Odzież treningowa

Do uprawiania sportu nie wystarczy jedynie znakomita kondycja i zapał. Często potrzebna jest również specjalistyczna odzież oraz akcesoria spełniające funkcję ochronną. Są one szczególnie ważne w przypadku dyscyplin kontaktowych, takich jak piłka nożna. Oto kilka przydatnych obserwacji na ich temat.

Zalety praktyczne to podstawa!

Pozycją na boisku, która może generować wyjątkowo wysokie zagrożenie kontuzją, jest rola bramkarza. Stąd zawodnik stojący na bramce musi posiadać profesjonalną osłonę dłoni. Na rynku istnieje wiele modeli rękawic bramkarskich, jednak na uwagę zasługują te, które charakteryzują się funkcjonalnością. Powinny być one przede wszystkim wytrzymałe. Stąd podczas produkcji pokrywa się je warstwą substancji syntetycznej – najczęściej lateksu. Dzięki temu materiał nie zużywa się tak szybko i jest odporny na uszkodzenia mechaniczne powstające podczas interwencji. Istotna jest również jakość wypełnienia. Powinno mieć ono ścisłą strukturę, aby chronić dłonie przed urazami, a jednocześnie nie może być zbyt sztywne. W takim wypadku mogłoby ono ograniczać ruchy palców i negatywnie wpływać na krążenie krwi. Kolejnym istotnym parametrem jest wygoda akcesorium. Rękawice bramkarskie muszą wyróżniać się ergonomicznym kształtem, perfekcyjnym dopasowaniem do dłoni, a także regulacją zapięcia nadgarstkowego. Przekłada się to na komfort noszenia i użytkowania tego elementu odzieży sportowej. To ważne, jeśli trzeba w nich trenować po kilka godzin dziennie. Wysokiej jakości rękawice bramkarskie znaleźć można pod adresem:

https://www.butyzakupy.pl/pol_m_Odziez-bramkarska_Rekawice-bramkarskie-272.html

Wyrazista kolorystyka i nowoczesne wzornictwo

Nowoczesne rękawice bramkarskie to także synonim ciekawego designu. Dominują wielobarwne, geometryczne nadruki, połączenia odblaskowych kolorów ze spokojnymi odcieniami, a także wystylizowane loga nazw producentów. Ponadto szczególnym powodzeniem cieszą się modele ozdobione materiałowymi klinami w kontrastujących kolorach. W modzie jest połączenie czerni i czerwieni, błękitu oraz odblaskowej żółci, a także bieli z zielenią. Młodszym użytkownikom rękawic bramkarskich bez wątpienia spodobają się natomiast wersje, których grafika przypomina stylistyką malunki grafitti.

Wersja dla sportsmenek

Rękawice bramkarskie występują także w damskiej odsłonie. Odznaczają się one miękkością, piankowym wypełnieniem, elastycznością materii, a także bardziej nieoczywistym designem, opierającym się na zabawie kolorem oraz łączeniu różnych wzorów. Projektanci zadbali o wyeksponowanie elementów, które kulturowo kojarzą się z kobiecością. Można tu wymienić pastelowe barwy rękawic bramkarskich, delikatniejsze ornamenty oraz subtelne różnice w profilowaniu ich linii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here