Kto jest najlepszym piłkarzem w eliminacjach do EURO 2024

Bramka w drugiej połowie, tuż przed końcem spotkania, perfekcyjnie wykonany rzut karny czy gol po zamieszaniu przed polem karnym? Wszystkie bramki są źródłem sporych emocji. Jeszcze ważniejsze jest to, że to właśnie one decydują o wyniku meczu i tym samym klasyfikacji turniejów lub rozgrywek kwalifikacyjnych. Którzy piłkarze są pod tym względem najskuteczniejsi w trwających aktualnie eliminacjach do Euro 2024? 

Dla jakich drużyn najczęściej padały gole w eliminacjach do Euro 2024? W której minucie spotkania?

Chociaż polscy kibice pamiętają właściwie każdy gol Lewandowskiego i pozostałych piłkarzy naszej reprezentacji, w aktualnych rozgrywkach polscy reprezentanci nie wypadają tak dobrze, jak ich rywale. Jednym z największych zaskoczeń tych eliminacji jest natomiast Scott McTominay, środkowy pomocnik z Manchesteru United. Nigdy nie był uważany za gracza zdolnego do regularnego zdobywania bramek. McTominay wystrzelił jednak na sam szczyt klasyfikacji strzelców eliminacji, razem z Romelu Lukaku i Rasmusem Hojlundem, zdobywając aż 6 bramek w ostatnich pięciu meczach eliminacyjnych. To osiągnięcie jest szczególnie imponujące, biorąc pod uwagę, że wcześniej w 35 meczach reprezentacji Szkocji nie zdołał wpisać się na listę strzelców.

Jakie drużyny zagrają na mistrzostwach Europy? Kto ma na koncie najwięcej pięknych bramek?

Romelu Lukaku, który występuje w barwach AS Romy, to kolejny zawodnik plasujacy się w czołówce klasyfikacji strzelców eliminacji. Z bilansem 6 bramek fotel lidera piastuje wspólnie z McTominayem i Hojlundem. Lukaku to znany strzelec, ale jego skuteczność w tych eliminacjach potwierdza jego klasę. Belg jest nie tylko liderem strzelców w swojej drużynie, ale także w całych eliminacjach. Kto wie – być pokaże się również jako najlepszy strzelec Euro 2024.

Gole na Euro 24 – eliminacje. Jak wypada Robert Lewandowski i inni Polacy?

Duński napastnik Rasmus Hojlund, pomimo kontuzji, która wcześniej opóźniła jego powrót na boisko, pokazuje naprawdę wielki styl. Zdobył również 6 bramek w eliminacjach i jest jednym ze współliderów tej klasyfikacji. Jego zdolności strzeleckie mogą jednak zaskakiwać – szczególnie, jeśli pod uwagę weźmiemy jego klubowe statystyki z ostatnich miesięcy.

Najpiękniejsze gole i strzały do własnej bramki. Jak wyglądają statystyki?

Eliminacje to nie tylko okazja dla piłkarzy do pokazania swoich umiejętności. To także czas, kiedy drużyny rywalizują o awans na wielką imprezę, a każda bramka ma ogromne znaczenie. Mamy więc nadzieję, że emocji i niespodzianek będzie tylko przybywało w miarę tego, jak zbliżać się będzie finałowy turniej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here