Odżywki do spalania tłuszczów dla osób aktywnych fizycznie

Chęć zredukowania tkanki tłuszczowej jest jednym z głównych powodów, dla których decydujemy się na rozpoczęcie treningu fizycznego. Wbrew pozorom, nie tylko regularne wykonywanie ćwiczeń może okazać się pomocne w osiągnięciu tego efektu. Nie mniej ważna jest odpowiednia dieta oraz suplementacja właściwych preparatów. Poniżej skupiamy się na odżywkach dedykowanych dla osób aktywnych fizycznie, które pragną osiągnąć optymalne efekty w krótkim czasie. Podpowiadamy jakie grupy odżywek warto wybierać, by spalanie tłuszczu przebiegało szybciej oraz jak wygląda ich działanie w Twoim organizmie. 

Spalanie tłuszczu – skuteczna pomoc w efektywnym treningu 

By pozbyć się nieatrakcyjnych boczków, warto sięgnąć po specjalne suplementy, które intensyfikują proces spalania tłuszczu. Do najchętniej wybieranych odżywek należą między innymi: L karnityna, kwas linolowy CLA, a także preparaty zawierające w składzie katechiny, kofeinę lub ekstrakt z zielonej herbaty. Oczywiście, samymi odżywkami nie uda Ci się osiągnąć pożądanego efektu, jednak ich połączenie z treningiem będzie najlepszym rozwiązaniem wiodącym do upragnionego celu. 

W grupie produktów nazywanych spalaczami tłuszczu znajdują się preparaty stymulujące naturalne procesy organizmu zachodzące w trakcie wysiłku fizycznego. Mogą wykorzystywać między innymi mechanizm podnoszenia temperatury organizmu (preparaty takie to termogeniki), stymulujące procesy metaboliczne oraz usprawniające transport komórkowy. Działanie poszczególnych grup produktów wygląda zgoła inaczej, podobnie jak ich codzienne zażywanie. 

Przegląd polecanych preparatów 

L karnityna to jedna z najpopularniejszych substancji w walce z tkanką tłuszczową. Ma właściwości biochemiczne zbliżone do witamin z grupy B. By była maksymalnie skuteczna, należy jej zażywanie połączyć bezpośrednio z treningiem. Oprócz walki z tłuszczem jej zażywanie zwiększa także siłę i wytrzymałość tkanek mięśniowych, redukuje ich zakwaszenie oraz sprzyja regeneracji. Zaletą tej substancji jest także fakt, że poprawi wydolność Twojego organizmu w trakcie ćwiczeń, przez co wykonasz jeszcze więcej powtórzeń (i spalisz jeszcze więcej kalorii). 

CLA – czyli kwas tłuszczowy nienasycony, to po prostu kwas linolowy o wysokim stopniu sprzężenia. Jest to niezwykle skuteczny spalacz tłuszczu, z uwagi na jego wielopoziomowe oddziaływanie. Przede wszystkim – blokuje enzymy odpowiedzialne za wytwarzanie i transportowanie składników tkanki tłuszczowej. Wykazuje także intensywne działanie termogeniczne – zwiększając ciepłotę organizmu doprowadza do spalania tkanek tłuszczowych, nawet w momencie wypoczynku. 

Oprócz CLA znajdziesz także inne substancje z grupy termogeników, które mogą usprawnić proces spalania tłuszczy. Preparaty takie wykorzystują naturalne mechanizmy organizmu do wytwarzania wyższej temperatury. W grupie tych substancji znajdują się między innymi: piperyna, kapsaicyna, katechiny, teobromina, kofeina oraz gingerol. Choć nazwa niektórych z nich może brzmieć obco lub budzić podejrzenia, to jednak część z nich spożywasz niemal każdego dnia wraz ze zwykłymi produktami spożywczymi. Przykładowo, piperyna jest składnikiem czarnego pieprzu, katechiny występują natomiast w zielonej herbacie oraz innych naparach ziołowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here