Od dawien dawna wiadomo, że w Polsce sportem narodowym jest piłka nożna. Niektórych to dziwi, zwłaszcza, że polskie kluby, a zwłaszcza polska reprezentacja w piłce nożnej jakieś sukcesy na skalę międzynarodową zaczęła odnosić dopiero stosunkowo niedawno, po kilkudziesięciu latach naprawdę słabej gry.

Jednak w piłce nożnej jest coś takiego, co przyciąga. W piłkę nożną grają też chyba wszystkie dzieci, które lubią spędzać czas aktywnie. Może to pod wpływem właśnie tego swoistego uwielbienia do piłki nożnej, które widać w mediach i podczas wielkich wydarzeń sportowych. Na pewno jednak ma spore znaczenie fakt, że piłka nożna jako taka nie jest wcale takim najdroższym sportem. W zasadzie to powiedzieć nawet można, że jest sportem bardzo tanim. W dodatku też bardzo promowanym. Dlatego w dzisiejszych czasach nikt nie ma problemu z grą – Orliki są nawet w bardzo małych miejscowościach. Nie jest trudno znaleźć porządne boisko do piłki nożnej. Zresztą piłka nożna ma to do siebie, że można grać nawet na trawiastych terenach, które nie do końca są boiskami. Chociaż oczywiście dużo lepiej gra się na terenach, które są do tego przystosowane.

Lato z piłką? Doskonały pomysł!

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszą się obozy piłkarskie. Nie może to dziwić – w końcu nie dość, że sport to zdrowie to jeszcze, jak zostało już powiedziane, piłka nożna cieszy się ogromnym powodzeniem wśród dzieci i nastolatków. Dlatego kolonie piłkarskie są często tak bardzo oblegane, że istnieje konieczność tworzenia kolejnych turnusów i grup. To zdecydowanie powód do radości. Bardzo miło jest mieć świadomość, że ci wszyscy eksperci zatroskani losami społeczeństwa, którzy biją na alarm, mówiąc o epidemii otyłości, o tym, że dzieci się nie ruszają, nie wychodzą z domu i nie ćwiczą – mylą się. Bo dzieci bardzo chętnie ćwiczą i uprawiają sport. Należy je tylko odrobinę pokierować – w końcu dziecko to nadal tylko dziecko i potrzebuje wsparcia i porady od osoby dorosłej, od swoich rodziców. Nie warto marnować potencjału, który tkwi w dzieciach. Warto natomiast wykorzystać fakt, że dzieci uwielbiają się ruszać i pozwolić im wyładować energię podczas biegania za piłką. Zwłaszcza podczas wakacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here