XIX wiek przynosi ze sobą naprawę wiele wyzwań. Można nawet powiedzieć, że w stosunku do ubiegłego stulecia nasze życie całkowicie się zmieniło. Niestety jednak na niektóre zmiany nie jesteśmy za dobrze przygotowani, wobec czego pojawia się lęk…

Lęk w dzisiejszym świecie

Przede wszystkim warto na początek powiedzieć, że nie warto wstydzić się leku – dzisiaj wiele osób go odczuwa. Można nawet powiedzieć, że jest to teraz swoista epidemia. Dlaczego tak się dzieje? Otóż na pewno duży udział w tym ma zmiana stylu życia. Dużo pracujemy, często w stresie, nieraz zmieniamy pracę. Do tego dochodzi samo tempo życia, zubożenie kontaktów z ludźmi, monotonia pracy biurowej. To wszystko doprowadza do trwającego cały czas lęku. Z kolei zaś dodatkowo czasami spotykają nas w życiu trudne sytuacje, jak śmierć bliskiej nam osoby, rozstanie, ważne egzaminy itd…

Jak sobie radzić z lękiem?

Wiele osób od razu pyta o leki przeciwlękowe bez recepty. Jednak warto zauważyć, że podstawowym lekiem przeciwlękowym bez recepty będzie zmiana stylu życia, a w szczególności niektórych przyzwyczajeń. Co konkretnie możemy zdziałać? Otóż na pewno warto wprowadzić do życia takie elementy, jak: regularny sen, zdrowa dieta, aktywność fizyczna. One pozwolą naszemu systemowi nerwowemu się wyciszyć. Oczywiście szeroko dostępnym lekiem przeciwlękowym bez recepty jest także ciepła, aromatyczna kąpiel czy też masaż. Warto także zastanowić się, czy nasz lęk nie ma konkretnej przyczyny, którą można zlikwidować.

Leki przeciwlękowe bez recepty

A co zrobić, kiedy jednak powyższe naturalne metody raczej nam nie starczą? Otóż wówczas możemy sięgnąć po naturalne leki przeciwlękowe. Co to oznacza? Takie leki produkowane są z naturalnych składników, takich jak waleriana, melisa czy szyszki chmielu. Pamiętajmy tutaj, że niektóre z tych substancji obok działania przeciwlękowego i uspokajającego, działają także nieco nasennie. W przecież nie zawsze tego chcemy- dla przykładu przed egzaminem chcemy się odprężyć a nie być ospali… Trzeba zatem dopytać dokładnie sprzedawcę. Bez recepty na pewno kupimy także wiele ziołowych herbatek – stanowią one idealne dopełnienie kuracji.

Zasady stosowania leków przeciwlękowych

Trzeba jednak wspomnieć jeszcze o kilku zasadach stosowania leków przeciwlękowych bez recepty. Przede wszystkim należy wspomnieć o nich lekarzowi, jeśli stosujemy jakieś inne leki na przeróżne przewlekłe choroby. Co więcej – należy także dokładnie przeczytać, jak trzeba je stosować, w jakich porach. Czasem takie leki bierze się na noc – ułatwiają wówczas dodatkowo zasypianie i nie mamy uczucia senności w ciągu dnia. Czasem zaś bezpiecznie można je wziąć w środku dnia.

Na koniec trzeba jednak podkreślić, że jeśli stosujemy leki dłuższy czas i nie pomagają nam one albo też generalnie czujemy się psychicznie coraz gorzej i lęk nie ustępuje, to warto wybrać się na wizytę do psychiatry. W tym nie ma nic wstydliwego!

http://www.lafoto.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here