Jak ubrać się w góry

Polskie góry są piękne – zarówno latem, jak i zimą. Nic dziwnego, że spora część turystów wybiera południe naszego kraju jako wakacyjny cel. Wędrówki po szlakach są wspaniałe, ale wymagają dobrego przygotowania – zwłaszcza przy wysokich łańcuchach.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak niepewna bywa pogoda w górach. Nie wiedzą też, że piesze wycieczki bywają męczące i nie zawsze potrafią oszacować straty energii, czy ciepła. Dlatego przed wyruszeniem w drogę, należy zebrać ekwipunek. W szczególności musimy zadbać o strój, ponieważ to od niego będzie zależeć nasz komfort. Na rynku znajduje się wiele marek, które oferują profesjonalną odzież dla turystów, sportowców i wyczynowców. Jedną z najczęściej polecanych jest The North Face, ponieważ nadaje się zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów.

Buty

Częstym błędem popełnianym przez niedoświadczonych turystów jest zakładanie złego obuwia. Nie tak rzadkim widokiem są osoby wspinające się na Giewont w klapkach, a nawet w butach na obcasie. Niektórzy wybierają się na najwyższe szczyty w zwykłych trampkach, czy obuwiu sportowym. Tymczasem buty decydują nie tylko o naszej wygodzie podczas wycieczki, ale przede wszystkim o bezpieczeństwie.

Na wędrówki polecane są buty trekkingowe za kostkę, najlepiej nieprzemakalne. Takie modele możemy znaleźć w kolekcji The North Face za przystępną cenę. Warto zainwestować w tak dobre buty – posłużą nam podczas niejednego wypadu. Buty trekkingowe mają profilowaną podeszwę, która jest stworzona właśnie z myślą o górskich szlakach. Specjalna podeszwa zapobiega poślizgom stopy w trakcie chodzenia. Trzeba pamiętać, że nawet w największe upały możemy trafić na omszałą kłodę, czy śliski kamień. Profesjonalne obuwie zapewnia doskonałą przyczepność i poprawia nasze bezpieczeństwo.

The North Face

Skarpety

Bardzo istotną częścią garderoby są skarpetki. To one odpowiadają za komfort i zdrowie stóp. Musimy pamiętać o nich pamiętać nawet w najgorętsze dni, ponieważ noszenie odpowiednich skarpetek zapobiega otarciom i odparzeniom. Szczególnie polecane są modele termoaktywne, w których stopa nie poci się.

Coś ciepłego

Pogoda w górach potrafi zmienić się z godziny na godzinę. Bezchmurne i słoneczne niebo nagle zaczyna zachodzić chmurami, z których pada zimny deszcz, zrywa się wiatr, przychodzi burza. Jeżeli mamy zamiar wybrać się na nieco dłuższą wędrówkę, musimy pamiętać o zabraniu kurtki przeciwdeszczowej. Na nieco chłodniejsze dni przyda się również polar The North Face, który można zabrać do plecaka. Jest lekki, niezbyt gruby, ale doskonale zapewnia ciepło.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here