Rozwiń mięśnie całego ciała

Sztywne obręcze zawieszone na linach lub taśmach zajmują nie wiele miejsca w domu, na siłowni prowizorycznej jak i profesjonalnej. Można na nich wykonywać proste ćwiczenia oraz akrobacje dla bardziej zapalonych sportowców. Trening z wykorzystaniem kółek różni się znacznie od tego na np. drążku, najważniejszą różnicą jest potrzeba zachowania równowagi podczas korzystania ze wspomnianych wcześniej okręgów. Wzmacnia to siłę jak i wytrzymałość mięśni całego ciała, nic więc dziwnego że to urządzenie zatriumfowało wśród osób uprawiających crossfit czy street workout.

Gimnastyka na okrągło

Jedną z wielu zalet jest aktywizowanie mięśni głębokich co za tym idzie są świetne do przygotowania sylwetki na lato. Kolejnym plusem będzie wyrabianie poczucia równowagi, korzystanie z kółek gimnastycznych wymaga od sportowca umiejętności wyczucia co angażuje kolejne mięśnie. Wzmacnianie stawów całego ciała to kolejny wspaniały efekt tego urządzenia. Prawda jest taka że zalet jest mnóstwo, a kółka nie zagracą nam domu czy garażu – można zamontować je wszędzie.

Od czego zacząć?

Kółka gimnastyczne to jedno z tych urządzeń, na których można ćwiczyć na wiele sposobów. Od pospolitego podciągania wzmacniającego mięśnie ramion i klatki piersiowej po wznosy nóg odpowiadających za mięśnie brzucha i pleców.

Warto spróbować tak zwanych powietrznych pompek, aby zacząć należy złapać obręcze, odchylić się do przodu i postawić stopy na ziemi tak by tylko dotykać ją palcami. Następnie ugiąć łokcie i przenieść klatkę piersiową do przodu, tak aby była w równej linii z dłońmi opartymi na kołach. Pamiętając aby stopy nie odrywały się od ziemi.

Kolejnym ćwiczeniem do przetestowania będzie podciąganie górnej części tułowia. Należy ustawić się plecami do podłogi oraz złapać kółka gimnastyczne tak by kciuk skierowany był do wewnątrz. Następnie wyprostować nogi tak aby pięty dotykały ziemi, na nich oraz na rękach powinien opierać się ciężar ciała. Prostując ręce poczujemy że triceps pracuje, po tym trzeba wrócić do pozycji wyjściowej i powtórzyć podciągnięcie. Łatwo można sobie wyobrazić że ćwiczenia te wymagają sporych umiejętności balansowania ciężarem ciała.

Podciągając proste nogi do góry tak aby tworzyły z tułowiem kąt prosty to ćwiczenie wymagające sporo siły, dzięki niemu uzyskamy wspaniały płaski brzuch godny modelek czy piłkarzy. Jak zostało wspomniane wcześniej większość sportowców posiada w swojej kolekcji sprzętu właśnie kółka gimnastyczne.

Jak wybrać swoje kółka?

Jest to zakup na którym nasz portfel nie ucierpi, jednak nie warto kupować pierwszych lepszych. Należy zwrócić uwagę na materiał oraz średnicę kółek, tak aby dobrać je do swoich potrzeb. Kolejną wytyczną jest maksymalne obciążenie, okręgi różnią się materiałem wykonania, a każdy ma inną wytrzymałość. Warto zwrócić uwagę na opinie o producencie, jakość może być rożna a cena o kilka złotych większa może skutkować dłuższym użytkowaniem.

Kółka gimnastyczne to podstawowe wyposażenie każdej siłowni, więc podszkolenie się w korzystaniu z nich to dobry pomysł!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here