jak umyć frytkownice

Zastanawiasz się nad zakupem frytkownicy? Jednak perspektywa mozolnego i trudnego czyszczenia tego sprzętu (i to po każdym jego użyciu) sprawia, że chcesz to jeszcze raz bardzo dokładnie przemyśleć?

Przekonaj się, że to wcale nie jest aż tak trudne! Poznaj nasze aż 3 sprawdzone sposoby na to, w jaki sposób umyć frytkownicę.

#1 Mycie frytkownicy przy pomocy płynu do naczyń

Połącz płyn do mycia naczyń oraz gorącą wodę (około 90 stopni Celsjusza), a następnie umieść ją we frytkownicy. Poczekaj około 20 – 30 minut, aż mikstura zacznie działać. Jeśli po tym czasie zauważysz, że nie cały brud udało się wyeliminować – całą czynność powtórz jeszcze raz.

Gdy już pozbędziesz się pozostałości brudu i tłuszczu – umyj całość ponownie, ale tym razem tylko przy pomocy ciepłej wody.

#2 Czyszczenie frytkownicy przy użyciu sody

Stwórz specjalną gęstą pastę – łącząc ze sobą wodę, sok z cytryny oraz oczywiście – sodę oczyszczoną. Nałóż ją na zabrudzone miejsce, a następnie poczekaj około 15 – 20 minut, aż całość zacznie działać. Na koniec zmyj pozostałości przy użyciu bieżącej wody.

#3 Mycie urządzenia za pomocą octu

Przygotuj specjalny roztwór (łącząc ocet oraz wodę w proporcji 1 do 1), wlej go do komory frytkownicy, a następnie uruchom urządzenie – podgrzewając je do około 70-80 stopni Celsjusza (nie więcej!).

Ocet zacznie działać po pewnym czasie. Dlatego Twój sprzęt powinien zostać włączony przez około 5 – 15 minut. Gdy zauważysz, że po tym czasie tłuszcz i inne zabrudzenia zaczęły się rozpuszczać – wyłącz urządzenie i poczekaj, aż ostygnie.

Na koniec pozostanie Ci tylko usunięcie pozostałości i odłożenie frytkownicy na miejsce. Do czasu, aż znowu zechcesz cieszyć się przepysznymi potrawami.

A może wolisz frytkownicę, która jest jeszcze prostsza w pielęgnacji?

Szukasz frytkownicy, która jest nie tylko łatwa w czyszczeniu, ale przede wszystkim – daje praktycznie nieograniczone możliwości kulinarne?

Odpowiedź na Twoje potrzeby może stanowić powietrzna frytkownica marki 4Swiss, dzięki której nie tylko usmażysz, ale również podgrzejesz, osuszysz, upieczesz, a nawet zgrillujesz wiele potraw.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here