Zagęszczanie włosów

Medycyna estetyczna oferuje wszystkim zainteresowanym możliwość bezbolesnego i nieinwazyjnego zagęszczania swojej fryzury poprzez skorzystanie z usług zakładów fryzjerskich oraz salonów perukarskich. Dają one swoim klientom możliwość wyboru spośród niemalże tuzina różnorakich metod zagęszczania włosów dodatkowymi pasemkami naturalnych lub sztucznych różniących się od siebie żywotnością, czasem trwania zabiegu, czy w końcu ceną. Z naszych obserwacji wynika, że uwagę naszych klientów coraz częściej przykuwa terapia bazująca na mocowaniu włosów przy wykorzystaniu w tym celu mikroskopijnych pierścieni noszących także nazwę mikroringów. W dzisiejszym artykule postanowiliśmy przedstawić je naszym czytelnikom oraz rozprawić się z najczęściej powtarzanymi faktami i mitami ich dotyczącymi. Zapraszamy do lektury!

Zabieg bazujący na wykorzystaniu mikroringów opiera się na wykorzystaniu bardzo niewielkich elementów łączących mających kształt obrączek, przy pomocy których możliwe jest połączenie zamówionych przez klienta pasemek z włosami naturalnymi. Wbrew temu co uważają niektórzy, nie są one wykonane z plastiku, a z wysokiej jakości metalu, jak na przykład miedź, aluminium czy brąz. Jest to jak najbardziej uzasadnione, gdyż inne surowce mogłyby ulec szybszemu zniszczeniu lub zacząć rdzewieć przy kontakcie z wodą, kosmetykami oraz stosowanymi środkami stylizacyjnymi. Jeżeli zdecydują się Państwo na wysokiej jakości łączniki stosowane przez naszych ekspertów – problem taki nie ma prawa wystąpić.

Dobrej jakości ringi to też gwarancja długowieczności całego zagęszczania włosów, które na głowie utrzymywać się może nawet do kilku  miesięcy, jeżeli tylko będziemy odpowiednio o niego dbać oraz unikać uszkodzeń mechanicznych mogących spowodować poluzowanie się mikroringów. One same nie obciążają dodatkowo włosów oraz nie wywierają na nie negatywnego wpływu. Jako że nie wykorzystujemy tworzyw sztucznych, eliminowane jest prawdopodobieństwo ich przenikania do struktury włosów oraz pod skórę głowy, co mogłoby po kilku tygodniach od przeprowadzenia zabiegu poskutkować reakcją alergiczną lub powodującym dyskomfort podrażnieniem.

Jak prezentuje się pielęgnacja zagęszczania włosów mikroringami? Okazuje się, że przebiega ona dokładnie tak samo jak ma to miejsce w przypadku modułów mocowanych innymi sposobami, a mianowicie zalecane jest ich mycie przy wykorzystaniu delikatnych szamponów naturalnych, wysuszenie przy pomocy ręcznika, a następnie pokrycie ich odżywką, bowiem nie posiadają one wewnętrznego źródła nawilżania, przez co jeżeli je zaniedbamy mogą one zacząć wysychać szybciej, niż byśmy sobie tego życzyli. Starajmy się nie narażać ich na działanie wysokich temperatur stosując podczas pielęgnacji i stylizacji suszarek, prostownic oraz lokówek. Zdaniem ekspertów o wiele lepsze efekty daje pozostawienie włosów samych sobie i pozwolenie wodzie lub kosmetykom na ich bazie odparować samoistnie, bez ingerencji z zewnątrz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here