Lato za pasem, a Ty wciąż mentalnie tkwisz w przedwiośniu? To najwyższy moment, aby skorzystać z ciepłych promieni słońca i zadbać nie tylko o swoją figurę, lecz również zdrowie. Sprawdzimy, jaka odzież sportowa męska (http://bentersport.pl/kategoria/on) będzie najodpowiedniejsza na treningi i aktywność w ciepłe dni!

Czy dresy męskie to absolutne must-have każdej szafy?

Niezależnie od podejmowanej przez nas dyscypliny sportu, wykształciły się konkretne kanony wykorzystywanej odzieży. Treningi piłkarskie mogą kojarzyć się z zupełnie innych sprzętem, jak jazda na rowerze czy ćwiczenia na siłowni. Ale czy na pewno? Bez wątpienia za główne z elementów sportowej garderoby uznamy koszulki męskie o właściwościach termoaktywnych, o wygodnym kroju i solidnym materiale, odpowiednie spodnie, szorty bądź legginsy, a także obuwie. Jak zatem znaleźć złoty środek pomiędzy różnymi dyscyplinami, nie wydając fortuny na zbędne dodatki i osprzęt? Zwykło się uznawać, że najprostsze rozwiązania bywają najbardziej udane. Podobnie możemy sądzić w przypadku odzieży na amatorskie treningi joggingu czy gry w siatkówkę. Bazę mogą tutaj stanowić – w zależności od pogody i temperatury – dresy męskie o wygodnym kroju (najlepiej ze zwężającymi się nogawkami) oraz przewiewnym materiale, a także najlepiej techniczne koszulki męskie, które będziemy mogli wykorzystać do różnych aktywności. Warto postawić na elementy odblaskowe wtedy gdy biegamy, a na dłuższy krój, gdy chcemy wykorzystać tę odzież podczas górskich wędrówek. Mamy pewność, że tego typu koszulka doskonale zastąpi nam bieliznę termoaktywną odprowadzając wilgoć lepiej, aniżeli klasyczna bawełna. W zależności od temperatury, do wieczornych przebieżek o chłodniejszej porze, możemy wybrać wspomniane już dresy męskie lub legginsy techniczne. Pamiętajmy jednak, że mając na uwadze wysoką intensywność treningu, spodnie wykonane z bawełny mogą dłużej odprowadzać wilgoć. Gdy stawiamy jednak na krótkie szorty w stylu vintage, wentylacja przebiegnie szybciej.

Wygodne obuwie, koszulki męskie i dobry nastrój

Z nawale ogromu sprzętów sportowych i coraz to nowszych modeli odzież sportowej męskiej i nie tylko, starajmy się zachować umiar. Wykorzystujmy te elementy garderoby, które będziemy mogli ubrać nie tylko podczas kilku meczy piłkarskich, lecz również joggingu, treningu na siłowni czy przejażdżki rowerowej. Stawiajmy ponadto na wygodę i oceniajmy poziom intensywności zajęć, gdyż bez wątpienia profesjonalni biegacze czy kolarze, będą potrzebować bardziej zaawansowanych modeli odzieży. Lato i sezon plażowy za pasem, dlatego ruszajmy się na zdrowie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here