Zdrowe odchudzanie

Wiosna i lato to okres, w którym wiele osób podejmuje decyzję, aby zadbać o swój wygląd. Zrzucenie zbędnych kilogramów na kilka tygodni przed urlopem to jedno z najczęściej podejmowanych postanowień. Nie ma co się jednak oszukiwać, odchudzanie to długi proces. Zbilansowana dieta oraz umiarkowana aktywność fizyczna powinny być obecne w naszym życiu na co dzień, a nie jedynie na miesiąc czy dwa przed wakacyjnymi wyjazdami. W poniższym tekście postaramy się podać kilka porad, które mogą być pomocne w zgubieniu zbędnych kilogramów.

1. Zmiana nawyków żywieniowych
2. Właściwa dieta to połowa sukcesu
3. Plany dietetyczne i treningowe wspomogą odchudzanie
4. Konsekwencja to klucz do sukcesu

Zmiana nawyków żywieniowych

Trwałe zrzucenie zbędnych kilogramów wymaga zmiany nawyków żywieniowych, wytrwałości i konsekwencji. W przeciwnym razie nawet jeśli początkowo uda nam się pozbyć kilku kilogramów, szybko wrócimy do dawnej wagi. Dobra wiadomość jest taka, że zmiana nawyków nie odbywa się z dnia na dzień. Powoli, ale konsekwentnie musimy uczyć się nowego sposobu odżywiania. Kiedy wejdzie nam to w nawyk, będzie o wiele łatwiej opszeć się dawnym pokusom do niezdrowych przekąsek i podjadaniu przy byle okazji. Jednym z takich nawyków jest jedzenie regularnych posiłków. Pomijanie ich, a następnie objadanie się to jedna z najgorszych rzeczy, jakie możemy zafundować naszego organizmowi.

Właściwa dieta to połowa sukcesu

Właściwa dieta to podstawa, jeśli chcemy schudnąć. Istotna jest zarówno ilość spożywanych kalorii, jak również urozmaicone menu. W przeciwnym razie po 2-3 tygodniach zaczniemy odczuwać znudzenie, a tym samym spadnie nasza motywacja do jej przestrzegania. Warto stopniowo wprowadzać zamienniki dla dotychczas ulubionych produktów i nie eliminować całkowicie tych, które lubimy od lat. Zbyt daleko idące restrykcje w menu nie są zazwyczaj zbyt skutecznych środkiem do celu, jakim jest zrzucenie zbędnych kilogramów.

Plany dietetyczne i treningowe wspomogą odchudzanie

Proces odchudzania za każdym razem powinien być wsparty umiarkowaną, dostosowaną do wieku i stanu zdrowia aktywnością fizyczną. Nie warto samemu podejmować prób wzmożonych treningów bez konsultacji z profesjonalnym trenerem. W przeciwnym razie możemy tylko się zniechęcić. W początkowej fazie odchudzania świetnie sprawdzi się jazda na rowerze, pływanie lub choćby zwykły spacer, który potrwa minimum 30 minut.
Oferta rynku fitness jest na tyle bogata, że każdy znajdzie coś dla siebie. Nawet kilka godzin pod okiem profesjonalnego trenera da nam podstawy to tego, aby móc ćwiczyć prawidłowo. Mając indywidualny plan treningowy, pozostaje nam tylko systematycznie go realizować. Inną ciekawą opcją, którą warto się zainteresować, są tzw. plany dietetyczne. Pozwalają one na stworzenie dedykowanej nam diety, regularne zmiany w jadłospisie, stałą opiekę dietetyka. Podobnie jak w przypadku treningu, dobrze opracowana dieta powinna w znaczący sposób pomóc w zrzuceniu kilogramów. Pod okiem fachowca mamy okazję nauczyć się prawidłowego komponowania posiłków, co przyda się na przyszłość.

Konsekwencja to klucz do sukcesu

Skuteczne plany dietetyczne i treningowe mogą przynieść pożądane efekty, tylko jeśli będziemy ściśle ich przestrzegać. Jedną z najczęstszych przyczyn porażki w odchudzaniu jest brak konsekwencji i zbyt szybkie poddawanie się. Część osób oczekuje zbyt szybkich rezultatów, a gdy ich nie widzi, zaczyna sobie odpuszczać i traci wiarę w ich skuteczność. Konsekwencja to klucz do sukcesu w wielu dziedzinach. Lepsza sylwetka i zdrowie z pewnością są warte pewnych wyrzeczeń i większej samodyscypliny.

Zdajemy sobie sprawę, że powyższy tekst nie wyczerpał tematu. Mamy jednak nadzieję, że będzie pomocny w walce ze zbędnymi kilogramami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here