Jakie składniki powinien zawierać dobry spalacz, a jakich składników lepiej unikać?

0
3394

Spalacze tłuszczu to jedne z najpopularniejszych suplementów diety dostępnych na rynku. Sięgają po nie dosłownie wszyscy, począwszy od pań w średnim wieku, poprzez kulturystów, skończywszy na eleganckich mężczyznach pod krawatem. Pytanie jednak, jak wybrać dobry spalacz? Najważniejszy jest skład, dlatego warto wiedzieć, jakie składniki powinny się w nim znaleźć, a jakich należy unikać.

Substancje, które powinien zawierać dobry spalacz

Adaptogeny

Adaptogeny to w pełni naturalne, korzystne dla organizmu substancje, które poprawiają zdolności psychofizyczne, nie wywołując żadnych skutków ubocznych. Ich właściwości przyczyniają się m.in. do większej odporności na stres, lepszej koncentracji i wsparcia ogólnej kondycji. To bardzo ważne w trakcie redukowania tkanki tłuszczowej, czyli w okresie, w którym organizm jest zmuszony do funkcjonowania przy mniejszej ilości energii, niż potrzebuje. Niektóre adaptogeny, jak np. ashwagandha, mają również działanie odchudzające.

Kofeina i zielona herbata

Zarówno kofeina, jak i zielona herbata zawierają substancje przyspieszające metabolizm, co przekłada się na większe wydatki energetyczne. Odchudzające i zarazem w pełni bezpieczne dla organizmu działanie zielonej herbaty wynika zaś w dużej mierze z zawartości polifenoli. Z kolei kofeina ma działanie pobudzające, co też nie jest bez znaczenia w trakcie redukcji. Dużą, ale bezpieczną ilość kofeiny zawiera wyjątkowo skuteczny spalacz tłuszczu – Redox Extreme od SFD.

Minerały, witaminy, aminokwasy

Minerały, witaminy i aminokwasy należy dostarczać organizmowi każdego dnia, żeby móc zapewnić mu optymalne warunki do prawidłowego funkcjonowania. Co jednak istotne w kontekście tematu, niektóre z nich wykazują działanie odchudzające, wspomagając skuteczną walkę z nadmierną tkanką tłuszczową. Wśród minerałów warto wymienić w szczególności magnez, chrom i cynk. Z kolei jeśli chodzi o witaminy, kluczowe są te z grupy B ze względu na wpływ na gospodarkę hormonalną organizmu. Warto jeszcze wspomnieć o aminokwasach, przede wszystkim o l-karnitynie, która słynie ze skutecznego wsparcia w odchudzaniu.

Substancje, których należy unikać

Efedryna

Efedryna to silny stymulant, który ze względu na intensywne działanie nie jest obecnie legalnie dostępny w obrocie w Polsce. Należy go unikać i nie kupować suplementów z nim w składzie ze względu na ewentualne skutki uboczne.

DNP

Dinitrofenol (DNP) to w istocie… środek chwastobójczy, jednak z uwagi na silne właściwości odchudzające niektórzy zażywają go jako spalacz tłuszczu. To bardzo ryzykowne, ponieważ odnotowano przypadki zgonu po przyjęciu tej substancji.

Johimbina

Choć w Internecie można bez problemu kupić spalacze tłuszczu z johimbiną w składzie, nie jest ona legalna. Ta substancja ma działanie nie tylko odchudzające, ale również wykorzystuje się ją jako afrodyzjak, co może powodować silne skutki uboczne dla osób niecierpiących na problemy z erekcją.

Geranium

Jeszcze do niedawna geranium było zawarte w wielu spalaczach tłuszczu, jednak z powodu silnych właściwości uzależniających postanowiono jej zakazać. Znane są również przypadki śmierci po przedawkowaniu geranium.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here