Co warto wiedzieć o koktajlach odżywczych?

Obecnie bardzo popularne jest prowadzenie takiego życia, aby ciało pozostawało zdrowe, piękne i szczupłe. W tym celu chodzimy na fitness, stosujemy specjalne diety i dbamy o to, aby zachować harmonię pomiędzy ciałem i umysłem. W ten trend doskonale wpisują się koktajle odżywcze, jako rodzaj zarówno smacznej przekąski, jak i samodzielnego, zdrowego posiłku. Jakie są ich zalety? Skąd czerpać pomysły na ich przygotowywanie?

Walory koktajli odżywczych

Koktajle odżywcze mają cały szereg zalet, dzięki którym stały się tak popularne. Dla wielu osób najważniejszą z nich jest po prostu smak: mieszanka owoców, mleka i dodatków, na przykład korzennych przypraw, przypada do gustu nawet tym osobom, które zazwyczaj niechętnie spoglądały na zdrowe, warzywne i owocowe posiłki.

Prawdziwe zalety koktajli może jednak odkryć każdy, kto nie tylko delektuje się nimi, ale świadomie wybiera je zamiast swoich posiłków lub jako ich uzupełnienie. Przede wszystkim koktajle odżywcze Formuła 1 są przygotowywane z myślą o osobach, mających specjalne wymagania dietetyczne. Może to być utrzymanie wypracowanej, szczupłej sylwetki, zrzucenie zbędnych kilogramów, ale także zdiagnozowane alergie pokarmowe. Oczywiście dwie pierwsze opcje są najbardziej popularną przyczyną sięgania po koktajl.

Właśnie z myślą o tych wszystkich osobach przygotowano specjalne mieszanki, stanowiące bazę prozdrowotnych napojów. Znalazły się w nich wszystkie niezbędne witaminy i minerały, aby organizm człowieka rozwijał się prawidłowo. Dzięki nim, a także niewielkiej ilości kalorii, sięgając po napój mamy pewność, iż jest bogatym w składniki posiłkiem, który jednocześnie nie spowoduje wzrostu wagi.

Duża zawartość białka decyduje o dwóch rzeczach: po pierwsze, pomaga odżywić, w tym korzystnie wpływa na budowę masy mięśniowej u osób, które systematycznie uprawiają sport. Po drugie, białko korzystnie wpływa na proces odchudzania, dlatego również każdy, kto walczy z nadwagą, powinien po nie sięgać.

Kolejna ich zaleta to wygoda i szybkość podania: mając przygotowaną profesjonalną bazę, wystarczy jedynie wsypać ją do szklanki i wymieszać z mlekiem. Gotowe! Na przygotowanie takiego śniadania wystarczy minuta, a dostarczy ono tyle samo, albo więcej wartości odżywczych, niż mozolnie przyrządzony, skomplikowany posiłek. A ilu z nas ma czas na to, by rano szykować sobie pełnowartościowe śniadanie?

Ostatnia zaleta koktajli to możliwość zakupu ich nowych, ulepszonych wersji, przeznaczonych dla alergików. Nie zawierają one soi, glutenu i laktozy, dzięki czemu każdy, kto cierpi na nietolerancję pokarmową, również będzie mógł cieszyć się smakiem i pozytywnym wpływem na zdrowie Formuły 1.

Pomysły na koktajle

A co w chwili, w której smak koktajlu powtarzającego się każdego dnia zacznie być już zbyt jednostajny? Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wzbogacić go i urozmaicić o własnoręcznie wybrane owoce lub inne dodatki. Co będzie najlepiej pasować do jednego z wybranych smaków, możecie przekonać się sami, wypróbowując produkty dostępne na stronie https://24fitclub.pl/kategoria-produktu/herbalife/produkty-podstawowe/koktajle-odzywcze. Potem wystarczy jedynie dodać do nich ulubione owoce i eksperymentować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here