Najpierw masa, potem rzeźba! To powiedzenie jest szczególnie popularne, ma zresztą w sobie ziarnko prawdy. Czy wiesz, w jaki sposób budować masę mięśniową i jakie są najczęstsze problemy z jej budową?
Masa mięsniowa- dlaczego chcemy ją budować?
Coraz częściej spotykamy się z osobami, które są zainteresowane budowaniem masy mięśniowej. Dlaczego chcemy ją budować? Nie chodzi jedynie o siłę, choć przyrost masy mięśniowej rzeczywiście wpływa na fizyczną siłę. Często chodzi o wyrzeźbienie ciała, spalenie nadmiernej tkanki tłuszczowej i zastąpienie jej zdrowymi, silnymi mięśniami. Aby redukcja tkanki tłuszczowej była możliwa, konieczne jest wykonywanie wielu ćwiczeń i treningów.
Budowanie masy mięśniowej
Aby zwiększyć masę mięśniowa, nie wystarczy jedynie zażywać suplementy. Konieczne jest odbywanie treningów, które pozwalają na wyrzeźbienie ciała. Budowaniu masy mięśniowej sprzyjają ćwiczenia fizyczne, ale także odpowiednia dieta. Od ilości aktywności aktywności fizycznej w duże mierze zależne są osiągnięte efekty. Ćwiczenia siłowe można wykonywać na siłowni, ale równie dobrze można wykonywać je także w domu.
Problemy z budowaniem masy mięśniowej
Najprostszym sposobem, by zwiększyć masę mięśniową jest jedzenie więcej niż dotychczas. Wystarczy regularna nadwyżka kaloryczna, by masa ciała się zwiększyła. Pamiętaj jednak, że masa mięśniowa nie jest tym samym, co ogólna masa ciała. Mówiąc o masie ciała, bierzemy pod uwagę mięśnie, ale także tkankę tłuszczową. Im większe wydatkowanie energii, tym masa ciała będzie mniejsza. Aby jednak wzmocnić mięśnie, konieczne jest wykonywanie ćwiczeń minimum 3 razy w tygodniu.
Wiele osób skarży się, że pomimo wzrostu masy ciała, nie zaobserwowano wzrostu masy mięśniowej. Chodzi tutaj o znaczenie ruchu i ilości aktywności fizycznej. Problem z budowaniem masy mięśniowej można więc rozwiązać zazwyczaj poprzez zmianę trybu życia i zmianę ilości wykonywanych ćwiczeń fizycznych.
Jak budować masę mięśniową?
Jeżeli marzy Ci się umięśniona sylwetka, musisz włożyć w nią sporo pracy. Podstawą jest trening siłowy. Trenować można także w domu, więc brak siłowni nie jest żadną wymówką. Ciekawym rozwiązaniem jest także trening FBW, mający na celu redukcję tkanki tłuszczowej i wzmocnienie masy mięśniowej. Oprócz ruchu, który jest elementem nieodzownym, konieczna jest także dieta z nadwyżką kaloryczną. Chodzi o dostarczanie organizmowi więcej kalorii, niż jesteśmy w stanie zużyć w danej chwili. Jeżeli masz jakieś pytania, skontaktuj się z naszymi specjalistami tutaj: zapytaj.sfd.pl.