buty MTB

Każdy, kto podchodzi do kolarstwa bardziej poważnie, prędzej czy później rozważy zakup profesjonalnych butów MTB. Jest to typ obuwia sportowego przeznaczonego do jazdy na rowerze. Sprawdza się dużo lepiej od klasycznego obuwia turystycznego, mimo iż nie musi wcale więcej kosztować. A jakie buty rowerowe MTB kupić? Na co należy zwrócić uwagę w tym przypadku?

Teoretycznie wielu kolarzy, nawet tych zawodowych, na co dzień jeździ w zwykłych butach turystycznych i bardzo je sobie chwali. Łatwo można jednak dostrzec, że obuwie MTB oferuje sportowcom znacznie więcej. Przede wszystkim gwarantuje im nieoceniony komfort. Aby jeszcze bardziej go podnieść, koniecznie należy wybrać dla siebie buty w odpowiednim rozmiarze. Najlepiej przymierzyć je w sklepie stacjonarnym i przejść się w nich kilka minut, by zobaczyć, czy nie są one za ciasne i czy jednocześnie ściśle przylegają do stopy. Buty MTB na rower górski można oczywiście zamówić również przez Internet. W takim przypadku należy wcześniej dokładnie zmierzyć swoje stopy, by następnie wybrać właściwy rozmiar wkładki buta. Niektórzy specjalnie kupują lekko za luźne obuwie, ale nie jest to najlepsze rozwiązanie. Takie buty nie pozwolą na wygenerowanie maksymalnej energii.

Kolarz, który po raz pierwszy w życiu weźmie do ręki buty MTB, prawdopodobnie zdziwi się ich poziomem twardości. Są one znacznie twardsze i sztywniejsze od klasycznych butów turystycznych. Z tego względu w butach turystycznych człowiekowi jest na ogół wygodniej, gdy porusza się on po płaskiej powierzchni. Wszystko zmienia się w momencie wejścia na rower. Nagle okazuje się, że te sztywne i pozornie niewygodne buty gwarantują stopom i jednocześnie całej sylwetce dużo lepszą stabilizację. Dbają także o amortyzację. Pozwalają jeździć po bardzo zróżnicowanym terenie, nawet tym mocno górzystym czy pagórkowatym. Z tego właśnie powodu obuwie typu MTB to inaczej buty rowerowe do kolarstwa górskiego. Fantastycznie sprawdzają się one nawet w ekstremalnych warunkach, o czym wielu kolarzy mogło się już przekonać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here