Zbilansowany jadłospis to podstawa dobrego samopoczucia, świetnej kondycji zdrowotnej oraz pięknej sylwetki. Ostatnio na topie okazują się koktajle odchudzające, które robią w świecie miłośników fit lifestyle prawdziwą furorę. O plusach regularnego spożywania cudotwórczych napojów więcej w poniższych fragmentach.

Tak, tak i jeszcze raz tak


Zdecydowane „tak” stawiamy jako odpowiedź na pytanie, czy warto uwzględniać warzywno-owocowe mikstury w codziennej diecie. Po pierwsze, zaletą numer jeden jest ich niska kaloryczność, a także niewielka zawartość tłuszczu. Po drugie, koktajle odchudzające są pełne odżywczych składników, stanowiąc istną bombę witaminową, a co za tym idzie dostarczając organizmowi komplet niezbędnych składników. Po trzecie, sytość – nic tak nie „zapycha”, oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu, jak napój mający w składzie smakowite produkty, prosto z natury. Nieprzypadkowo zatem – w szczególności na Zachodzie – zrodził się trend na wykorzystywanie koktajli odchudzających jako stałego komponentu diety celebrytów.

Rozmaite warianty


Nie lubisz szpinaku? Ciężko jest Ci znaleźć dobrej jakości jarmuż? Nie przepadasz za ananasem? Nic straconego, bowiem wariantów dietetycznych koktajli naprawdę jest nieskończona ilość, więc każdy jest w stanie znaleźć optymalną dla siebie recepturę, by pić nie tylko dla zdrowia, ale i ze smakiem. Odchudzające mikstury można testować na różnorodne sposoby- na bazie mleka krowiego, napoju roślinnego, samych owoców bądź samych warzyw, pomieszania owoców z warzywami, wody, suplementów. Z reguły takie kolorowe drinki odznaczają się ogromną zawartością białka, dlatego po wypitej do dna szklance mamy uczucie pełności żołądka na kilka długich godzin. To świetna alternatywa dla osób mających kłopot z systematycznym spożywaniem posiłków. Po kubek z koktajlem można bez problemów sięgnąć w dowolnym momencie, nawet będąc w biegu. Bezwzględnie trzeba zatem przyznać, iż dietetyczne mixy to złoty środek na otyłość, podjadanie między posiłkami, a także w pewnym sensie uproszczenie nierzadko dość skomplikowanego w naturalnej, klasycznej postaci procesu odchudzania.

Wygodniej niż standardowo


Chcąc zrzucić zbędne kilogramy w tradycyjnej formie, to jest redukując ilość jedzonych produktów spożywczych, czy zwiększając aktywność fizyczną, trzeba uzbroić się w cierpliwość, bowiem wymaga to czasu, chęci i samozaparcia. Z koktajlami odchudzającymi jest natomiast znacznie łatwiej, ponieważ wprowadzając je do stałego jadłospisu, nie jesteśmy zmuszeni notorycznie, obsesyjnie wyliczać kalorii. Nie musimy także non stop sprawdzać wagi pokarmów, czy też obawiać się o ewentualne skutki uboczne typu odwodnienie, do którego częstokroć dochodzi u osób intensywnie ćwiczących i poświęcających mnóstwo czasu na wyczerpujące organizm treningi.

Dla ambitnych i leniwych


Podczas gdy wyprawa na siłownię wymaga nakładu czasu, a przede wszystkim silnej motywacji, odstawienie cukru czy glutenu radykalnej metamorfozy i przewrotu dotychczasowej diety do góry nogami, uwzględnienie w diecie koktajli odchudzających to kolokwialnie mówiąc – bułka z masłem. Nie jest to coś, po co będziesz sięgać na siłę, nie mogąc się przemóc, a wręcz odwrotnie- pyszne, słodkie owoce, odpowiednio skomponowane warzywa, ciekawie smakujące dodatki, a także wielorakie możliwe opcje serwowania – na zimno, na ciepło, na wodzie, mleku itd. To wszystko sprawia, że mikstury warzywno-owocowe są po prostu dużym urozmaiceniem klasycznego, często nudnego jadłospisu. Znacznie ciężej jest sięgnąć po rukolę i zjeść ją w „surowej postaci” niż spożyć w przepysznym koktajlu. Z myślą o zapracowanych bądź wygodnickich, na rynku od pewnego czasu dostępne są rozliczne preparaty gotowe, które nie wymagają żadnej fatygi, a wybór smaków jest niesamowicie bogaty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here