Mimo, że zima wciąż trwa, a na ulicach polskich miast wciąż zalegają spore ilości śniegu, to jednak wielu ludzi wypatruje już wiosny i planuje wydatki związane z zakupami akcesoriów, jakie wykorzystają do wiosennej rekreacji. Rowery oraz wszelkie rzeczy z nimi związane należą do najpopularniejszych z nich. Nie ma się co dziwić – korzystanie z roweru jest bardzo przyjemne, a także zdrowe, a przy tym pozwala na spędzenie czasu nie tylko samotnie, ale także chociażby z rodziną czy przyjaciółmi. Podróż rowerem może być też pouczająca – dzięki temu środkowi lokomocji możemy zwiedzić ciekawe miejsca i zobaczyć przepiękne krajobrazy, których nie zobaczylibyśmy podróżując samochodem. Dobrą wiadomością dla fanów tego typu rekreacji jest fakt, że w tej chwili oferta rynkowa tego typu produktów jest bardzo bogata, a wszyscy amatorzy rowerowego szaleństwa, mogą wprost przebierać w propozycjach, jakie przygotowały dla nich sklepy, które sprzedają rowery oraz potrzebny do nich osprzęt. Na jakie produkty warto zwracać uwagę? Spójrzmy na to na przykładzie sklepów empik.com.

Na wspomnianej powyżej stronie można zakupić wiele produktów dla fanów popularnych dwóch kółek. Jeśli chodzi o rowery, uwagę przyciągają produkty firmy Romet z takich serii jak Moderne i Gazela. Fani podróży po mniej przyjaznych dla rowerzystów drogach, mogą z kolei zainteresować się rowerami górskimi z serii Rambler. Empik.com oferuje również sporo akcesoriów dla ludzi, którzy już rower posiadają. Kamizelka odblaskowa, oświetlenie, czujniki prędkości czy specjalne uchwyty, które pozwalają na dołączenie do roweru zegarka – wszystkie te rzeczy mogą okazać się przydatne każdemu rowerzyście. Podczas dłuższych podróży warto też wziąć ze sobą coś do picia. Na szczęście bidony też obecne są w ofercie sklepu. Przykładem tego jest elegancki, czarny lub biały bidon firmy Axer Sport. Ma on pojemność 0,75l, która pozwala na zaopatrzenie się w dawkę wody (lub innego płynu) pozwalającą przeciętnemu rowerzyście przejechać dość spory dystans bez uczucia pragnienia. Jego ustnik wykonany jest z miękkiej gumy, a ponadto produkt posiada specjalny uchwyt, który pozwala na przyczepienie go do roweru (producent dołącza do zestawu również śruby umożliwiające montaż). Nie jest to zresztą jedyny produkt tej firmy, który przeznaczony jest dla rowerzystów – Axer Sport oferuje również sakwy, a także liczniki, pozwalające kontrolować prędkość z jaką jedziemy.

Podsumowując: przygotowując się na podróże rowerowe wiosną, warto zainwestować nie tylko w odpowiedni rower, ale także inne akcesoria. W znaczący sposób pomagają one bowiem zwiększyć nasze bezpieczeństwo podczas korzystania z dróg, a często także znacząco zwiększają komfort jazdy i sprawiają, że podróż przebiega komfortowo i bezproblemowo. Warto więc dogłębnie zainteresować się tematem i sprawdzać oferty sklepów, posiadających taki asortyment. Dzięki temu, wydając stosunkowo niskie pieniądze, możemy być przygotowani na wiosenne podróże lepiej niż kiedykolwiek wcześniej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here