Jaki drążek do podciągania warto kupić?

0
2043

Posiadanie własnego drążka w domu umożliwia każdemu wykonanie podstawowego treningu Jest to bardzo uniwersalny przyrząd do ćwiczeń i zarazem niezbędny. Dzięki jego pomocy zbudujemy szerokie plecy oraz muskularne ramiona. W połączeniu z dietą wysokobiałkową nawet dzięki samym ćwiczeniom na drążku, jesteśmy w stanie zbudować solidną muskulaturę. Musimy uzbroić się jedynie w cierpliwość i systematyczną pracę. Jednak wybór solidnego drążka do podciągania to druga, bardzo ważna kwestia. Postaramy się udzielić solidnej odpowiedzi i przekonać Cię, że jest to sprzęt, na który może sobie pozwolić każdy, kto chce zbudować muskulaturę rodem z antycznej Grecji.

Jaki ten drążek?

Przede wszystkim drążek zajmuje mało miejsca w domu i możemy umieścić go praktycznie wszędzie. Potrzebujemy jedynie mocnej ościeżnicy w przypadku drążków na futrynę/rozporowych lub kawałka ściany czy sufitu w przypadku pozostałych. Montaż jest banalnie prosty i nikomu nie sprawi problemu. Wyróżniamy cztery podstawowe rodzaje drążków:

– Drążek na futrynę

– Drążek do sufitu

– Drążek rozporowy

– Drążek ścienny – https://benchk.com/kategoria-produktu/porecze-drazki/.

Poza tymi rodzajami, są jeszcze różne opcje takie jak; drążek wygięty, prosty, z uchwytem lub bez. Te udogodnienia są raczej zmianami kosmetycznymi i nie zmienią podstawowej funkcji każdego drążka, tj. ćwiczeń, a więc nie będziemy poruszać tej kwestii.

Drążek ścienny jest gwarancją solidności, ponieważ montuje się go do ściany i przykręca w kilku pozycjach, co pozwala na szerokie rozstawienie rąk podczas ćwiczeń. Jednakże zabiera dużo miejsca, ponieważ jest montowany w ścianie. Drążek rozporowy z kolei to bardzo popularna opcja wybierana przez młodych adeptów kulturystyki – montuje się go w obrębie futryny lub ściany. Jedyną przeszkodą w jego użytkowaniu jest bardzo duża waga (może uszkodzić futrynę, ścianę i po prostu się osuwać podczas ćwiczeń). Drążek na futrynę to natomiast rozwiązanie bardzo wygodne. Montujemy go w futrynie i bardzo łatwo demontujemy. Warto mieć na uwadze fakt, że starsze domy mogą mieć futryny w niezbyt dobrym stanie i mogą nie wytrzymać ciężaru ćwiczącej osoby. Drążek do sufitu nie jest zbyt często spotykany w domach, ale z pewnością zyskuje na popularności. Nie zajmuje miejsca i jedyne czego potrzebujemy, to solidnej konstrukcji sufitu.

Jak więc łatwo można zauważyć, wybór drążka to kwestia indywidualna i każda decyzja powinna być adekwatna do sytuacji w pomieszczeniu. Każdy z nich spełnia swoje zadanie. Niemniej jednak drążek na ścianę i drążek sufitowy to w tym momencie najsolidniejsze rozwiązania.

Więcej informacji na temat tego typu urządzeń i możliwości ich wykorzystania znaleźć można na https://benchk.com/blog/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here