Rowery elektryczne - kilka praktycznych porad

Wielu amatorów jazdy na rowerze na modele wyposażone w silnik elektryczny patrzy z dystansem. Są cięższe, trzeba wygospodarować na nie większy budżet. To wszystko prawda. Mają jednak duży potencjał i jazda na nich może przysporzyć dużo frajdy oszczędzając nasze mięśnie.

Rower elektryczny jest świetnym sprzętem dla osób, które lubią pokonywać duże dystanse. Dobrze sprawdzają się zarówno w przestrzeni miejskiej, jak i poza nią. Nic więc dziwnego, że zyskują coraz większe grono zwolenników na naszym rynku, chociaż jeszcze nie tak duże jak widoczne jest to na ulicach innych europejskich miast.

E-rowery – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Pamiętajmy o tym, że rowery elektryczne są na pewno znacznie cięższe niż ich niezautomatyzowane odpowiedniki. Z tego względu trzeba mieć na uwadze to, że muszą być wyposażone w dobre hamulce – zarówno na przednim, jak i na tylnym kole. W wielu modelach można też spotkać hamulce tarczowe. Kolejna kwestia, to opony. Tutaj warto pomyśleć o nieco szerszych, bądź specjalnie dobranych pod kątem rowerów elektrycznych. Zwróćmy także uwagę na amortyzatory. Amatorzy kolarstwa górskiego czy szybszej jazdy po mieście na pewno będą zadowoleni z umieszczonych przy widelcu, tylnym kole a nawet sztycy. Zapewnią lepszą stabilność podczas jazdy po wyboistych drogach. Jeśli boimy się o większą wagę, to robimy to zapełnienie potrzebnie. Pomocniczy napęd elektryczny z powodzeniem sobie z nią da radę.

Na koniec model. Który lepszy – Pedelec czy S-Pedelec. To jest już kwestia indywidualna  Najpopularniejszym modelem jest pierwszy. Jeśli chcemy uzyskać z jego pomocą wspomaganie, będziemy musieli naciskać na pedały. Jeśli tego nie zrobimy, możemy się z nim pożegnać. Ich maksymalna moc silnika to 250 W. leistet. To dobre rozwiązanie dla posiadaczy dzieci. Te modele przystosowane są do przewożenia ich w specjalnych przyczepkach rowerowych.

S-Pedelec to szybsza wersja. To wiąże się też z większą odpowiedzialnością. Polskie prawo kwalifikuje je jako motorowery. Musimy więc być posiadaczami prawa jazdy w kategorii co najmniej AM. Konieczne będzie także wyrobienie tablic rejestracyjnych oraz ubezpieczenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here