Części rowerowe

Jeśli zależy nam na niezawodności sprzętu i wysokim komforcie jazdy, powinniśmy zaopatrzyć się w jakościowe akcesoria i części rowerowe. Nawet jeśli nie jeździmy wyczynowo, warto pamiętać o regularnej konserwacji i wymianie elementów eksploatacyjnych w rowerze. W końcu nie ma nic gorszego niż niesprawny rower, który będzie nam uprzykrzał jazdę lub uniemożliwiał jej kontynuowanie.

  1. Części rowerowe i regularny przegląd
  2. Internetowy sklep rowerowy

Pamiętaj, że regularne dbanie o rower może wydłużyć jego żywotność.

Części rowerowe i regularny przegląd

Jeśli chcemy być pewni, że nasz rower jest w odpowiedniej kondycji, powinniśmy pójść do serwisu na przegląd rowerowy lub wykonać taki przegląd samodzielnie. Jeśli w trakcie przeglądu okaże się, że jakieś części w naszym rowerze potrzebują naprawy lub wymiany, wówczas dobrze jest przejrzeć bogatą ofertę sklepów internetowych z częściami do rowerów (np. tutaj: https://iroman.pl/Hamulce-i-akcesoria-c32) i znaleźć potrzebne części rowerowe oraz niezbędne akcesoria do naprawy.

Odpowiednie akcesoria rowerowe odczuwalnie poprawiają komfort jazdy. Ergonomiczne chwyty kierownicy pozwalają poczuć ulgę w nadgarstkach w trakcie pokonywania dłuższych tras. Na kierownicę w szosówce warto wybrać owijki, poprawiające chwyt (nie powodują otarć na dłoniach po intensywnym treningu). Również właściwie dobrane siodełko z elastomerem na amortyzowanej sztycy zapewni dobre podparcie dla naszego kręgosłupa. Będziemy mogli utrzymywać zdrową pozycję w trakcie jazdy, co pozwoli nam zwiększyć nasze osiągi.

Odpowiednio dobrane przerzutki zapewnią właściwe wsparcie dla sprzętu w trakcie jazdy w trudnym terenie. Warto też regularnie czyścić linki i przewody hamulcowe, a w razie konieczności wymieniać. Jeśli zależy nam na lepszym tłumieniu drgań i poprawie sterowności, możemy w naszym rowerze wymienić amortyzator (w jeździe górskiej doskonale sprawdzi się powietrzny o wyższym skoku). Nowy mechanizm korbowy to lepsze osiągi w rowerze szosowym lub lepszy transfer energii (rowery MTB). Następnym elementem, o który należy zadbać są opony, które zużywają się podobnie jak opony samochodowe. Warto wymieniać je we właściwym czasie dla zachowania prawidłowej przyczepności i stabilności w trakcie jazdy.

Internetowy sklep rowerowy

Wśród miłośników jazdy dużą popularnością cieszą się jakościowe akcesoria i części, które można nabyć w sklepie internetowym IroMan, który ma w swojej ofercie duży wybór części – od podstawowych (łańcuchy do roweru, linki i pancerze hamulcowe, przerzutki rowerowe, manetki i klamkomanetki, kasety, mechanizmy korbowe, opony i dętki rowerowe), aż po takie elementy roweru, jak pedały, siodełka czy hamulce. Każdy pasjonat kolarstwa zdaje sobie sprawę, jak ważne jest korzystanie z jakościowych akcesoriów, do których należą m.in. lampki na rower, kaski rowerowe, koszyki na bidon i oczywiście same bidony. Wspomniany internetowy sklep rowerowy posiada także wszystkie potrzebne narzędzia serwisowe z którymi szybko uporamy się przy naprawie usterek czy wymianie komponentów rowerowych. Niezbędne w takich sytuacjach będą smary i odtłuszczacze. Sklep oferuje też bardzo dobrej jakości preparaty pielęgnacyjne do rowerów: aktywną pianę do mycia czy wydajne i łatwe w użyciu chusteczki do czyszczenia i nabłyszczania rowerów.

W sklepie kupimy także rzeczy potrzebne do instalacji lub przerobienia bezdętkowego systemu: wentyle do kół, płyn uszczelniający, taśmę do obręczy, a także adaptery i zestaw naprawczy do opon bezdętkowych.

W sklepie z częściami rowerowymi możemy nabyć także odżywki sportowe, wiele suplementów i produktów do wspomagania sportowców, m.in. izotoniki i węglowodany, białko serwatkowe, witaminy i minerały, jak również żele energetyczne dla rowerzystów. Sklep internetowy posiada w ofercie także sportowe zegarki, dzięki którym będziemy mogli skuteczniej monitorować nasze poczynania. Taki gadżet pomaga osiągać kolejne cele i jest po prostu dobrym towarzyszem w trakcie każdej rowerowej przejażdżki.

Bez względu na to, czy mówimy o rowerach szosowych, czy bardziej standardowych rowerach do codziennej jazdy, w asortymencie sklepu znajdziemy tanie części rowerowe dopasowane do naszego stylu jazdy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here