Biustonosz sportowy

Każda miłośniczka aktywności fizycznej powinna mieć w swojej szafie wysokiej jakości biustonosz sportowy, który często determinuje poziom komfortu podczas treningu. Wiele kobiet rozpoczynających swoją przygodę ze sportem ćwiczy w standardowych biustonoszach, które nie dają takiej stabilności i wygody jak modele zaprojektowane specjalnie na potrzeby kobiet aktywnych. Wybór odpowiedniego biustonosza sportowego nie należy do najprostszych, jednak dzięki kilku wskazówkom można znacznie sprawniej przejść przez zakupy.

Biustonosze sportowe – dlaczego warto go mieć?

Podstawowym argumentem przemawiającym za zakupem porządnego stanika sportowego jest oczywiście wygoda. Podczas biegania, treningu na siłowni czy innych aktywności fizycznych piersi poruszają się ze zróżnicowaną częstotliwością, co często przyczynia się do odczuwania dyskomfortu, a nawet bólu. Wysokiej jakości biustonosz sportowy, w który możemy się zaopatrzyć m.in. u polskiej marki odzieży sportowej Caraptree, pozwala zamortyzować drgania i ograniczyć ruch biustu do minimum.

Co ważne, inwestycja w porządny stanik sportowy to nie tylko kwestia większego komfortu noszenia. Biust, w porównaniu z większością partii naszego ciała nie jest zbudowany z mięśni, a jedynie ze skóry, tkanki tłuszczowej i wiązadeł Coopera, czyli rodzaju tkanki łącznej. Podczas intensywnego ruchu są one narażone na nadmierne rozciągnięcie, przez co piersi tracą na elastyczności i tracą swój atrakcyjny kształt.

Sportowy stanik – jaki rodzaj wybrać?

Producenci odzieży sportowej oferują możliwość wyboru spośród kilku rodzajów staników sportowych, dzięki czemu dopasowanie konkretnego modelu do rozmiaru i kształtu biustu staje się znacznie łatwiejsze. Dla kobiet z biustem o miseczce A i B polecane są staniki sportowe kompresyjne, które nie posiadają wydzielonych miseczek, a jedynie jedną wspólną część materiału, który przytrzymuje piersi przy ciele. Kobiety z bardziej obfitym biustem powinny zainwestować w biustonosz z wysokim wsparciem, który dobrze radzi sobie ze stabilizacją piersi o miseczce C i D, ale równie świetnie utrzymuje nieco mniejszy biust.

Sportowy biustonosz – materiał

Na rynku można znaleźć staniki sportowe wykonane z coraz lepszej jakości materiałów, co przekłada się na komfort ich noszenia. Wybierając sportowy biustonosz warto zwrócić szczególną uwagę na jego przewiewność oraz obecność technologii odprowadzającej wilgoć. Nie bez znaczenia jest również gęstość splotu oraz design stanika, zwłaszcza jeśli chcemy, aby był on widoczny pod warstwą topów damskich, które nawiasem mówiąc również powinny przepuszczać powietrze i nie pochłaniać potu.

Sportowe biustonosze – obwód i ramiączka

Przy wyborze idealnego biustonosza sportowego warto zwrócić uwagę na jego obwód pod biustem oraz rodzaj zastosowanych ramiączek. Obwód stanika do ćwiczeń powinien być nieco mniejszy niż w przypadku biustonoszy codziennych, ale nie powinien przy tym obcierać skóry czy ograniczać ruchów. Jeśli chodzi o ramiączka – nie powinny wpijać się w ciało, ale też nie mogą być zbyt luźne. Jak sprawdzić, czy ramiączka w staniku sportowym są dobrze wyregulowane? Po założeniu wystarczy je lekko naciągnąć – jeśli kciuk swobodnie się mieści, długość ramiączek jest odpowiednia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here