Rashguard MMA, KSW, UFC, sztuki walki

0
2288

W dzisiejszych czasach sztuki walki zyskują na popularności z każdym kolejnym dniem, a sportowcy coraz większą wagę przywiązują również do swojego stroju podczas treningów. Dlaczego ? Z jednej prostej przyczyny – komfort podczas wysiłku jest bardzo ważny, więc trenując MMA czy KSW, musisz mieć wygodne ubranie oraz profesjonalny sprzęt.

Charakterystyka koszulek MMA

Podstawowym elementem, który warto opisać jest bardzo prozaiczny, bo jest nim koszulka, która można używać zarówno przed, w trakcie, ale co ciekawe – po treningu.

Na dzisiejszym rynku istnieje wiele firm zapewniających wysoki standard koszulek MMA, ale, żeby się przekonać jaka będzie dla Ciebie najlepsza warto wcześniej ją przymierzyć lub zmierzyć swoje parametry, gdyż, o ile codzienny T-Shirt może być delikatnie większy, o tyle odzież do sportów walki powinna przylegać do ciała i być dopasowana. Pocieszenie dla początkujących zawodników jest takie, że takie koszulki nie muszą być wcale drogie. Liczne przeceny w sklepach internetowych pozwalają nam czasem wyłowić niezłe perełki.

Koszulki, które noszą zawodnicy UFC czy KSW są również coraz bardziej popularne, dla przechodniów, którzy są po prostu fanami swoich ulubionych pięściarzy i wpasowują się w ramy tak zwanego Street-wearu.

Rashguard

Czym jest Rashguard? Jest to znakomita alternatywa do omawianych wyżej koszulek do KSW, UFC czy MMA. Jest to charakterystyczny typ koszulki, który został stworzony z myślą o sportowcach, którzy lubią „dać w kość” na treningu, gdyż charakteryzują się wspaniałymi parametrami oraz posiadają właściwości termoregulacyjne.

Rashguardy są wykonane z tkaniny, która ma za zadanie odprowadzać wilgoć na zewnątrz, a krój charakterystyczny dla tego modelu doskonale przylega do ciała oraz kluczowy dla właściwości kompresyjne, które poprawiają krążenie krwi, która z kolei ma bezpośredni wpływ na efektywność treningu. Rashguard więc ma dość nietypowe moce jak na koszulkę, gdyż umożliwia szybsze rozgrzanie mięśni, umożliwia skuteczniejszą regeneracje oraz utrzymuje właściwą temperaturę podczas całego treningu.

Zakładając ten typ odzieży możemy poczuć się jak Antonio Banderas w filmie ,,Skóra, w której żyję” ponieważ daje nam to wrażenie jakbyśmy dosłownie zakładali ,,drugą skórę”. Jest to efekt materiału oraz specjalnie wykonanym szwom, a wykonane z silikonu wstawki sprawiają, że się koszulka się nie podwija na przykład podczas podnoszenia na drążku. Nie musimy się również przejmować tym czy nasz wybrany rashguard zniszczy się podczas prania, ponieważ materiał umożliwia nam wielokrotne pranie bez utraty genialnych właściwości.

Dla kogo właściwie jest Rashguard ?

Ta fantastyczna koszulka ma swoje zastosowanie tam, gdzie możemy się porządnie spocić, choć najchętniej sięgają po niego miłośnicy crossfitów czy ogólnie pojętych sportów siłowych. Genialnie spisują się również w potyczkach bojowych jak MMA, Grappling lub już dla bardziej zaawansowanych zawodników KSW czy UFC.

Ostatnio również można je zauważyć na ciałach zawodników mierzących się w Fame MMA, lecz czy są to profesjonalni sportowcy.. To pytanie już zostawmy  do dyskusji. Nie jest to tak, że jest to odzież kierowana tylko dla tych sportów, gdyż gramatura rashguardu spełni swe zadanie również w innych dyscyplinach.

Rynek oferuje szeroki wachlarz możliwości w wyborze stroju, więc każdy na pewno wybierze coś dla siebie. Warto również dodać, że producenci posiadają modele zarówno dla Mężczyzn, jak i dla Pań

Dlaczego są lepsze niż bawełniane koszulki do ćwiczeń ?

Znów na ślinę (a raczej na klawiaturę) ciśnie się jedno słowo – komfort. Mimo, iż koszulki bawełniane są bardzo naturalne i wygodne powinniśmy zostawić jednak do użytku codziennego, aniżeli do dużego wysiłku, ponieważ w mgnieniu oka nasiąka potem w mgnieniu oka, po czym wychładza skórę, kiedy tkanina zaczyna do niej przylegać.

W połączeniu z klimatyzacją na siłowni jest to niezbyt korzystne rozwiązanie dla organizmu. Śmiem twierdzić, że noszenie takiej koszulki jest po prostu niezbyt przyjemne, co wpływa na nasz poziom endorfin wytwarzanych podczas ćwiczeń.

Źródło: http://podbierak.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here