Białko

Wiele osób podejmuje się ćwiczeń na siłowni w celu poprawy swojej sylwetki: zrzucenia zbędnych kilogramów i nabrania masy mięśniowej. Osiągając te dwa cele, można zapewnić sobie piękny wygląd, ale także wzmocnić wydolność i siłę organizmu. Jak to się dzieje i dlaczego białko tak mocno wpływa na wszystkie procesy, które zachodzą w naszym ciele?

Białko – makroskładnik, o którym najmniej się mówi

Praktycznie każdego dnia słyszymy dużo na temat tłuszczy i węglowodanów. Słuchamy o tym, że oprócz pozytywnego wpływu na nasze ciało, mogą przynieść szereg negatywnych skutków, jeśli jest ich w naszej diecie za dużo. Przyczyniają się między innymi do przybierania na wadze, podwyższenia poziomu cholesterolu czy powstawania chorób. Jednak jak często słyszymy o białku?

Białko nie jest aż tak częstym przedmiotem dyskusji, pomimo że to ono jest najważniejszym makroskładnikiem dla naszego organizmu. Pełni w naszym ciele rolę budulcową, składając się między innymi na nasze tkanki, szczególnie na tkankę mięśniową, ale także budując niezbędne nam do prawidłowego funkcjonowania enzymy czy hormony. Białko to my – nic więc dziwnego, że jego prawidłowy poziom w diecie jest nam niezbędny dla zachowania zdrowia, a odpowiednia jego suplementacja może wpływać na wszystkie procesy w naszym ciele i przynosić nam liczne korzyści.

Białko dla osób ćwiczących

Osoby, którym zależy na rozbudowie masy mięśniowej i zrzuceniu zbędnych kilogramów bez wątpienia powinny sięgnąć po dedykowane dla nich odżywki białkowe. Oczywiście, nie są one wszystkim, co zapewni optymalne osiągi, dlatego oprócz łykania suplementów należy jeszcze zadbać o prawidłową, wysokobiałkową dietę. Ale dlaczego białko jest takie ważne?

Podczas każdego treningu w rezultacie wysiłku powstają mikrouszkodzenia w naszych mięśniach. Zaraz potem zaczynają się naturalne procesy regeneracyjne, które mają za zadanie naprawę tych mikrouszkodzeń. Właśnie ten proces powoduje, że mięśnie rosną i zwiększa się ich siła oraz elastyczność. Naprawione mikrouszkodzenia to nowa tkanka, która może zwiększyć możliwości mięśni.

Jednak aby naturalna regeneracja mogła zachodzić prawidłowo, potrzebuje do tego materiału budulcowego, czy białka. Jego dostarczanie na odpowiednim poziomie z samego pożywienia jest trudne, jeśli na siłowni spędzamy sporo czasu. Zwiększone zapotrzebowanie na białko można jednak szybko uzupełnić za pomocą suplementów białkowych. Dostarcza one wszystkiego, co jest konieczne, aby przyśpieszyć i zoptymalizować proces regeneracji. W efekcie powstaną więc jeszcze mocniejsze i bardziej wydolne mięśnie.

Białko nie tylko dla mięśni

Warto zauważyć, że białko jest potrzebne nie tylko naszym mięśniom. Buduje również nasze hormony, enzymy i pomaga w pracy mózgu. Dlatego zażywanie odżywek białkowych nie tylko pomoże ci w budowie masy mięśniowej, ale także przyczyni się do ogólnej poprawy wydolności i zdrowia. Co więcej, białko doskonale syci, więc nie będziesz chciał podjadać przekąsek po treningu, a to pomoże ci w odchudzaniu lub utrzymaniu linii.

Jeśli już przekonałeś się, że warto sięgnąć po suplementy białkowe, zajrzyj pod adres https://www.activlab.pl/pl/c/Odzywki-bialkowe/57 i wybierz swój ulubiony smak.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here