Ekstremalnie Sportowy Weekend – idealny pomysł na imprezę firmową

Pracownicy XXI wieku są bardzo zestresowani i zmęczeni. Tysiące spraw związanych z pracą, a do tego obowiązki domowe i rodzinne sprawiają, że coraz częściej pojawia się syndrom wypalenia zawodowego. Warto do tego dodać także wyobcowanie i samotność, które coraz częściej towarzyszą ludziom robiącym karierę. To wszystko wpływa negatywnie na pracowników. Powstaje jednak pytanie „Co można zrobić, aby sytuacja się poprawiła?”. Naszą propozycją jest firmowy weekend.

Czy impreza firmowa to dobry pomysł?

Na to pytanie nie ma dobrej odpowiedzi. Wszystko zależy od pracowników. Jeśli lubią ze sobą przebywać i chcą spedzić wspólnie czas w innych niż zwykle okolicznościach, wówczas taki event firmowy może okazać się kołem zamachowym do dalszej pracy. Jeśli zaś wszyscy są do siebie wrogo nastawieni, to może się stać wręcz odwrotnie. Niemniej jednak, jak mówi przysłowie, „jak nie spróbujesz, to się nie dowiesz”. Dlatego warto choć raz zorganizować taki weekend dla pracowników i przekonać się na własnej skórze jak to będzie wyglądało w konkretnym przypadku.

Gdzie i jak zorganizować imprezę firmową?

Obecnie nie trzeba zbytnio zawracać sobie głowy organizacją wyjazdu dla pracowników. Wystarczy wybrać jedną z setek firm mających w ofercie imprezy integracyjne dla firm. Świetnym przykładem jest chociażby firma Sporty Ekstremalne 4×4, która od lat zajmuje się organizowaniem tego rodzaju wydarzeń. Decydując się na usługi tego przedsiębiorstwa można być pewnym, że weekend będzie prawdziwie ekstremalny.

Co można robić na wyjeździe integracyjnym?

Najczęściej wyjazdy integracyjne kojarzą  się z siedzeniem za barem i piciem na umór. Do tego dochodzi jeszcze plotkowanie i rozmowy o wszystkim i o niczym. Jednak nie zawsze tak musi być. Firma Sporty Ekstremalne 4×4 proponuje przede wszystkim imprezy plenerowe. Wyjazdy integracyjne, których większą część stanowią zawody oraz przygoda z ekstremalnymi sportami pozwalają zupełnie oderwać się od codziennego kieratu. Kto bowiem może pozwolić sobie w ciągu tygodnia pracy na jazdę rajdowymi pojazdami? Mało kto ma też okazję przejechać się amfibią. Jak można się spodziewać rajdy to przede wszystkim propozycja dla młodych mężczyzn, choć panie także sobie świetnie radzą w takich zawodach. Jeśli jednak grupa pracownicza jest bardziej zróżnicowana wiekowo i sprawnościowo można stworzyć specjalny program imprezy, który dostarczy zabawy i radości każdemu z jej członków. W przypadku wielu firm doskonale sprawdza się bieg ekstremalny  – Runmageddon , wyprawy samochodami terenowymi, quadami i side by side oraz paintball, strzelectwo czy pływanie na skuterach wodnych.

Współzawodnictwo i współpraca

Wiele atrakcji w jakie obfitują imprezy dla firm organizowane przez Sporty Ekstremalne 4×4 wymaga współpracy między poszczególnymi pracownikami firmy. Zabawy oparte są nierzadko na współzawodnictwie drużynowym. W takich zawodach, aby wygrać każdy z członków drużyny musi wykonać swoją część zadania. Nie zawsze są to trudne działania, czasami chodzi głównie o zabawę, a wygrana jest tylko symboliczna, niemniej jednak dzięki takim zabawom pracownicy firmy poznają się lepiej, muszą nauczyć się korzystać z umiejętności kolegów i przede wszystkim im zaufać. Za pierwszym razem bywa to trudne, jednak na kolejnych wyjazdach firmowych okazuje się, że współpraca i współzawodnictwo to cechy, które doskonale wiążą się ze sobą.

Poza sportem – miła atmosfera

Imprezy integracyjne dla firm nie mogą składać się jedynie z ekstremalnych wyzwań sportowych. Konieczna jest także dobra zabawa i miło spędzony wspólnie czas. To wszystko gwarantują pikniki firmowe. Dodatkową atrakcją może okazać się przejażdżka na rowerze, który skręca tam gdzie chce czy gry towarzyskie. Wszystko razem sprawia, że pracownicy mogą zrelaksować się w miłej atmosferze.

Gdzie szukać dobrych firm organizujących imprezy dla firm?

Firmy zajmujace się organizają imprez firmowych można znaleźć praktycznie w całym kraju. Jeśli spotkanie integracyjne ma się odbyć niedaleko siedziby przedsiębiorstwa warto poszukać przedsiębiorstw oferujących swoje usługi na danym terenie. Jeśli pracownicy mają ochote na ekstremalne wrażenie lepiej wybrać się w okolice Łodzi. To właśnie tutaj dostępny jest obiekt sportowy o pow. 30ha, z torem off-road, zapleczem gastronomicznym i sanitarnym. Tutaj też można liczyć na doskonałą zabawę i miło spędzony czas wśród współpracowników, którzy stają się kolegami.

Zapraszamy www.sportyekstremalne4x4.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here