pomocy psychiatry online

Zachowanie ciągłości leczenia psychiatrycznego może być sporym wyzwaniem. Dotyczy to zwłaszcza pacjentów z zaburzeniami psychicznymi utrudniającymi wyjście z domu, mieszkających za granicą czy też często udających się w delegacje. W takich sytuacjach idealnym rozwiązaniem mogą być konsultacje z psychiatrą online, które są równie skuteczne co tradycyjne spotkania w gabinecie.

Wysoki poziom komfortu psychicznego

Dla wielu pacjentów jedną z najważniejszych zalet terapii prowadzonej przez Internet jest możliwość zapewnienia sobie komfortu psychicznego podczas rozmowy ze specjalistą. Brak konieczności wychodzenia z domu w przypadku depresji, nerwicy natręctw lub fobii społecznej może zminimalizować stres i lęk, a to z kolei może przełożyć się na stan chorego. Ponadto samemu psychiatrze może łatwiej pracować się z osobą czującą się bezpiecznie.

Internetowa poradnia psychiatryczna to także idealne rozwiązanie dla osób mieszkających w innym kraju. Bardzo często sporą przeszkodą w podjęciu leczenia jest dla nich to, że nie mówią jeszcze płynnie w nowym języku. Mogą mieć problem z terminami medycznymi, opisaniem objawów czy też rozmową o emocjach. Możliwość komunikowania się w swoim języku ojczystym na pewno pozwala poczuć się pewniej podczas wideokonsultacji z psychiatrą.

Oszczędność czasu

W zabieganym świecie możliwość zaoszczędzenia czasu jest bardzo ważna. Należy pamiętać, że nie każde zaburzenie psychiczne oznacza, że cierpiąca na nie osoba nie pracuje, siedzi w domu i ma nadmiar wolnego czasu. W wielu przypadkach pacjenci sieci klinik PsychoMedic prowadzą zupełnie normalny tryb życia i zarezerwowanie np. kilku godzin tygodniowo na  dojazd do gabinetu lekarza i spotkanie z nim może być sporym wyzwaniem.

Możliwość umówienia się ze specjalistą na rozmowę w formie wideokonferencji pozwoli zaoszczędzić mnóstwo czasu potrzebnego na dotarcie do poradni psychiatrycznej. Dotyczy to zwłaszcza osób, które do gabinetu muszą dojechać np. z innej miejscowości lub drugiego końca miasta. W ten prosty sposób można zyskać kilka dodatkowych godzin, które można poświęcić na hobby czy też nawet na dodatkowe konsultacje z psychiatrą.

Specjalista na miarę potrzeb

W Polsce nadal w wielu miejscach dostęp do psychiatrów skupiających się na konkretnych zaburzeniach psychicznych jest dość niewielki. Dotyczy to zwłaszcza mieszkańców mniejszych miast i wsi, którzy często w najbliższej okolicy mają jednego lub dwóch psychiatrów, i to niekoniecznie specjalizujących się w ich przypadłości. Dzięki konsultacjom online można rozpocząć leczenie nawet u lekarza z drugiego końca kraju.

Ponadto w przypadku spotkań w sieci często możliwe jest umówienie się na sesję z psychiatrą w niestandardowych godzinach np. wieczorem albo wcześnie rano. Wiele poradni psychiatrycznych działających w sieci pracuje także każdego dnia tygodnia. W ten sposób można nieco łatwiej znaleźć moment, w którym np. nie będzie innych domowników w mieszkaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here