii. Bardzo niewskazane jest również noszenie stringów, które podczas dużej aktywności poruszają się i drażnią okolice intymne. W ten sposób możemy przenosić bakterie E.coli do cewki moczowej, co zazwyczaj kończy się jej zakażeniem. Najlepszym rozwiązaniem jest noszenie odzieży zaprojektowanej specjalnie z myślą o sportowcach. Jeżeli chcesz zaopatrzyć się w takie modele, koniecznie odwiedź sklep z bielizną Icebreaker.

Odpowiednie majtki

Bielizna powinna być wykonana z materiału przyjaznego dla skóry, ale też takiego, który dobrze wchłania wilgoć i transportuje ją do zewnętrznej warstwy. Takie właściwości posiadają produkty ze sklepu z bielizną Icebreaker.Dobrym rozwiązaniem jest zatem bielizna sportowa lub bawełniana. Starajmy się, aby nasza odzież nie była znoszona i rozciągnięta, ale zakładajmy te modele, które dobrze przylegają do ciała i mają odpowiedni kontakt ze skórą. Co ciekawe, to właśnie rozciągnięta bielizna powoduje najwięcej otarć i odparzeń.

Biustonosz

Aktywne panie muszą pamiętać nie tylko o majtkach, ale również o dobrym staniku. Kwestia ta jest bardzo ważna, ponieważ biust z reguły przeszkadza w uprawianiu sportu. Częste podskoki bez usztywnienia biustu mogą z czasem osłabiać tkankę skóry, co z kolei spowoduje utratę jędrności. Zapobiegnie temu dobry biustonosz, najlepiej sportowy, który jest zaprojektowany z myślą o sportsmenkach. Podparcia wymagają każde piersi, bez względu na rozmiar, ale nie oszukujmy się – panie z obfitym biustem będą musiały zwracać na to największą uwagę. Dzięki odpowiedniemu podparciu unikną bólu kręgosłupa i karku. Zawsze kupujemy te modele, które są maksymalnie dopasowane pod biustem. Jeżeli w tym miejscu masz np. 73 cm obwodu, musisz kupić stanik w rozmiarze 65 cm. Nie musisz się obawiać, że będzie za mały – ma lekko ściskać i dobrze przylegać do ciała. Bielizna musi być wykonana z materiałów przyjemnych dla skóry i dobrze odciągających wilgoć – tylko wtedy mocno przylegający biustonosz nie będzie powodował otarć. W sprzedaży są staniki oferujące różny stopień stabilizacji, przy czym im bardziej zaawansowane, tym są droższe. Jeżeli jednak biegasz, uprawiasz crossfit, albo intensywnie tańczysz zumbę, nie radzimy oszczędzać na tym elemencie garderoby. Wystarczy, że będziesz mieć w szafie jeden, ale za to dobrze dopasowany egzemplarz – takie oferuje m.in. sklep z bielizną Icebreaker  https://merino-sklep.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here