Wybór odpowiedniej akademii piłkarskiej

Szkoła piłki nożnej jest powołana w celu rozwijania umiejętności (nie tylko tych sportowych) młodych piłkarzy.

W krajach zachodnich z dużymi tradycjami piłkarskimi, szkoła piłki nożnej jest prowadzona przez każdy większy klub piłkarski. Również w Polsce obserwujemy szybki wzrost ilości profesjonalnych akademii przeznaczonych dla młodych adeptów footballu.

W głowie rodzica może pojawić się wiele pytań dotyczących posłania dziecka do takiej szkółki piłkarskiej. Zazwyczaj słychać pytanie dotyczącego odpowiedniego wieku dziecka, w którym może już być on członkiem akademii piłkarskiej. Pytanie, na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi, należy się jednak przestrzegać przed bezustannym przekładaniem tej decyzji. 10 – latek lub też 10 – latka są już na ogół fizycznie i psychicznie gotowe by zacząć brać udział w zajęciach sportowych pod okiem odpowiednich specjalistów.

Przed posłaniem dziecka do szkółki należy sprawdzić program szkoleniowy danego ośrodka. Niektóre szkółki kładą nacisk na ogólną radość i zabawę młodocianych zawodników, inne zaś już od najmłodszych lat skupiają się na rozwoju umiejętności piłkarskich.

Najlepiej gdy szkółka znajduje się blisko miejsca zamieszkania, co jednak w Polsce możliwe jest jedynie w okolicach największych aglomeracji. Ważne jest też ile treningów tygodniowo odbywa się w danej akademii piłkarskiej i w jaki sposób są one łączone z normalnymi zajęciami lekcyjnymi.

Jak w każdej sytuacji dotyczącej wyboru, warto też zaczerpnąć opinii znajomych oraz opinii w Internecie dotyczących poszczególnych szkółek piłkarskich. Warto także przyjrzeć się wszystkim aspektom funkcjonowania wybranych szkółek. Bardzo istotna jest tutaj rola trenera. Trener będzie miał wielki wpływ na rozwój umiejętności jak i osobowości podopiecznych, dlatego też warto go lepiej poznać. Odpowiedni trener powinien być właściwie przeszkolonym i doświadczonym fachowcem o nieposzlakowanej opinii. Ważne jest także to, aby miał on odpowiednie podejście do dzieci. Równie duże znaczenie ma odpowiednia infrastruktura tj. nowoczesna baza treningowa i dostępny dla młodych piłkarzy sprzęt sportowy. Przykładowo słabo przygotowane nawierzchnie murawy mogą przyczynić się do powstawania mniejszych lub większych kontuzji. Należy także sprawdzić, w jakim stanie są zadaszone hale, w których piłkarze będą trenować w okresie zimowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here