Dobry wybór butów do piłki nożnej może być trudny. Istnieje wiele różnych rodzajów butów i są one zaprojektowane specjalnie dla określonych typów graczy i warunków. Choć w pewnych okolicznościach szczególna para może być doskonała, może być bezużyteczne lub nawet niebezpieczne w niewłaściwym kontekście. Jeśli chcesz uzyskać właściwe korki, które pomogą Ci wznieść się na wyższy poziom gry – musisz dokładnie wiedzieć, czego szukać. Całe szczęście, zwykle każdy sklep dla piłkarzy, bez względu na to czy mowa o sklepie online czy stacjonarnym posiada kompetentnych sprzedawców, którzy udzielą fachowych porad w tym kontekście.

Podeszwa dopasowana do terenu

Jeśli grasz na naturalnej trawie, powinieneś użyć pary twardych butów. Firmowe buty tego rodzaju zazwyczaj mają dziesięć lub więcej długich kolców, które są równomiernie rozmieszczone w podeszwie buta. Zapewniają wystarczającą siłę trakcyjną w normalnych warunkach gry. Korki mogą być stożkowe lub słupkowe. Końcówki stożkowe są zaokrąglane na dole. Umożliwiają graczowi elastyczność ruchu. Korki w kształcie słupków są cieńsze w dolnej części buta. Mają dać graczowi lepszą trakcję. Nie oferują jednak tak dużej elastyczności, jak stożkowe, ponieważ wyjmowanie z gruntu jest trudniejsze. Natomiast buty na hale są pozbawione korków. W dobrym sklepie dla piłkarzy znajdziesz wszystkie te typy.

Wybierz buty zgodnie z pozycją!

  • Napastnik

Jeśli jesteś napastnikiem, Twoim głównym zadaniem na boisku jest strzelanie goli. Potrzebujesz buta z mocną strefą uderzenia, aby móc skutecznie manewrować piłką i mieć nieskazitelny kontakt z piłką. Strefa uderzenia znajduje się w górnej przedniej części buta. Na nią zwróć uwagę, jeśli grasz na tej pozycji.

  • Pomocnik

Jeśli jesteś rozgrywającym pomocnikiem, spędzisz większość meczu biegając w górę i w dół boiska. Potrzebujesz butów, które nie podrażnią Twoich stóp nawet po spędzeniu dziewięćdziesięciu minut na sprincie tam i z powrotem. Upewnij się, że masz buty z wygodnymi wkładkami – wkładki są miękkimi poduszkami wewnątrz butów. Niektóre buty piłkarskie mają wyciągane wkładki.

  • Obrona

Jeśli masz defensywne stanowisko, buty będą mieć sporo do zrobienia. Zdobądź buty z twardą podeszwą, która może wytrzymać te uszkodzenia. Trzeba będzie móc swobodnie się zatrzymywać i łatwo zmieniać kierunki podczas śledzenia ruchów przeciwnika. Musisz rozważyć uzyskanie butów z dużą przyczepnością. Być może chcesz, aby buty miały dużą strefę uderzenia, aby skutecznie manewrować piłką.

Bez względu na to, jakich butów szukasz – zawsze korzystaj z wiedzy doświadczonego sprzedawcy w sklepie piłkarskim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here