Taniec jest dobry dla ludzi w każdym wieku. Pozwala uwolnić drzemiące w człowieku pokłady energii a przy tym zadbać o swoją sylwetkę. Bo podczas tańczenia można zrzucić zbędne kilogramy, dlatego taniec jest świetną alternatywą dla żmudnych ćwiczeń na siłowni. W dodatku każdy powinien znać podstawy tańca chociażby po to, by podczas wesela czy balu karnawałowego nie siedzieć przez całą imprezę przy stoliku. Szkoła tańca w Katowicach założona przez Augustina Egurrolę to idealne miejsce do rozwijania talentu i szkolenia umiejętności pod okiem profesjonalnych instruktorów.

Dlaczego powinieneś tańczyć?

Taniec jest doskonałą formą spędzania wolnego czasu. Nawet teraz, gdy za oknem szaro, buro i ponuro, zamiast zalegać przez cały dzień na kanapie przez telewizorem, korzystniej dla zdrowia jest wybrać się do szkoły tańca i troszeczkę poruszać. Dla niektórych przepracowanych pań jest to jedna z niewielu form ucieczki przed monotonią dnia codziennego, co może świadczyć o tym, że taniec wpływa na nasze zdrowie emocjonalne, psychiczne, fizyczne i na ogólny stan zdrowia człowieka. Jak wykazały dotychczas przeprowadzone obserwacje, taniec wspomaga pracę serca. Jest więc idealną formą aktywności dla osób z wysokim ryzykiem chorób układu krążenia. Do tego wspiera odchudzanie i zwiększa pokłady energii. Nawet gdy jesteś zmęczony, to po wejściu na parkiet zaraz odzyskujesz energię i chęci do życia. Poprawia też kondycję, siłę i wytrzymałość. I co najważniejsze, jest dobry dla ludzi w każdym wieku. Sprawia frajdę zarówno dorosłym, jak i dzieciom. A w dodatku ma dobry wpływ na organizm rozwijającego się malucha.

Co taniec daje dzieciom?

Nie da się ukryć, że taniec skutecznie kształtuje pozytywne cechy charakteru takie jak: odwaga, cierpliwość czy wytrzymałość. Maluch, żeby nauczyć się kroków musi być wytrwały, a przy tym odporny na trud i zmęczenie. Dla niektórych dzieci jest to pierwsza styczność z sytuacją, kiedy trzeba pokonać własne bariery i ograniczenia. A do tego wszystkiego taniec wspomaga pamięć, spostrzegawczość oraz inteligencję twórczą i ruchową. Dziecko uczy się poprzez zabawę. Już niedługo dzieci udadzą się na zimowy wypoczynek. Jest to dobry moment, aby zapisać swoją pociechę do szkoły tańca. Na początek dobrym rozwiązaniem będą ferie dla dzieci organizowane przez szkołę tańca w formie półkolonii zapewniające dzieciom rozrywkę bez względu na pogodę. Maluchy podczas nich mogą zawierać nowe przyjaźnie i po prostu dobrze się bawić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here