Jak wybrać szkolenia AFF?

0
2702

Szkolenia AFF, czyli przyspieszone szkolenia dające możliwość wykonywania skoków jedynie pod okiem instruktora i w przyszłości przygotowujące do stania się samodzielnym skoczkiem są dzisiaj coraz bardziej popularne. Jednak wiadomo – skoki spadochronowe to sport niebezpieczny, wybierzmy zatem dobre szkolenia AFF. Na co zwrócić uwagę?

1) Internet prawdę Ci powie

Przede wszystkim warto zajrzeć do Internetu i sprawdzić, jakie firmy w naszym sąsiedztwie oferują szkolenia AFF. Następnie zobaczmy dokładnie, jak przedstawia się ich oferta, ile skoków obejmuje szkolenie AFF, kto jest instruktorem, jak podchodzi się w danej szkole do kwestii bezpieczeństwa np. do obowiązkowości badań lekarskich.

W tym momencie podkreślmy, że naprawdę chodzi o nasze życie – nie wybierajmy zatem szkół, w których deklaruje się,że szybko zaczniemy skakać samodzielnie, które odmawiają podania sprzętu, z jakiego korzystają itd. Warto także sprawdzić daną szkołę od szkoleń AFF na różnych forach – czy ma dobre opinie, czy uznawana jest za bezpieczną itd.

2) Wizyta w firmie od szkoleń AFF

Kiedy już wybierzemy najbardziej odpowiadającą nam firmę pamiętajmy, aby wszystkiego nie załatwiać telefonicznie. Pojedźmy na miejsce, dopytajmy, jak wyglądają tu szkolenia AFF, co musimy zrobić, pogadajmy z instruktorami, sprawdźmy, czy mamy do nich zaufanie. To są naprawdę ważne sprawy – nie bagatelizujemy ich.

Dobrym pomysłem jest także wykonanie nawet pojedynczego skoku w danej szkole. Dzięki temu lepiej poznamy sprzęt i dowiemy się, czy danej firmie możemy zaufać. Pamiętajmy także, że szkolenie AFF nie daje nam od razu uprawnień do samodzielnych skoków. Z dużym prawdopodobieństwem zaś zostaniemy na dalsze skoki w miesjcu, w którym robiliśmy kurs AFF. Jeśli będzie tam ciekawa atmosfera a ludzie będą się lubić, to i my poznamy ciekawych przyjaciół!

3) Nasze przygotowanie do szkolenia AFF

Na koniec pamiętajmy o tym, że sami musimy przygotować się do szkolenia AFF. Nie chodzi tu o strój, który po prostu musi być wygodny czy o sprzęt, który zapewnia firma.

Przede wszystkim musimy być pewni swojej decyzji. Ponadto zwróćmy uwagę na nasz stan zdrowia – nie skaczmy, jeśli coś się dzieje Pamiętajmy także, że najlepiej dla naszych umiejętności i dla naszej wiedzy jest skończyć kurs w dwa miesiące. Zarezerwujmy zatem odpowiednio wcześniej czas na szkolenie AFF.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here