Deskorolka czy rolki?

Od kilku lat aktywność fizyczna jest nieodłącznym elementem życia wielu osób. Cieszy fakt, że coraz liczniejsza grupa odbiorców świadomie prowadzi zdrowy tryb życia, włączając w to odpowiednią dietę i sport. Okazuje się, że niektóre aktywności takie jak – jazda na rolkach czy deskorolce są dodatkowo świetną zabawą.

Jazda na deskorolce

Początki jazdy na deskorolce nie są proste. Jest to sport, który wymaga odpowiedniej koordynacji. Deskorolka może się poruszać zarówno do przodu, jak i do tyłu, dlatego niewłaściwy ruch grozi upadkiem i kontuzją. Na początku należy nauczyć się odpowiednio upadać. Najbezpieczniej jest lądować na boku, bo ciało zamortyzuje upadek. Najgorszym rozwiązaniem jest upadanie na dłonie, dlatego, że cały ciężar ciała opiera się wówczas na rękach. Na początku nauki jazdy na deskorolce, należy się czegoś trzymać, by właściwie wyczuć poruszanie się deski. Po pewnym czasie można zacząć jazdę, odpychając się lekko jedną nogą. Początkującym nie poleca się wskakiwania na deskorolkę, bo może to grozić kontuzją. Z czasem można uczyć się konkretnych trików takich jak: grind, noseslide, revert, heelflip czy melon. Z racji tego, że jazda na deskorolce może być kontuzjogenna, szczególnie na początku nauki, należy wyposażyć się w odpowiednie ochraniacze i akcesoria. Poza tym, trzeba mieć dopasowaną do siebie deskorolkę. Szeroki wybór produktów znajdują się na: https://kronos-shop.pl/pol_m_SKATING_DESKOROLKI_Deskorolki-Fiszki-229.html. Na stronie dostępne są deskorolki najwyższej jakości, w wersji klasycznej i fiszki.

Jazda na rolkach

Podobnie jak w przypadku jazdy na deskorolce, ucząc się jazdy na rolkach należy najpierw oswoić się z wyposażeniem. Po założeniu rolek, trzeba wyczuć w jaki sposób należy się poruszać. Podczas jazdy należy lekko ugiąć nogi w kolanach i pochylić się do przodu. Początkujący rolkarze często zapominają o skierowaniu ciała do przodu i podczas upadku lądują na plecach. Bardzo ważne jest, by mieć na głowie kask i ochraniacze na kolana. Podczas pierwszych treningów najlepiej jest trzymać się czegoś jedną ręką i delikatnie odpychać się naprzemiennie nogami. Najważniejsze w tej aktywności fizycznej jest właściwe skoordynowanie ciała.

Zalety obu aktywności

Zarówno jazda na deskorolce, jak i jazda na rolkach mają wiele plusów. Przede wszystkim pozwalają one wysmuklić i wzmocnić nogi. Podczas jazdy na rolach pracują także pośladki i łydki, dlatego wiele kobiet decyduje się właśnie na ten sport. Jazda na deskorolce uczy koordynacji i balansu ciałem. Poza tym, treningi dają ogromną frajdę. W obu sportach można ciągle podnosić swoje umiejętności. W wielu miastach wybudowano specjalne skate parki, gdzie można ćwiczyć triki i jeździć slalomy na rolkach. Nie ma dolnej, ani górnej granicy wiekowej dla zainteresowanych. Jazdę na rolkach czy deskorolce można rozpocząć w bardzo wczesnym wieku, ważne jest, by mieć chęci, zapał i motywację do regularnych treningów.     

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here