Bieganie w męskim stylu

Bieganie stało się w ostatnich latach wyjątkowo modnym sportem. Może być uprawiane zarówno w klubie fitness, na bieżni, jak również w terenie. Każdy z tych sposób spędzania wolnego czasu ma swoje zalety, a przede wszystkim poprawia kondycję i zdrowie. Aby jednak nie narazić się na kontuzje, należy pamiętać o odpowiednim obuwiu. Jakim? Popatrzcie sami!

Podłoże, po którym biegamy

Podłoże, na którym będą uprawiane ćwiczenia, odgrywa znaczącą rolę podczas wybierania obuwia do biegania. Jeśli sport uprawiany jest na bieżni, to warunki zawsze są porównywalne i nie ma obawy o to, iż będą niesprzyjające. Jeśli jednak wybór padł na bieganie w terenie, spodziewać można się częstych zmian aury, od gorącego lata aż po zimowe mrozy. Na drodze pojawiać mogą się także różne nawierzchnie, zaczynając od miejskiego asfaltu czy kostki brukowej, a na nieutwardzonych leśnych ścieżkach kończąc.

W szczególności decydując się na bieganie w terenie, należy brać pod uwagę to, co może wydarzyć się w trakcie uprawiania sportu. Mokra, śliska nawierzchnia, wystające korzenie drzew, kamienie i piasek – wszystko to może dodatkowo obciążyć stawy. Każda nierówność i zmiana przyczepności może także doprowadzić do upadku. Dlatego należy zadbać przede wszystkim o dobrą przyczepność oraz amortyzację wstrząsów.

Amortyzacja

Za odpowiednią amortyzację podczas biegania odpowiada specjalna, miękka podeszwa, która odpowiednio sprężynuje przy każdym kroku. Dzięki temu poprawia ona komfort biegu i sprawia, że stopy i stawy są mniej narażone na wstrząsy i przeciążenia. Taką technologię oferują między innymi buty asics męskie, model Asics Gel Nimbus 21 LS. Zastosowany w nich żel na pewno sprawi, że każdy krok będzie prawdziwą przyjemnością. Posłużą zarówno osobom początkującym, dając im komfort i zachęcając do dalszych wysiłków, jak również zaawansowanym, pozwalając na pokonywanie maratonów.

Przyczepność

Wybierając się na jogging w terenie, należy zadbać również o przyczepność obuwia do każdego rodzaju podłoża, jakie możemy napotkać. Prawdziwi mężczyźni nie poddają się nawet w jesienno-zimowym sezonie, dlatego powinni pamiętać o śliskich liściach, zamarzniętych kałużach i ukrytych pod śniegiem wertepach.

Odpowiedzią na takie potrzeby są buty Asics Gel Sonoma 4 G-TX, które oferuje sklep dla biegaczy Runshop.pl. Posiadają agresywny protektor, dzięki któremu nawet jesień i las nie będą stanowiły zagrożenia dla zdrowia podczas biegu. Również wzmocniona, bezszwowa konstrukcja zapiętka jest specjalnie dostosowana do potrzeb biegaczy, pokonujących kilometry w terenie. Dzięki niej noga otrzymuje odpowiednią stabilizację w czasie sportu. Dodatkowym atutem jest cholewka z membraną Gore-Tex, zapewniająca ochronę przed wilgocią, a jednocześnie pozwalająca na oddychanie stopy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here