Chcecie pograć sobie w piłkę na hali? W takim razie potrzebne są Wam dobre buty halowe, które będą przeznaczone właśnie na taką nawierzchnię. Obecnie na rynku jest bardzo duży wybór, a w sklepach internetowych czy stacjonarnych nie brakuje rozmaitych modelów. Na co się jednak zdecydować? Czym kierować się wybierając tak zwane „halówki”? O tym dowiecie się czytając dzisiejszy artykuł.

O czym pamiętać wybierając buty halowe?

Decydując się na buty halowe trzeba wybrać takie obuwie, które będzie idealnie dopasowane do stopy. Warto zatem dokonywać pomiarów wieczorem. Wtedy nasze stopy są nieco większe niż rankiem. Dzięki temu takie halówki będą pasowały na konkretne stopy o każdej porze. Należy zadbać też o to, aby buty przeznaczone do gry na hali posiadały technologie gwarantujące stabilizację stawu skokowego oraz śródstopia. Jest to niezbędne, żeby uniknąć niepotrzebnych nikomu kontuzji i urazów. Jest to szczególnie ważne wtedy, kiedy chcecie sobie pograć w piłkę nożną, która jest sportem niezwykle kontaktowym. Wybierając halówki nie można zapomnieć również o wkładce, która stanowi bardzo ważny element. Należy zaznaczyć, że tego typu elementy wpływają bowiem na to, że stopa zawodnika pozostaje w dokładnie jednej pozycji w trakcie rozgrywki. To zaś powoduje, że gra jest bardziej komfortowa i efektywna.

Decydując się na konkretne buty na hale nie możecie również zapomnieć o materiale z którego są wykonane. Pamiętajcie, aby zdecydować się na takie modele, które zagwarantują odpowiednią cyrkulację powietrza. Dzięki temu stopy będą mniej się pocić oraz ślizgać w bucie. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że ma to bardzo duże znaczenie w kontekście komfortowej i bezpiecznej gry. Należy również zwrócić uwagę na kształt szpica. Istotne jest to, aby posiadał on nakładkę czy wstawkę. Dlaczego? Warto zaznaczyć, że takie elementy pomagają bowiem piłkarzowi w trakcie oddawania precyzyjnych uderzeń. Jest to szczególnie istotne, ponieważ piłki halowe są nieco cięższe niż klasyczne futbolówki, którymi gramy na przykład na orlikach.

Na co jeszcze trzeba zwrócić uwagę wybierając halówki? Bardzo istotna jest podeszwa, która wpływa na przyczepność oraz amortyzację. Warto zaznaczyć, że najlepiej w tym aspekcie spisują się elementy wykonane z gumy. Wszystko dlatego, że gwarantują one dobrą przyczepność oraz dłużej się ścierają, co zapewnia natomiast większą żywotność. To z kolei przekłada się na nasze finanse, ponieważ tego typu modele służą nam dłużej, niż tylko przez okres kilku tygodni czy miesięcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here